دسته‌بندی نشده

پرونده ورشکستگی جنسیس برای اولین جلسه دادگاه تعیین شد

طبق پرونده های دادگاه، اولین جلسه رسیدگی به پرونده ورشکستگی جنسیس کاپیتال در تاریخ 23 ژانویه ساعت 2:00 بعد از ظهر (EST) برگزار خواهد شد. قاضی شان اچ لین از دادگاه ورشکستگی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک به این پرونده رسیدگی خواهد کرد.

مارک فایفر، وکیل ورشکستگی در شرکت حقوقی Buchanan Ingersoll & Rooney، به کوین تلگراف مارک فایفر گفت که طبق فصل 11، که به عنوان فصل سازماندهی مجدد شناخته می شود، شرکت ها می توانند یک طرح سازماندهی مجدد را به طلبکاران پیشنهاد دهند، در حالی که اجازه دارند به فعالیت خود ادامه دهند.

به عنوان اولین گام در روند ورشکستگی، دادگاه تصمیم خواهد گرفت که معافیت درخواست شده تحت فصل 11 توسط Genesis Global Holdco و دو شرکت تابعه تجاری وام دهی آن، Genesis Global Capital و Genesis Asia Pacific – که در مجموع به عنوان Genesis Capital شناخته می شود، بپذیرد یا خیر. اداره مشترک پرونده ها نیز از سوی شرکت ها درخواست شد.

کمیته ای برای طلبکاران بدون وثیقه نیز توسط امین ایالات متحده به عنوان بخشی از روند رسیدگی منصوب خواهد شد. کمیته این حق را خواهد داشت که از شرکت ها قبل از اتخاذ تصمیمات یا تغییرات عمده و مشارکت در طرح ساماندهی مطالبه کند. پرونده های دادگاه نشان می دهد که بیست نفر از بزرگترین طلبکاران بدون وثیقه معمولاً برای کمیته انتخاب می شوند.
این شرکت‌ها با بدهی‌هایی تا 10 میلیارد دلار، در 19 ژانویه، بیش از دو ماه پس از افشای قرار گرفتن 175 میلیون دلاری FTX، همراه با مشکلات نقدینگی ناشی از فروپاشی صرافی ارز، درخواست حمایت از ورشکستگی کردند. برداشت ها از پلتفرم Genesis Global Capital از 16 نوامبر 2022 به حالت تعلیق درآمده است.

طبق یک بیانیه مطبوعاتی، طرح فصل 11 پیدایش خواستار حل و فصل جهانی همه ادعاها و ایجاد یک تراست است که دارایی ها را بین طلبکاران توزیع می کند. تحت یک «فرآیند دوگانه»، شرکت‌ها «فروش، افزایش سرمایه، و/یا معامله سهام» را دنبال خواهند کرد که ظاهراً کسب‌وکار آن‌ها را قادر می‌سازد «در مالکیت جدید ظاهر شود».

شرکت مادر جنسیس کاپیتال، گروه ارز دیجیتال (DCG)، اخیرا دخالت در پرونده ورشکستگی را رد کرد و ادعا کرد که یک کمیته ویژه از مدیران مستقل توصیه و تصمیم به تشکیل پرونده برای حمایت از ورشکستگی فصل 11 گرفته است. فقط نهادهای وام دهنده جنسیس برای حمایت از ورشکستگی اقدام کرده اند. Genesis Global Trading و شرکت Genesis spot و مشتقات تجاری فعال باقی خواهند ماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا