دسته‌بندی نشده

قانونگذاران ایالات متحده استدلال می کنند که سیاست حسابداری SEC مشتریان ارزهای دیجیتال را در معرض خطر قرار می دهد

دو قانونگذار ایالات متحده از دستورالعمل‌های حسابداری کریپتو که توسط تنظیم‌کننده ملی اوراق بهادار ترسیم شده انتقاد کرده‌اند و استدلال می‌کنند که این دستورالعمل‌ها مشتریان کریپتو را در معرض خطر بیشتری از دست دادن قرار می‌دهند.

این دستورالعمل از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمده و در آوریل سال گذشته اجرایی شد.

این دستورالعمل‌ها از شرکت‌های مالی که دارای رمزنگاری هستند، می‌خواهند تا همه دارایی‌های دیجیتالی را که کنترل نمی‌کنند به عنوان بدهی شناسایی کنند. آنها همچنین بیان می کنند که دارایی های دیجیتال باید توسط یک دارایی حفاظتی پشتیبانی شوند.

طبق قانون جدید SEC 121 که در مارس 2022 صادر شد، شرکت‌های رمزارز باید بدهی‌هایی برابر با تمام دارایی‌های رمزنگاری مشتری نشان دهند. coinbase برای بایگانی سه ماهه دوم آن‌ها مطابقت داشت و اکنون یک آیتم 88 میلیارد دلاری «بدهی‌های رمزنگاری مشتری» را نشان می‌دهد.
با این حال، سناتور سینتیا لومیس و نماینده پاتریک مک‌هنری در 2 مارس استدلال کردند که این دستورالعمل‌ها «احتمالاً» نهادهای تحت نظارت را از درگیر شدن در نگهداری دارایی‌های دیجیتال منصرف می‌کند، که این اثر مخالف کاری است که تنظیم‌کننده باید انجام دهد.

در نامه ای به رتبه بندی افراد با سیستم فدرال رزرو، دفتر کنترل ارز، شرکت بیمه سپرده فدرال و اداره اتحادیه اعتباری ملی، قانونگذاران استدلال کردند که در حالی که بولتن حسابداری کارکنان (SAB) 121 در نظر گرفته شده است تا شفافیت ارائه دهد. در درمان حسابداری دارایی های دیجیتال، اثرات جانبی منفی به همراه داشت. آنها نوشتند:

«SAB 121 دارایی‌های مشتری را در صورت ورشکستگی یا ورود یک متولی ورشکستگی یا وارد شدن به مدیریت، دارایی‌های مشتری را بیشتر در معرض خطر از دست دادن قرار می‌دهد و این امر مأموریت اساسی SEC برای محافظت از مشتریان را نقض می‌کند.»
قانونگذاران استدلال می‌کنند که اثر SAB 121 «ممنوع شدن دسترسی میلیون‌ها آمریکایی به ترتیبات نگهداری امن و مطمئن برای دارایی‌های دیجیتال» خواهد بود.

در مجموع، تأثیر SAB 121 این است که میلیون‌ها آمریکایی را از دسترسی به ترتیبات نگهداری امن و مطمئن برای دارایی‌های دیجیتال محروم می‌کند.»
قانونگذاران همچنین با «گستردگی تعریف «دارایی دیجیتال» در SAB 121 مخالف بودند، و استدلال می‌کردند که «سلسله مراتب ظریف‌تری برای این طبقه دارایی که فرصت‌ها و خطرات دارایی‌های دیجیتال با عملکردهای مختلف را در نظر می‌گیرد، ضروری است.»
قانونگذاران از جمله Lummis در گذشته سر و صدایی بر سر بولتن حسابداری SEC به راه انداخته اند.

سال گذشته، پنج سناتور جمهوری‌خواه، از جمله لومیس، در 16 ژوئن نامه‌ای به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارسال کردند و نگرانی خود را از اینکه این بولتن به منزله «مقررات مبدل به عنوان راهنمایی کارکنان» است و به قانون رویه اداری پایبند نیست، ابراز کردند.

هیستر پیرس، کمیسر کمیسیون بورس و اوراق بهادار، نگرانی های مشابهی را در 31 مارس، بلافاصله پس از انتشار بولتن، به اشتراک گذاشت و خاطرنشان کرد که این ‘روشی که تغییر ایجاد می شود’ بود نه تصمیم حسابداری که او با آن مخالفت کرد. او این تغییر را چنین توصیف کرد:

یکی دیگر از مظاهر رویکرد پراکنده و ناکارآمد کمیسیون بورس و اوراق بهادار به ارزهای دیجیتال.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا