دسته‌بندی نشده

CZ و SBF در توییتر در مورد معامله شکست خورده FTX/Binance اعلام کردند


Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل بایننس و سام بانکمن-فرید (SBF) مدیر عامل سابق FTX جزئیات جدیدی را در مورد توافق ناموفق بین صرافی ها در جریان بحران نقدینگی FTX در ماه نوامبر فاش کردند.

در یک تاپیک توییتری 9 دسامبر، CZ از Bankman-Fried به عنوان یک «کلاهبردار» یاد کرد و گفت که بایننس در جولای 2021 پس از اینکه «به طور فزاینده ای با Alameda/SBF ناراحت شد» از موقعیت خود در FTX خارج شد. به گفته مدیر عامل بایننس، SBF در خروج صرافی “حذف شد” – ادعایی که باعث پاسخ آنلاین مدیر عامل سابق FTX شد.

Bankman-Fried از CZ به دلیل توصیه عمومی خود به FTX انتقاد کرد و جزئیاتی در مورد مذاکرات بین صرافی ها در بحبوحه گزارش “نقض نقدینگی” FTX در نوامبر قبل از اعلام ورشکستگی شرکت اضافه کرد. SBF در آن زمان اعلام کرد که FTX به یک “تراکنش استراتژیک” با CZ رسیده است، اما Binance بعداً پس از بررسی ترازنامه صرافی از آن خارج شد. مدیر عامل سابق FTX ادعا کرد که بایننس “تهدید کرد که در آخرین لحظه راه برود” بدون 75 میلیون دلار اضافی و CZ را متهم کرد که در مورد نقش خود در معامله دروغ گفته است.

SBF خطاب به CZ گفت: «شما حتی حق خروج به عنوان سرمایه‌گذار را نداشتید، مگر اینکه ما تصمیم به خرید شما داشته باشیم – بسیاری از توکن‌ها/سهام هنوز قفل شده‌اند».

CZ به صورت مشابه پاسخ داد:

“سام، نه اینکه الان مهم باشد. شما همچنین نمی توانید ما را مجبور به فروش کنید اگر ما نمی خواهیم. همچنین، ما حق وتو داریم تا هرگونه جمع آوری کمک مالی بیشتری را که انجام می دادید مسدود کنیم. هرگز از آن استفاده نکرده و ذکر نکرده است. هرگز مسابقه یا دعوا نبود. هیچ کس برنده نشدسعی نکنید به دوستان خود بگویید که روی ما تمرکز کنند. روی خودت تمرکز کن باید تا الان یاد می گرفتی.»

قانونگذاران کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده قبلاً از Bankman-Fried خواسته بودند تا در جلسه استماع درباره سقوط FTX صحبت کند. اگرچه SBF در ابتدا گفت که قصد دارد برای شهادت صبر کند تا زمانی که “آموزش و بررسی آنچه اتفاق افتاده” را تمام کند، رهبری کمیته تهدید به احضاریه کرد، که باعث شد مدیر عامل سابق FTX در توییتر بگوید که “مایل به شهادت” در 13 دسامبر است.

اگرچه Bankman-Fried ظاهراً تلاش کرده است تا حضور با مقامات در رابطه با رویدادهایی که منجر به سقوط FTX شده است را به تعویق بیندازد، اما از مصاحبه با رسانه های مختلف خجالتی نبوده است. از زمان بایگانی فصل 11 گروه FTX در 11 نوامبر، SBF بارها به طور علنی به دلیل نقش خود در فروپاشی صرافی عذرخواهی کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا