دسته‌بندی نشده

مدیر عامل گلکسی دیجیتال، دولت باید از هوش مصنوعی بترسد، نه رمزنگاری

مایک نووگراتز، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری دارایی دیجیتال گلکسی دیجیتال به سرمایه گذاران گفت که از میزان توجه نظارتی به ارزهای دیجیتال به جای هوش مصنوعی (AI) شوکه شده است، فناوری که او معتقد است باعث ایجاد یک بحران هویت «عمیق جعلی» می شود.

مدیر اجرایی در کنفرانس کنفرانس سه ماهه چهارم شرکت در 28 مارس توضیح داد که دولت ایالات متحده در انتخاب تمرکز روی مقررات ارزهای دیجیتال و در عین حال چشم پوشی از هوش مصنوعی ‘کاملاً وارونه’ است.

«وقتی به هوش مصنوعی فکر می‌کنم، من را شوکه می‌کند که ما در مورد مقررات ارزهای دیجیتال صحبت می‌کنیم و چیزی درباره مقررات هوش مصنوعی صحبت نمی‌کنیم. منظورم این است که فکر می‌کنم دولت این موضوع را کاملاً وارونه کرده است.»
به نظر می‌رسد که این نگرانی ناشی از ترس نووگراتز از اینکه هوش مصنوعی یک بحران هویت «عمیق جعلی» را ایجاد کند، نشات می‌گیرد.

‘از بسیاری جهات، یکی از بهترین موارد استفاده از رمزنگاری، هویت در اطراف هوش مصنوعی است، زیرا به زودی یک مایک نووگراتز تقلبی دریافت خواهید کرد، امیدواریم با مو چگونه هویت را در آن ثابت کنید. چنین دنیایی؟’

با این حال، او معتقد است که برنامه های کاربردی مبتنی بر بلاک چین ‘نقش بزرگی’ در مبارزه با برخی از مسائل ارائه شده توسط هوش مصنوعی ایفا می کنند:
کریپتو و بلاک چین نقش مهمی در این امر خواهند داشت. احمقانه است که فکر کنیم باید این صنعت را به خاطر سام بنکمن-فرید در شورت برمودای خود نگه داریم.»
گفتنی است، کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده اخیراً هفته گذشته در مورد هوش مصنوعی و تأثیرات آن با کمیته مشاوره فناوری صحبت کرده است.

در مورد وضعیت فعلی بازار، نووگراتز گفت: «فرسودگی فروشنده» و بازگشایی چین به صنعت کریپتو کمک کرده است تا در سال 2023 به طور قابل توجهی بهبود یابد.

«همه فروش هایی که باید انجام شود، انجام شد، درست است؟ خیلی خبر بد بود، اگر مجبور به فروش بودی، فروش وحشتناک و فقط عصبی بودن «وای خدای من! این چیز ممکن است به صفر برسد، و مردم در وحشت مطلق بودند، شما خسته فروشنده بودید.

به دنبال رویکرد سختگیرانه دولت چین برای مقابله با کووید صفر، نووگراتز گفت که از آن زمان متوجه شده است که فعالیت ارزهای دیجیتال بیشتری از چین خارج می شود.

‘چین چکمه نظارتی را از گردن شرکت های فناوری خود برداشت، و این شامل رمزنگاری نیز می شود، [بنابراین] شما شاهد فعالیت بیشتری از آسیا هستید.’

از یک لنز فنی تر، نووگراتز مطمئن بود که بازار ارزهای دیجیتال تا پایان سال 2023 در یک مسیر صعودی ادامه خواهد داشت:

«بازار احساس قدرتمندی می‌کند، و وقتی از نظر فنی در نمودارها به آن نگاه می‌کنم، بسته‌های هفتگی بزرگی داشته‌ایم. من از شنیدن این حرف از خودم متعجب شدم، با توجه به اینکه طرز فکر من در اواخر دسامبر بود، اما اگر سه ماه، شش ماه و نه ماه بعد از هم اکنون به طور قابل توجهی بالاتر باشیم، تعجب نمی کنم.’
بازگشت قوی در بازار کریپتو به خوبی بر ترازنامه گلکسی نیز منعکس شد و این شرکت امروز در نتایج سه ماهه خود فاش کرد که سرانجام پس از از دست دادن سخت 1 میلیارد دلاری در سال 2022 به سود بازگشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا