دسته‌بندی نشده

سام بنکمن-فرید به دنبال تغییر تصمیم در مورد اعتراض به استرداد است.

رویترز در 17 دسامبر به نقل از یک فرد آشنا گزارش داد که سام بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، ظاهراً در تصمیم قبلی خود برای اعتراض به استرداد تجدید نظر کرده است و انتظار می‌رود در 19 دسامبر در دادگاهی در باهاما حاضر شود تا ابطال شود.

با موافقت با استرداد، بانکمن-فرید می‌تواند در دادگاه ایالات متحده حاضر شود. او با اتهامات توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری سیمی از مشتریان و وام دهندگان، کلاهبرداری از اوراق بهادار، کلاهبرداری از کالاها، پولشویی و توطئه برای کلاهبرداری از ایالات متحده و نقض قانون مالی مبارزات انتخاباتی مواجه است.

این اقدام پس از رد وثیقه بانکمن-فرید در 13 دسامبر به دلیل “خطر فرار” صورت گرفت. وکلای مدیر عامل سابق استدلال کردند که SBF سابقه کیفری ندارد و از افسردگی و بی خوابی رنج می برد. طبق گزارش ها، دومین درخواست برای وثیقه در 15 دسامبر در دادگاه عالی باهاما ثبت شد.

در صورت محکومیت، بنکمن-فرید ممکن است به ۱۱۵ سال زندان محکوم شود. با این حال، مفسران تا زمانی که او ظرف چند ماه یا حتی سال‌های آینده حکم نهایی را صادر کند، «کارهای زیادی برای انجام دادن» وجود دارد.

مارک کوهن، دادستان فدرال سابق، توسط مدیر عامل سابق FTX به عنوان وکیل مدافع او استخدام شده است.کوهن یکی از بنیانگذاران شرکت حقوقی کوهن و گرسر است و یکی از اعضای تیم دفاعی در پرونده پرمخاطب قاچاق کودکان Ghislaine Maxwell بود.

بانکمن-فرید در زندان فاکس هیل، تنها زندان باهاما نگهداری می شود. بر اساس گزارش وزارت خارجه ایالات متحده که در سال 2021 منتشر شد، شرایط فاکس هیل «سخت» و شلوغ بود، با بهداشت و تغذیه نامناسب. گفته می شود که بازداشت شدگان توسط افسران اصلاح و تربیت مورد آزار جسمی قرار گرفته اند.

مدیر عامل سابق Alameda Research، یک شرکت خواهر FTX، Caroline Ellison، نیز یک تیم دفاعی تشکیل داده است. استفانی آواکیان، رگولاتور ارشد سابق ارزهای دیجیتال در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، نماینده الیسون در تحقیقات فدرال در حال انجام است. آواکیان در حال حاضر رئیس بخش اوراق بهادار و خدمات مالی در شرکت حقوقی WilmerHale است. او در نقش خود در SEC، نظارت بر ارزهای دیجیتال را در بخش اجرایی گسترش داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا