دسته‌بندی نشده

دلیلی که هند به اصلاحات قدیمی‌ تر رمزارزها در بودجه ملی 2023 ادامه داد

ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین در بودجه اتحادیه هند برای سال 2023 هیچ اشاره‌ای پیدا نکرد و امید میلیون‌ها دارنده رمزارز را در این کشور از بین برد. بسیاری از جامعه کریپتو هند امیدوار بودند که مالیات بالای کریپتو کاهش یابد که در مارس 2022 اجرا شد.

وزیر دارایی هند، نیرمالا سیتارامان، بودجه اتحادیه را در 1 فوریه ارائه کرد و تغییرات کلیدی در صفحات مالیات بر درآمد را اعلام کرد. با این حال، در طول جلسه، وزیر به رمزارز، ارز دیجیتال بانک مرکزی یا فناوری بلاک چین اشاره ای نکرد. سال گذشته، هند 30 درصد مالیات بر سود کریپتو و 1 درصد مالیات کسر شده در مبدا (TDS) روی تمام تراکنش‌های ارزهای دیجیتال وضع کرد که تقریباً بلافاصله صنعت پر رونق را از مسیر خارج کرد.

انگیزه اصلی برای معرفی TDS در تمام تراکنش‌های رمزنگاری، تعیین تعداد کل شهروندان هندی بود که فعالانه از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کردند. این داده‌ها با ارائه اظهارنامه مالیات بر درآمد هندی‌ها از ماه مه 2023 در اختیار دولت قرار خواهد گرفت.

حجم معاملات در صرافی های اصلی ارزهای دیجیتال در سراسر هند طی 10 روز از سیاست مالیاتی جدید 70 درصد و در سه ماه آینده تقریباً 90 درصد کاهش یافت. سیاست مالیاتی سفت و سخت، معامله گران کریپتو را به سمت مبادلات فراساحلی سوق داد و پروژه های نوپای کریپتو را مجبور کرد به خارج از هند حرکت کنند.
وزیر دارایی سابق هند، سوبهاش چاندرا گارگ، قبلاً اشاره کرده بود که مالیات های رمزنگاری به وضوح بسیار بیشتری نیاز دارند. او گفت: «ممکن است شاهد تغییرات جدیدی در بودجه آینده 2023 نباشیم». چاندرا همچنین به عنوان رئیس کمیته ای که اولین لایحه کریپتو را تهیه کرد، خدمت کرد.

شکستن

وزیر دارایی سابق هند، آقای سابهاش چاندرا گارگ می گوید: «مالیات های رمزنگاری به وضوح بسیار بیشتری نیاز دارند و ممکن است تغییرات جدیدی در بودجه آینده 2023 مشاهده نکند».

پوشپندرا سینگ، یک کارآفرین فناوری و یک تأثیرگذار بلاک چین، معتقد است که دولت همچنان منتظر گزارش کمیته ای است که قبلاً تشکیل داده بود و گفت:

وزیر دارایی هیچ چیزی در رابطه با مالیات کریپتو اعلام نکرده است زیرا طبق درک من، دولت منتظر گزارش های کمیته است. دولت هند یک کمیته برای مطالعه کریپتو تشکیل داده است.
Sathvik Vishwanath، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل صرافی هندی Unocoin، گفت که قوانین مالیات بر درآمد جدید برای ارزهای دیجیتال تنها 10 ماه پیش آغاز شد. علاوه بر این، TDS تنها به مدت هفت ماه اعمال می شود و بنابراین، دولت به زمان بیشتری نیاز دارد. او توضیح داد:

«دولت هند باید داده های کافی برای یک دوره زمانی طولانی، مثلاً 1 تا 2 سال مالی کامل، برای تجزیه و تحلیل و اصلاحات لازم در اختیار داشته باشد. از این رو به هر حال هیچ خبر قابل توجهی در مورد صنعت کریپتو انتظار نمی رفت. ممکن است انتظار برخی اصلاحات را در زمان مناسب یا در طول بودجه بعدی داشته باشیم.

یکی دیگر از عوامل عدم وجود کریپتو در بودجه اتحادیه می‌تواند تمرکز هند بر اتخاذ رویکردی جهانی به مقررات کریپتو، به‌ویژه طبقه‌بندی رایج باشد. در ژوئیه 2022، وزیر دارایی به دنبال همکاری بین المللی از اعضای G20 برای ایجاد استاندارد مشترک برای ارزهای دیجیتال در سطح جهانی بود.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا