دسته‌بندی نشده

همه چیز در مورد ریپل ripple و XRP

ریپل چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

Ripple یک فناوری است که هم به عنوان ارز رمزپایه و هم به عنوان شبکه پرداخت دیجیتال برای معاملات مالی عمل می کند. اولین بار در سال 2012 منتشر شد و کریس لارسن و جد مک کالیب بنیانگذار آن بودند.
ریپل بیشتر از پروتکل پرداخت دیجیتال نسبت به رمز ارز XRP شناخته شده است. Ripple بر روی یک پلت فرم غیرمتمرکز منبع باز و نظیر به نظیر(peer_to_peer) کار می کند. امکان انتقال بی نقص پول را به هر شکل اعم از USD، YEN ، litecoin یا بیت کوین فراهم می کند.
برای درک نحوه کار سیستم، یک ساختار انتقال پول را در نظر بگیرید:
که در آن دو طرف در هر دو طرف معامله از واسطه های دلخواه خود برای دریافت پول استفاده می کنند.

لارنس باید 100 دلار برای دیوید که در شهر دیگری زندگی می کند ارسال کند. وی پولی را به نماینده محلی خود، کیت، می دهد تا با رمز عبوری برای دیوید ارسال کند که دیوید برای دریافت وجه لازم است به درستی پاسخ دهد. کیت به نماینده دیوید، رز، از جزئیات معامله – گیرنده، وجوه بازپرداخت شده و رمز ورود هشدار می دهد. اگر دیوید رمز عبوری به رز بدهد، رز 100 دلار به او می دهد. با این حال، پول از حساب رز است که به این معنی است که کیت 100 دلار به رز بدهکار است. رز یا می تواند یک ژورنال از تمام بدهی های کیت یا IOU هایی که کیت در یک روز توافق شده پرداخت می کند، ثبت کند یا معاملات متقابل انجام دهد که بدهی را متعادل کند. به عنوان مثال، اگر رز نیز نماینده مارتین بود و مارتین نیاز به انتقال 100 دلار به Itios که نماینده آن کیت است ، این 100 دلار بدهی به رز را متعادل می کند، زیرا Itios از حساب کیت پرداخت می شود.

اگرچه شبکه Ripple کمی پیچیده تر از این مثال است، اما این مثال اصول عملکرد سیستم Ripple را نشان می دهد. از مثال بالا می توان دریافت که برای شروع معامله اعتماد لازم است – اعتماد بین لورنس و کیت، کیت و رز و دیوید و رز.
Ripple از یک رسانه معروف به Gateway استفاده می کند که به عنوان حلقه زنجیره اعتماد بین دو طرفی که قصد انجام معامله را دارند، عمل می کند. Gateway به عنوان واسطه اعتباری عمل می کند که ارزهای دریافتی را به آدرس های عمومی از طریق شبکه Ripple دریافت و ارسال می کند. هر کس یا هر شغل می تواند ثبت نام کرده و درگاهی را باز کند که به ثبت کننده اجازه می دهد به عنوان واسطه برای مبادله ارز، حفظ نقدینگی و انتقال پرداخت ها در شبکه عمل کند.

درک بهتر ripple

اولین نکته‌ای که باید بدانید این است که ریپل هم یک پلتفرم است و هم یک ارز دیجیتال، این فناوری بیشتر به دلیل شبکه‌ی پرداخت دیجیتال‌اش شناخته‌شده است اما دارای کریپتوکارنسی مختص به خود نیز هست. پلتفرم Ripple یک پروتکل به‌صورت متن‌باز است که به ‌منظور انجام تراکنش‌های سریع و ارزان طراحی شده است. ریپل به‌جای استفاده از سیستم ماینینگ بلاک چین، از یک مکانیزم اجماع از طریق گروهی از سرورها برای تأیید معاملات اش استفاده می‌کند. تراکنش‌های ripple در عرض چند ثانیه تأیید می‌شوند و هزینه‌ی بسیار کمی دارند (در مقایسه با بیت کوین که تائید معاملاتش زمان بیشتری طول می‌کشد و هزینه‌های بالایی را نیز شامل می‌شود).
ریپل قطعاً قصد دارد تا بر تمام معاملات بین‌المللی در سراسر جهان تسلط داشته باشد. این پلتفرم نه‌تنها ارز دیجیتال مخصوص به خود یعنی همان ریپل (XRP) را دارد بلکه به همه‌ی افراد این امکان را می‌دهد تا از طریق این پلتفرم، ارز دیجیتال خود را در RippleNet ایجاد کنند.

ریپلنت (Ripplenet) چیست؟

ریپلنت شبکه‌ای متشکل از ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت مانند بانک‌ها و شرکت‌های خدمات مالی است که از راهکار‌هایی توسعه ‌یافته توسط Ripple برای ارسال پول به‌صورت جهانی استفاده می‌کنند. اجازه دهید با یک مثال ساده این موضوع را برایتان شفاف کنیم:

فرض کنید آقای X در نیویورک زندگی می‌کند و یک جعبه شکلات دارد که به آن احتیاجی ندارد. در عوض او بسیار علاقه دارد تا یک بازی بیس بال را از نزدیک تماشا کند، اما بلیط آن بازی را ندارد. از طرفی آقای Y در لس‌آنجلس زندگی می‌کند و یک تمبر نادر دارد که حاضر است آن را با یک جعبه شکلات عوض کند. در آخر هم آقای M در آلاسکا زندگی می‌کند که به‌شدت به دنبال یک تمبر نادر است و در حال حاضر برای یک بازی بیس بال در نیویورک بلیط دارد. در سیستم فعلی ما، این افراد احتمالاً هرگز یکدیگر را پیدا نخواهند کرد؛ اما در دنیای ریپل می‌توان گفت: “سلام، من یک جعبه شکلات دارم و بلیط بازی بیس بال را می‌خواهم” و سپس این سیستم کوتاه‌ترین و ارزان‌ترین ترکیب ممکن را برای تحقق آن پیدا خواهد کرد. اگرچه عملکرد شبکه‌ی ریپل کمی پیچیده‌تر از این مثال است، اما مبانی آن را به‌صورت ساده نشان می‌دهد. در مثال بالا، برای شروع معامله لازم است تا اعتمادی بین این افراد شکل بگیرد. ریپل از واسطه‌ای به نام Gateway استفاده می‌کند که به‌عنوان پیوندی در زنجیره اعتماد بین دو طرفی که مایل به انجام معامله هستند، عمل می‌کند. Gateway درواقع یک واسطه‌ی اعتباری است که ارزها را از طریق شبکه ریپل به آدرس‌های عمومی ارسال و یا دریافت می‌کند.

ریپل با XRP فرق دارد!

ریپل نام یک شرکت است و XRP یکی از محصولات این شرکت

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد، که وقتی نام را می شنوید فکرتان به سمت XRP برود. اما این نکته را به یاد داشته باشید که ریپل با XRP کاملا متفاوت است. در واقع ریپل با ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت کوین و اتریوم متفاوت است.
وقتی شما ارز اتریوم(ETH) خرید می کنید کاملا به این معنا است که شما روی شبکه اتریوم سرمایه گذاری کرده اید و وقتی بیت کوین(BTC) می خرید روی شبکه بیت کوین سرمایه گذاری کرده اید. اما به یاد داشته باشید که وقتی ارزXRP می خرید لزما روی ریپل سرمایه گذاری نکرده اید.

ارز دیجیتال ripple

ارز دیجیتال، XRP ، به عنوان پلی ارتباطی با ارزهای دیگر عمل می کند. این ارز بین یک فیات / رمز ارز و ارز دیگر تمایزی قائل نمی شود و بنابراین تبادل ارز با ارز دیگر را آسان می کند. هر ارز موجود در اکوسیستم دروازه مخصوص به خود را دارد. CADBluzelle ، BTCbitstamp و USDsnapswap. اگر دیوید به عنوان پرداخت خدمات ارائه شده به لارنس، بیت کوین می خواست، لورنس لزوماً نباید بیت کوین داشته باشد. وی می تواند پرداخت را به دلار کانادا (CAD) ارسال کند و دیوید می تواند از دروازه خود بیت کوین دریافت کند. برای شروع یک معامله کامل به یک دروازه نیاز نیست، می توان از چند دروازه استفاده کرد و زنجیره ای از اعتماد را در میان کاربران پدید آورد.
نگه داشتن تعادل با یک درگاه، کاربر را در معرض ریسک طرف مقابل قرار می دهد که این نیز ریسکی است که در سیستم بانکی سنتی مشهود است. اگر درگاه به IOU یا مسئولیت خود احترام نگذارد، کاربر می تواند ارزش پول خود را در آن درگاه از دست بدهد. بنابراین کاربرانی که به این درگاه اعتماد ندارند، می توانند با یک درگاه معتبر که به نوبه خود با دروازه “غیرقابل اعتماد” معامله می کنند، معامله کنند. به این ترتیب IOU با درگاه معتبر یا دارای اعتبار معتبر خواهد بود. ریسک طرف مقابل در مورد بیت کوین و سایر آلت کوین ها اعمال نمی شود زیرا بیت کوین کاربر IOU یا مسئولیت کاربر دیگری نیست.

ریپل (Ripple) یک شرکت بزرگ واقع در سانفرانسیسکو آمریکاست که برای بانک‌ها و نهادهای مالی، محصولات مالی غیرمتمرکز می‌سازد. هدف ریپل این است که بتواند انتقال پول بین بانکی و بین‌المللی را سریع‌تر، ارزان‌تر و غیرمتمرکز‌تر کند که البته این هدف تا حد زیادی محقق شده است و اکنون بانک‌ها و شرکت‌های مالی بزرگی برای انجام انتقال‌های پولی خود از محصولات ریپل استفاده می‌کنند.
ریپل چند محصول گوناگون برای بانک‌ها و موسسات مالی طراحی کرده است که فقط یکی از آن‌ها با ارز دیجیتال XRP کار می‌کند. بنابراین، شما وقتی XRP می‌خرید، روی یکی از محصولات شرکت ریپل سرمایه‌گذاری کرده‌اید نه خود ریپل.

Ripple چگونه کار می کند؟

شبکه Ripple با یک سیستم اثبات کار مانند بیت کوین یا یک سیستم اثبات سهام مانند Nxt کار نمی کند. در عوض، تراکنش ها به منظور تأیید موجودی حساب و معاملات روی سیستم، به یک پروتکل اجماع متکی هستند. این توافق برای بهبود یکپارچگی سیستم با جلوگیری از هزینه های مضاعف انجام می شود. یک کاربر ریپل که با چندین درگاه معامله را شروع می کند اما 100 دلار را به سیستم می فرستد، تمام معامله به جز اولین آن حذف می شود. تأییدها فوری بوده و تقریباً 5 ثانیه طول می کشد. از آنجا که هیچ مرجع مرکزی وجود ندارد که تصمیم بگیرد چه کسی می تواند یک گره تنظیم کند و معاملات را تأیید کند، پلت فرم Ripple به عنوان غیرمتمرکز توصیف می شود.

Ripple تمام IOU ها را با ارز مشخص برای هر کاربر یا درگاه پیگیری می کند. اعتبارات IOU و جریان معاملات بین کیف پول های Ripple به طور عمومی در دفتر اجماع Ripple موجود است. اما حتی اگر سابقه معاملات مالی به طور عمومی در بلاکچین ثبت شده و در دسترس باشد، این داده ها به شناسه یا حساب هیچ فرد یا مشاغل مرتبط نیستند. با این حال، سوابق عمومی کلیه معاملات، اطلاعات را مستعد اقدامات بی هویت سازی می کند.

XRP چیست؟

XRP از طریق ripple network برای نشان دادن انتقال ارزش از نشانه ی XRPاستفاده می شود.در اصل یک توکن است که برای انتقال ارزش از ریپل استفاده می کند. هدف اصلی ارز دیجیتال XRPواسطه بودن در مبادلات ارزهای رمزنگاری شده و فیات است. برای روشن تر شدن معنی و مفهوم XRPمثالی خواهیم زد:
اگر می خواهید دلار را به یورو تیدیل کنید، می توان دلار با دلار و یورو با یورو باشد تا کارمزد آن کاهش یابد.
پس از انجام هر معامله ریپل، مبلغ 0.00001 دلار از سیستم شما کسر میگردد.ای مبلغ دوباره جایگزین نخواهد شد.

چه کسی (ripple(XRP را ایجاد کرد؟

پلتفرم ریپل  برای اولین بار در سال 2004 ایجاد شد. اما تاریخ واقعی سال 2013 می باشد. زمانی که جک مک کالیب، خالق شبکه EDonkey ، گروهی تشکیل داد و از سرمایه گذاران جهانی برای شرکت در ازمایشگاه های ripple دعوت کرد.

چه کسانی بنیانگذار آزمایشگاه Ripple هستند؟

رایان فوجر

چهار سال قبل از پیدایش بیت کوین شرکتی را به نام RipplePay بنا نهاد. ایده او استفاده از اینترنت برای خدمات مالی و بانکی و پروتکلی همتا به همتا و قابل اطمینان بود تا بتوان به راحتی پولی را از یک نقطه به نقطه دیگر در جهان انتقال داد.
طبق داده ها و اطلاعاتی که هم اکنون میتوان در سایت RipplePay.com  دید، این شرکت خود را یک سرویس مالی دانسته که به شما این امکان را میدهد تا با دیگران ارتباط مالی امن داشته باشید. ایده ایی که آن زمان توسط آن ها برای ریپل نت وجود داشت به ایده ی ریپل در حال حاضر بسیار نزدیک است. ولیکن در آن سال ها به دلیل وجود مشکلات فنی و مدیریتی این شرکت موفق نبود.

جک مک کالیب

جک مک کالیب یک برنامه نویس و کارآفرین مشهور است.او چندین صرافی رمزنگاری شده و چندین ارز رمز نگار را تاسیس کرد. که از آن ها  می توان به Ripple ، Stellar ، eDonkey ، Overnet وصرافی معروف ام تی گاکس (Mt Gox)  اشاره کرد.

کریس لارسن

مدیر بارگانی و یک فعال حریم خخصوصی است که ثروتمند ترین فرد ارز رزمزنگاری شده است.کریس با تاسیس چندین شرکت در زمینه مالی آنلاین معروف شد. شروع کار او با وام های الکترونیکی در سال 1996 بود. در سال 2012 وی از طرف مک کالب به استخدام شرکت ریپل درآمد و تا به امروز مدیریت اجرایی این شبکه را به عهده داشته است.
با وجود این سه تن در تیم ریپل، این شرکت شروع جدیدی را داشت، که با عنوان اوپن کوین (Opencoin) از آن یاد می شود. این نام اولین تغییر نامی است که این شرکت در میان سه تغییر دیگر داشته است.
در سال 2012 سرمایه گذاری حدود دویست هزاردلار توسط جسی پاول، بنیان‌گذار و مدیرعامل صرافی کراکن (Kraken) انجام شد. هم چنین یکی از خالقان بیت کوین کش راجر ور  Roger Verبه عنوان یکی از اولین سرمایه گذاران ریپل شناخته می شود.

الگوریتم ریپل و تفاوت اساسی آن

شاید کمی عجیل غریب به نظر برسد که: ریپل بر خلاف ارز رمز های دیگر(بیت کوین-اتریوم) بلاک چین ندارد. مطمئننا این سوال برای شما ایجاد می شود که چگونه تراکنش ها را چک می کند؟ چگونه این شرکت مطمئن می شود همه چیز خوب است؟
اگرچه ریپل هم اجماع گرا است، اما برخلاف بیت کوین مبتنی بر بلاک چین نیست. 
به همین خاطر ریپل دارای فناوری مخصوص خود می باشد که به آن الگوریتم اجماع پروتکل (Ripple (RPCA گفته می شود. با اینکه هدف ریپل هم برای مصارف پرداخت همتا به همتا ساخته شده است اما تمرکز اصلی این رمز ارز انتقال پول با حجم بالا در سرتاسر جهان است و با سرعت بسیار بالا می باشد. باید بدانید که ریپل از زمان تاسیس تا به امروز بیش از 35 ملیون تراکنش بدون مشکل داشته است. ریپل می تواند ۱،۵۰۰ معامله در ثانیه (TPS)  را انجام بدهد و همچنان قصد دارد تا به سطح Visa یعنی ۵۰،۰۰۰ تراکنش در ثانیه برسد. در مقایسه با بیت کوین که می‌تواند ۳-۶ tps و اتریوم ۱۵ tps را هدایت کند. استفاده از XRP کاملاً مستقل از شبکه‌ی ریپل است. به این معنا که بانک‌ها برای انتقال دلار، یورو و … به XRP احتیاج ندارند و این همان چیزی است که ممکن است بسیاری از سرمایه‌گذاران کوچک هنگام خرید این توکن آن را فراموش کنند.

ریپل برای چه کاری استفاده می شود؟

-کارمزد کم
همانطور که میدانید برای تبدیل ارزها به یکدیگر کارمزد زیادی باید پرداخت و ارزهای زیادی وجود دارند که به یکدیگر تبدیل شوند. به همی خاطر بانک ها از دلار آمریکا برای واسطه استفاده میکنند. به این صورت که ارز x به USD و USD به ارز B. هم یک واسطه است اما با کارمزد بسیار پائین تر و همچنین ارزان تر از USD.

– سرعت بخشیدن به معاملات جهانی
به طور میانگین زمان هر معامله 4 ثانیه است.

-سیستم پرداخت
یک کاربر می تواند ارز خود را برای معاملات به صورت سریع و ارزان معامله کند.

ریپل چگونه کار می کند؟آیا متمرکز است؟

ریپل با یک سیستم ثبت سهام مانند Nxt و اثبات کار مانند بیت کوین کار نمی کند. برای تائید موجودی حساب و معاملات انجام شده به یک پروتکل اجماع متکی است. این سیستم اجماع برای برای جلوگیری از هزینه های زیادی برپا شده است.تائید معاملات به صورت فوری انجام می شود و تقریبا هر کدام 5 ثانیه طول می کشد . از آنجایی که هیچ منبع و مرجع مشخص مرکزی وجود ندارد که معاملات را تائید کند ریپل به عنوتم غیرمتمرکز توصیف می شود.
بسیاری از منتقدان و رقیبان این حوزه براین باورند که شرکت ریپل و توکن آن(XRP)غیر متمرکز نیستند، بنابراین نباید در درسته ارزهای رمزنگاری قرار بگیرند. از طرفی این شرکت اعلام کرده که هیچ گونه تمرکز و کنترل خاصی روی محصولات خود ندارد و آن را هم به اثبات رسانیده. از آنجایی که تعداد اعتبار سنج های تراکنش نود ها (Nodes)در ریپل بسیار کم می باشد، هرکسی می تواند که در اجماع ریپل ،که به آن سرور کفته می شود،فعالیت کند. البته این را به یاد داشته باشید که سرور شدن در ریپل ملزم شرایط خاصی می باشد، اما بازهم هرکسی می تواند به صورت مستقیم به دفتر کل متصل شود. هنگامی که 80 درصد نودهای اعتبرسنجی اعتبار یک تراکنش را می پذیرند، تراکنش تائید می شود.

(این شرکت طی بیانیه های متفاوت بارها اعلام کرده که قصد دارد تعداد نودهای اعتبارسنج را افزایش بدهد تا معاملات با تمرکز بیشتری انجام شوند.)
برای استفاده از پروتکل XRP Ledger ،که متن باز و دارای قواعد خاص است، باید تمام قوانین آن را پذیرفت. بنابراین در صورت نابود شدن شرکت ریپل، دفتر کل XRP Ledger و ارز دیجیتال XRP به کار خود ادامه می‌دهند. با این حال، اگر شرکت ریپل از بین برود، قطعا تاثیرات بسیار زیادی بر روی قیمت و کاربرد XRP خواهد گذاشت.
بنابراین نمی توان گفت شرکت ریپل شفاف و متمرکز است و البته هنوز نمی توان غیر متمرکز بودن آن را کاملا تائید کرد.

کدام بانک ها از Ripple پشتیبانی می کنند؟

  • Santander
  • Axis Bank
  • Yes Bank
  • Westpac
  • Union Credit
  • NBAD
  • UBS

چه کیف پول هایی ریپل (XPR) را پشتیبانی می کند؟

شاید برایتان جالب باشد که، ریپل در بازارهای بزرگ جهانی کیف پول رسمی ندارد و در وب سایت رسمی این پلتفرم هیچ گونه کیف پولی برای ذخیره XPR معرفی نشده است و تمام مسئولیت ها به کاربران واگذار شده است. گمانه ها براین اساس است که:

ارز دیجیتال ریپل برای ذخیره شدن توسط بانک ها و موسسات بزرگ عرضه شده است. ریپل نمی خواهد مسئولیت سرمایه گذاری را هم به عهده بگیرد.
درحالی که خود شرکت ریپل این مسئولیت را به عهده نگرفته است، در اینجا چند کیف پول را برایتان معرفی کرده ایم.

Ledger

کیف پول لجر بسیار امن است و شما با خیال راحت می توانید XRP های خود را در آن ذخیره کنید.کیف پول لجر تقریبا از تمام ارزهای بازار پشتیبانی می کند. برای سرمایه گذاری زیاد روی ریپل به شما پیشنهاد می شود که این کیف پول را داشته باشید.

Coinomi

کیف پول کوینومی یکی از بهترین کیف پول های پر مخاطب است که کاربران زیادی از آن استفاده می کنند. این کیف پول گستره ی وسیعی از ارزهای دیجیتال و توکن ها را پشتیبانی می کند.
(آن‌هایی که بلاک چین اختصاصی ندارند و روی شبکه‌های دیگر مثل اتریوم قرار دارند)

Toast Wallet

این کیف پول بسیار ساده می باشد و با ساختار متن باز است که برای همه افراد استفاده از آن راحت می باشد. اگر از این کیف پول استفاده کردید به راحتی می توانید هر لحظه کلیدهای خصوصی خود را چک کنید. نکنته بسیار مهم و مثبت روی کیف پول تراست ولت این است که: مستقیما کلید ها را می توانید روی دستگاه خود ذخیره کنید.

Atomic

اتمیک، کیف پول ارزی است که می توانید برای ذخیره ریپل از آن استفاده کنید. این کیف پول هم در میان کاربران محبوبیت دارد و از رتبه خوبی برخوردار است.

تمام این کیف پول ها بر روی دستکتاب و تلفن همراه قابل نصب است.

آیا ریپل برای سرمایه گذاری خوب است؟

سلب مسئولیت: چیزی به عنوان 100٪ سرمایه گذاری مطمئن وجود ندارد و هر تصمیم خطرات خود را دارد. در هر صورت تصمیم شماست. با این حال، در زیر چند نکته مثبت و منفی برای کمک به شما آورده شده است.

مزایا:

-تقریبا می توان گفت که ریپل قابل جعل نیست.
-می تواند به عنوان مترجم جهانی کار کند.
-دارای قابلیت وام
-راحتی اتصال شبکه های پرداخت
-بدون تورم
Ripple یک سازمان رسمی با اعتماد بسیاری از بانک ها است که Blockchain ندارد.
ارزش XRP  بالا است. وقتی که بانک ها ی بیشتری از شرکت ریپل به عنوان بستر معاملاتی خود استفاده می کنند. اگر روزی همه بانک ها به صورت جمعی به این اشتراک برسند که به جای پردازش مبادلات ارزی مازاد، از واحد پول بانکی یکپارچه استفاده کنند، ثروت خوبی برای همه دارندگان Ripple به همراه دارد.

معایب:

کمی شبیه سرمایه گذاری در بانک است. از این لحاظ که ایده کامل ارز رمزنگاری شده از کنترل متمرکز جلوگیری می کند.
از آنجایی که توکن های ارز Ripple از قبل استخراج شده است، توسعه دهندگان این شرکت می توانند تصمیم بگیرند چه زمانی و چه مقداری آزاد کنند.آ
آزمایشکاه های Ripple میزان 61 درصد از سکه ها در اختیار خود دارند، و این دلیل انحصار این ارز می باشد.
منبع باز است. بسیاری از افراد سعی در هک این شرکت داشته اند و حتی ممکن است که موفق شوند هنگامی که کد در دسترس قرار می گیرد.

تکنولوژی

RippleLabs سازمانی است که چندین محصول با نام های xRapid، xCurrent و xVia   ایجاد کرده است. این سه محصول می توانند توسط بانک ها برای پردازش معملات در سرتاسر جهان استفاده شوند. ریپل برخلاف سیستم های بانکی سنتی و کلاسیک نقش بسیار مهمی در دنیای فناوری بلاک چین ایفا می کند.
XRP  برای پردازش این معاملات به عنوان واسط در شبکه ripple  ایفا می کند.
برای معاملات ارز ورودی x با XRP   مبادله می شود، سپس برای انجام تراکنش به شبکه انتقال داده می شود و پس از رسیدن به گیرنده به ارز خروجی مبدل می شود. به این معنی که معاملات با دو ارز مختلف هم امکان پذیر خواهد بود. از نظر تئوری بانک ها می توانند کوین های خود را ایجاد کنند و از این شبکه استفاده کنند. درگاه ها در این شبکه نقش واسطه را بر عهده دارد. پلتفرم ریپل می تواند در عرض چند ثانیه تعداد زیادی معامله را انجام بدهد. برخلاف بانک های سنتی که هزینه معامله زیادی دارند این شرکت برای انجام پرداخت های برون مرزی هزینه کمتری دارد.

معرفی محصولات

XRapid 

XRapid یک راه حل نقدینگی برای بانک های Ripple’s XRP است که ازاین ارز استفاده می کنند. XRapid تاخیرهای در پرداخت ها در سرتاسر جهان برطرف می کند، درحالی که هزینه های شهری را به شدت کاهش می دهد. ریپل پلتفرمی است که سال های زیادی است که با بانک ها همکاری می کند. هدف این شرکت این است که تمام فعالیت های بانکی را به سمت فناوری رمزنگاری مبتنی بر سوق دهد و سرعت آنها را افزایش بدهد.

پول فیات توسط این محصول به  XRP تبدیل می شود. برخی از سیستم ها به ارز رمز نگار XRP نیازی ندارند، برای مثال محصول های دیگر این شرکت (xCurrent و xVia)نیازی ندارند. با این حال، برخلاف آن محصولات، xRapid، راه حلی برای نقدینگی تقاضا برای بانک هایی که از ارز خارج می شوند، این کار را می کند. یکی از موانعی که این محصول در مسیر خود خواهد دید، نقدینگی در ارز XRP  دیجیتال است. برای اینکه به اهداف خود برسد باید صرافی های زیادی  در سر تاسر دنیا لیست شوند تا به حجم قابل توجهی برسند.

xVia

نرم افزار و محصولی است که توسط آزمایشگاه های ریپل ساخته شده است. با استفاده از xVia به راحتی موسسات مالی را قادرمی سازد تا با استفاده از مزایای RippleNet  شبکه غیرمتمرکز پرداخت جهانی پرداخت ها را به بازارهای مالی در حال ظهور بفرستند. آزمایشگاه های ریپل این امکان را فراهم می کند که خدمات پردازش معاملات را به پیشنهاد تجاری خود را اضافه کنند. امکان اتصال به شبکه سازمانی را برای ارائه دهنده خدمات پردازش معاملات جهانی به مشتریان خود فراهم کرده است.

xCurrent

xCurrent یک نرم افزاری است که توسط آزمایشکاه های ریپل ساخته شده است، این محصول برای بانک ها برای پردازش فوری پرداخت های xCurrent Logo. xCurrent در پروتکل (Interledger (ILP ساخته شده است، که این امکان را فراهم میکند که تعامل بین دفترهای مختلف و شبکه ها را فراهم می کند.

قیمت ریپل(XRP)

در سال 2013 ریپل و ارز دیجیتال آن با قیمت واحد ۰.۰۰۵ دلار به صرافی ها عرضه شد. قیمت XRP دز سال 2018 به اوج قیمت خود رسید که بیش از 70،000درصد افزایش قیمت داشت.

این روزها مطمئننا خبر رشد بسیار زیاد ریپل را شنیده اید، ولی جالب است که بدانید چندین سال گذشته پس از رسیدن به اوج، قیمت ریپل سقوط بسیار وحشتناکی داشت  همین الان قیمت ریپل $0.555157 است که نسب به چندین روز گذشته رشد و افزایش چشمگیری داشته است. صعود قیمت این ارز از سال 2017 شروع شد.

سوالات متداول

صرافی اکسولو

سینا صفری

من هدف خودم را آموزش به دیگران قرار دادم و همیشه عاشق یادگیری و یاد دادن بودم و به عنوان هدف مهم زندگیم سایت ایران ریچ را با تیمی قدرتمند برای علاقمندان به ارزهای دیجیتال و بلاکچین طراحی کردیم. در ایران ریچ همراه با بهترین آموزش دهندگان اتفاقات قشنگی رو برای حوزه مالی هموطنان ایرانی ایجاد کرده‌ایم. + علاقمند به دنیای جذاب ارزهای دیجیتال و فناوری‌های روز دنیا + مشاور ارشد فعالیت در حوزه رمز ارزها و فناوری دیفای + کارشناس متخصص در زمینه معاملات مالی و معاملات آتی در بزرگترین صرافی‌های کریپتوکارنسی + برگزار کننده ورکشاپ‌ها و همایش های مختلف درباره مبانی ارزهای دیجیتال و کسب درآمد دلاری از آن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا