دسته‌بندی نشده

هدف ناظر هنگ کنگ محدود کردن معامله گران خرده فروشی به محصولات مایع است

ه گفته جولیا لئونگ فانگ یی، مدیر عامل جدید کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ، برنامه صدور مجوز جدید، که قرار است در ماه ژوئن آغاز شود، معامله گران خرده فروشی در هنگ کنگ را به دارایی های دیجیتال «بسیار نقدشونده» محدود می کند.

در انجمن مالی آسیایی اخیر، لئونگ اشاره کرد که بسیاری از پلتفرم‌های دارایی دیجیتال هزاران محصول دارند. با این حال، مدیر SFC تاکید کرد که آنها قصد ندارند “به سرمایه گذاران خرد اجازه تجارت در همه آنها را بدهند.” در عوض، SFC معیارهایی را تعیین می کند که به معامله گران خرده فروشی اجازه می دهد فقط دارایی های مجازی اصلی را معامله کنند.
در حالی که مدیر SFC جزئیات بیشتری در مورد اینکه کدام دارایی برای معامله در دسترس خواهد بود، ارائه نکرد، لئونگ اشاره کرد که این دارایی‌هایی با «نقدینگی عمیق» خواهند بود. وقتی در مورد بیت کوین سوال شد
، مدیر SFC پاسخی نداد، اما تکرار کرد که دارایی های “بسیار نقدشونده” مجاز خواهند بود.

علی‌رغم محدودیت‌هایی که برای سرمایه‌گذاران خرد اعمال می‌شود، لئونگ تاکید کرد که آنها در حال حرکت به سمت موقعیت هنگ کنگ به عنوان یک مرکز دارایی مجازی هستند. او گفت: “هدف ما این است که یک چارچوب قانونی مناسب برای محافظت از منافع همه سرمایه گذاران و ارتقای هنگ کنگ به عنوان یک مرکز دارایی مجازی داشته باشیم.”مدیرعامل همچنین خاطرنشان کرد که مقررات مناسب می تواند از بروز مسائلی مانند فروپاشی صرافی FTX در هنگ کنگ جلوگیری کند.

در یکی از رویدادهای اخیر، پل چان، وزیر مالی هنگ کنگ، گفت که بسیاری از شرکت های ارز دیجیتال درخواست راه اندازی فروشگاه در هنگ کنگ را دارند. این مقام مسئول تاکید کرد که دولت تمام تلاش خود را برای نظارت مناسب بر فضای رمزنگاری و درک پتانسیل فناوری Web3 انجام می دهد.
دارایی های دیجیتال اخیراً یک موضوع داغ در منطقه ویژه اداری بوده است. در 5 ژانویه، یکی از مقامات هنگ کنگ ایده تبدیل دلار دیجیتال هنگ کنگ به یک استیبل کوین را مطرح کرد. وو جیژوانگ، یکی از اعضای شورای قانونگذاری، معتقد است که این می تواند خطرات مرتبط با دارایی های دیجیتال در Web3 را برطرف کند.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا