دسته‌بندی نشده

نیجریه برای ایجاد چارچوب قانونی برای استیبل کوین ها و ICOها

نیجریه به عنوان یکی از پیشگامان جهان در پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC)، آمادگی خود را برای پذیرش وجود استیبل کوین های خصوصی اعلام می کند. ضرورت ایجاد چارچوب قانونی برای استیبل کوین ها در آخرین مقاله استراتژی بانک مرکزی ذکر شده است.

گزارش 83 صفحه ای بانک مرکزی نیجریه (CBN) که تحت عنوان “چشم انداز سیستم پرداخت های نیجریه 2025” منتشر شده است، توسعه یک چارچوب نظارتی را برای استفاده بالقوه از استیبل کوین ها در نظر می گیرد. با توجه به اینکه استیبل کوین‌ها احتمالاً به مکانیزم پرداخت موفقی در کشور تبدیل می‌شوند، این سند نیاز به توسعه یک چارچوب را تشریح می‌کند.

در این گزارش همچنین به مقررات عرضه اولیه سکه (ICO) توجه شده است. این عدم وجود مقررات فعلی در این منطقه را برجسته می کند که باعث ضرر سرمایه گذاران می شود. با این حال، CBN پتانسیل پذیرش ICOها را به عنوان یک رویکرد جدید برای جذب سرمایه برای پروژه‌های سرمایه، وام‌دهی همتا به همتا و تامین مالی جمعی می‌بیند. از این رو، «در صورت اتخاذ راه حل سرمایه گذاری مبتنی بر ICO» به یک چارچوب نظارتی نیز نیاز است.

با این حال، بخش استیبل کوین‌ها و ICOهای گزارش بسیار کوچک‌تر از بخش اختصاص داده شده به eNaira، CBDC نیجریه است. بانک مرکزی آن را یک «توانمندساز بالقوه برای تحول» در اقتصاد ملی می داند. امیدوار است طی 3 تا 5 سال آینده به اجرای نهایی ارز دست یابد.

در دسامبر 2022، نیجریه در تلاش برای اعمال سیاست «نیجریه بدون پول نقد» و افزایش استفاده از eNaira، مقدار پول نقد افراد و مشاغل را به ترتیب به 225 و 1125 دلار در هفته کاهش داد.

همانطور که گزارش شده است، نرخ پذیرش eNaira از زمان راه اندازی آن در اواخر سال 2021 پایین بوده است، به طوری که کمتر از 0.5٪ از جمعیت از آن تا 25 اکتبر 2022 استفاده می کنند. دولت تلاش کرده است شهروندان نیجریه را متقاعد کند که از CBDC استفاده کنند. علیرغم اینکه این کشور توسط Chainalysis به عنوان برترین کشور آفریقا برای پذیرش رمزنگاری و رتبه یازدهم جهانی شناخته شده است.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا