دسته‌بندی نشده

بهترین بازی های متاورس ویندوز

دنیای متاورس، دنیایی مجازی است که برای حضور در آن نیازی به جا به جایی فیزیکی ندارید و تنها با یک گوشی و یا یک کامپیوتر می‌توانید وارد این دنیا شوید و به راحتی در آن به فعالیت بپردازید و با افراد مختلف، از نقاط گوناگون دنیا در ارتباط باشید. در واقع این دنیا، ترکیبی از دنیای مجازی و دنیای واقعی است. لیست بهترین بازی های متاورس ویندوز

فعالیت شما می‌تواند در حوزه اقتصادی و یا تجاری باشد و یا سرگرمی و بازی. شما از طریق بازی کردن نیز در دنیای متاورس، شما همچنان می‌توانید به درآمد برسید. به دلیل این ویژگی خاص متاورس، توجه بسیاری از سرمایه گذاران به آن جلب شده است و توانسته اند که سرمایه خود را حتی چندین برابر کنند.

معرفی بهترین بازی های متاورس ویندوز

به همین دلیل برای راحتی کار شما تصمیم گرفتیم در این مقاله به معرفی بهترین بازی های متاورس ویندوز و کامپیوتر بپردازیم.

بازی دیسنترالند متاورس برای ویندوز

بازی دیسنترالند بازی های متاورس ویندوز
بازی دیسنترالند

یکی از معروف ترین بازی های متاورس ویندوز، بازی دیسنترالند است. بازیکنان در این بازی می‌توانند با بازی کردن و فعالیت های درون بازی به درآمد برسند. از جمله این فعالیت ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خرید و فروش آیتم های مختلف
  • ارتقای زمین
  • خرید زمین
  • اجاره دادن زمین
  • میزبانی گالری های هنری
  • میزبانی مهمانی ها
  • آثار هنری
  • و … .

به عبارتی دیگر شما می‌توانید تمام فعالیت هایی را که در دنیای واقعی دارید را در متاورس نیز تجربه کنید. بازی در دیسنترالند مانند زندگی کردن در یک دنیای دیجیتال است.

در این دنیای مجازی شما مانند دنیای واقعی با سایر افراد ارتباط دارید و با آن‌ها به تعامل می‌پردازید.

دیسنترالند بر روی پلتفرم اتریوم اجرا می‌شود. این بازی نسخه‌ی موبایلی ندارد و تنها بر روی کامپیوتر قابل اجراست. استفاده از این بازی رایگان است و شما نیازی به پرداخت هزینه برای ثبت نام و سایر امور ثبت نامی ندارید. اما برای استفاده کامل از خدمات موجود در بازی، نیاز به داشتن کیف پول دیجیتال دارید.

با استفاده از کیف پول دیجیتال شما می‌توانید دارایی هایی را که درون بازی به دست آورده اید را ذخیره کنید. داشتن کیف پول دیجیتال به شما اجازه شرکت در رویداد های مختلف بازی را نیز می‌دهد.

در واقع بدون داشتن کیف پول دیجیتال شما تنها اجازه‌ی گردش در بازی و مشاهده و ارتقای آواتار خود را دارید. در دیسنترالند هر کاربر با کمی خلاقیت و ایجاد بازی ‌های کوچک درون بازی یا حتی خلق توکن ‌های غیرمثلی خاص برای استفاده در آواتارها می‌تواند کسب درآمد کند. ارزهای بومی این بازی مانا و لند هستند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این بازی، حتما مقالات زیر را بخوانید.

بازی sorare

بازی sorare
بازی sorare

این بازی از بازی های متاورس ویندوز مخصوص عاشقان ورزش است. اگه علاقه زیادی به بازی های ورزشی و فوتبالی دارید، این بازی مناسب شماست. در این بازی کاربران می‌توانند تیم های مورد علاقه خود را بسازند و از این طریق درآمد خود را داشته باشند.

روش کار به این صورت است که شما باید در ابتدا یک دسته کارت بازی بخرید. این کارت ها عموما از بازیکنان فوتبال واقعی تشکیل شده است. هر کارت درون بازی، درد واقع یک توکن غیر مثلی است. با توجه به اینکه کارت کدام بازیکن را دارید، کارت شما می‌تواند کمیاب باشد یا نباشد.

با توجه به اینکه گفتیم هر دسته کارت عموما از بازیکنان واقعی تشکیل شده است، نحوه کار و عملکرد هر کارت نیز به عملکرد بازیکن در دنیای واقعی بستگی دارد. کارت ستارگان بزرگ فوتبال و بازیکنان مطرح، نسبت به سایر بازیکنان کمیاب تر و با ارزش تر است. پیدا کردن این کارت ها نیازمند شانس بسیار زیادی است. این بازی بر روی بستر اتریوم اجرا می‌شود.

بازی Axie infinity جزو بهترین بازی های متاورس ویندوز

بازی Axie Infinity
بازی Axie Infinity

این بازی توسط یک شرکت ویتنامی ساخته شده و در سال 2018 عرضه شد و در دسترس عموم قرار گرفت. این بازی از سری بازی های پوکمون الهام گرفته است. شخصیت های این بازی موجودات فضایی به نام axie هستند و وظیفه بازیکنان اسن است که به این موجودات بامزه کمک کنند تا آن ها بزرگ شوند و سپس بازیکنان به وسیله این موجودات کسب درآمد می‎کنند.

بازیکنان می‌توانند هر یک از این موجودات را به طور کامل شخصی سازی کنند. این موجودات می‌توانند تولید مثل کنند و ویژگی های خود را به صورت ارث به فرزندان خود انتقال دهند. بر این اساس فرزندان آن ها دارای ویژگی های جدید و خاص خواهند شد.

بازیکنان همچنین در این بازی می‌توانند دنبال گنج بگردند و یا با سایر موجودات درون بازی به مبارزه بپردازند و پاداش برنده شدن خود را دریافت کنند. به وسیله پاداش هایی که به دست می‌آورند بازیکنان و پولی که دارند، می‌توانند برای axie های خود خانه و زمین بخرند.

توکن مورد استفاده در این بازی، توکن AXS است. همچنین توکن SLP نیز برای پرورش و رشد این موجودات فضایی لازم است. توکن SLP از طریق مبارزه و پیروز شدن در مبارزات به دست می‌آید.

بازی Prospectors

بازی Prospectors
بازی Prospectors

این بازی از بازی های متاورس ویندوز، یک بازی استراتژیک اقتصادی چند نفره است. زمان رخ داد بازی، قرن 19 در غرب وحشی است. در بازی prospectors، بازیکنان باید طلا به دست بیاورند و آن را به ارز بازی یعنی prospectors gold تبدیل کنند.

در شروع بازی، هر بازیکن 3 کارگر دریافت می‌کند که با کمک این کارگر ها باید به دنبال طلا بگردد. پیدا کردن و استخراج طلا می‌تواند برای خود بازیکن باشد و یا برای سایر بازیکنان در بازی باشد.

همچنین این قابلیت وجود دارد که بازیکن به وسیله کارگرانی که دارد، معدن بسازد و طلای مورد نیاز خود را استخراج کند. همچنین بازیکنان می‌توانند سازه های بیشتری نیز بسازند. برای این کار باید زمین مربوطه را خریداری کنند.

در صورت اجاره زمین و نپرداختن اجاره آن، زمین مسدود می‌شود و اموالشان در حراجی به فروش می‌رود.

بازی second life

بازی second life
بازی second life

این بازی مناسب برای ویندوز، مک و لینوکس است.

همان طور که از اسم بازی پیداست، این بازی به کاربران شانس ساختن یک آواتار جدید و تجربه زندگی دوم در دنیای دیجیتال را ارائه می‌دهد. به ساکنین یا همان کاربران بازی ساکنین یا residents گفته می‌شود.

در این بازی متاورسی، کاربران تجربه یک زندگی کامل را دارند، می‌توانند در رویداد های مختلف شرکت کنند و با دیگر بازیکنان ملاقات کنند.

این بازی دارای یک بازارچه محلی درون بازی است که این امکان را به کاربرانش می‌دهد تا به خرید و فروش و معامله آیتم های خود بپردازند. این آیتم های مجازی تقریبا شامل هر چیزی می‌شوند، مانند: مبلمان، ملک، اتومبیل و … . رمز ارز مورد استفاده در این بازی با نام linden dollar شناخته می‌شود.

بازی roblox

بازی roblox بازی های متاورس ویندوز
بازی roblox

این بازی مناسب برای ویندوز، اندروید، ios و ایکس باکس است.

این بازی، یک بازی ویدئویی در سبک بازی سازی است. شرکت Roblox Corporation این بازی را در سال 2006 طراحی کرد. در واقع بازی roblox، یک پلتفرم ساخت بازی آنلاین است و بازیکنان می‌توانند از طریق آن با برنامه نویسی، بازی های ویدئویی بسازند و یا از بازی های سایر کاربران که در این پلتفرم ساخته شده است، استفاده کنند.

کاربران این بازی قادرند تا هم بازی کنند و هم بازی بسازند. در روبلاکس، تقریبا نیم میلیون بازی آنلاین وجود دارد که به گروه های مختلفی تقسیم شده اند. کاربران می‌توانند بازی های مختلفی در ژانر های مختلفی بسازند و بازی کنند، مانند: بازی های ترسناک، جنگی، ماجراجویانه و … .

کاربران همچنین می‌توانند نقش های مختلفی در بازی ها داشته باشند و به واسطه ارتباطشان با سایر کاربران، این نقش تعیین می‌شود. به طور مثال افراد می‌توانند در این بازی با هم ازدواج کنند و در یک خانه مجازی در این بازی، با یکدیگر زندگی کنند.

farhat

سلام! من فرهت تولید کننده محتوای متنی و مدیر محتوای سایت‌های مختلفی هستم. با ورد پرس آشنایی دارم و به تولید محتوا علاقه دارم. سعی می‌کنم هر روز نکته تازه‌ای رو درباره‌اش یاد بگیرم و تو این زمینه به روز باشم :)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا