دسته‌بندی نشده

ایجاد خودمختاری در اقتصاد خالق و Web3 – آیا جایی برای هر دو وجود دارد؟

این هفته NFT Steez، میزبان آلیسا اکسپوزیتو و ری سالموند با نویسنده محتوای Web3 جولی پلونیک ملاقات می‌کنند تا در مورد اهمیت حاکمیت شخصی در هنگام ایجاد هویت دیجیتال در Web3 بحث کنند.
پلاونیک هنگام توصیف Web3 به نویسنده گاوین وود اشاره کرد و گفت که ‘ارتباطات’ یک مستاجر اصلی در تکرار بعدی اینترنت است. پلاونیک تاکید کرد: ‘وب 3 ارتباط کانال های رمزگذاری شده بین هویت های غیرمتمرکز است.’

به گفته پلاونیک، مفهوم نوظهور Web3 یک ذره بین بر داده‌های کاربر و مالکیت آنها قرار داده است، به‌ویژه در مورد اقتصاد سازنده، که پلاونیک آن را به عنوان مکانی با ‘بدون موانع ورود یا ریخته‌گری’ توصیف کرد.
هنگام بحث در مورد اینکه چگونه خودمختاری با Web3 در هم تنیده شده است، هیچ تردیدی از سوی پلانیک در توضیح این موضوع وجود نداشت که اصل اصلی Web3 حفظ هویت خودمختار است – به این معنی که تمرکززدایی حیاتی است.

پلونیک توضیح داد که تمرکززدایی برای اطمینان از اینکه هیچ شخص ثالثی داده های کاربر را کنترل یا مالکیت ندارد، اساسی است.

با این حال، همه کاربران سطح آگاهی یا علاقه ای برای درک این موضوع ندارند. قابل درک است، همانطور که پلونیک این واقعیت را توصیف کرد که ویژگی ها، پروتکل ها و پلتفرم های Web3 هنوز در مراحل ابتدایی خود هستند.

علیرغم اینکه Web3 در مرحله آزمایشی و توسعه ای قرار دارد، همچنین نشان داده است که چگونه اقتصاد خالق می تواند به تکامل خود ادامه دهد و واسطه ها را به حداقل برساند. از طریق استفاده از فناوری بلاک چین و پلتفرم های غیرمتمرکز، کاربران شروع به ساخت برندهای خود بدون واسطه و شبکه هایی می کنند که از داده های کاربران سود می برند.
پلاونیک توضیح داد که چگونه به عنوان یک خالق، حفظ حاکمیت شخصی در Web3 ‘هیجان انگیز’ است، زیرا در حال حاضر به عنوان راهی برای ایجاد یک ‘رزومه بلاک چین’ عمل می کند، به طوری که کاربران می توانند به راحتی تمام تعاملات، مشارکت و تعامل خود را ردیابی و پیدا کنند. برای مثال در یک دامنه

پلاونیک انتظار دارد که در آینده، دامنه‌های توکن غیرقابل تعویض یک ویژگی جذاب باشد، حتی اگر کاربران فعلی تنها به جنبه‌هایی از هویت دیجیتالی خود بر اساس کیف پول رمزنگاری خود محدود شوند.

پلاونیک اظهار داشت که دامنه NFT می تواند آزادی پویاتری به کاربران در مورد اینکه چه اطلاعاتی می خواهند افشا کنند و چه هویت دیجیتالی در خدمت اهداف است، بدهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا