دسته‌بندی نشده

بانک مرکزی اسپانیا آزمایشی توکن مرتبط با یورو را به عنوان بخشی از طرح سندباکس تایید کرد

سندباکس مالی بانک اسپانیا یا Banco de España، طبق گزارش‌ها، پروژه‌ای از سوی شرکت فین‌تک Monei را تأیید کرده است که یک توکن مرتبط با یورو را آزمایش می‌کند.

بر اساس گزارش 18 ژانویه از رسانه اسپانیایی Cinco Días، بانک اسپانیا به Monei چراغ سبز نشان داد تا توکن EURM خود را به عنوان بخشی از مرحله آزمایشی که انتظار می رود بین 6 تا 12 ماه طول بکشد، منتشر کند. هدف این سندباکس ایجاد یک محیط آزمایش کنترل شده برای پروژه های نوآوری مالی در اسپانیا تحت نظارت مقامات بانک مرکزی بود.

به عنوان بخشی از مرحله آزمایش EURM، ساکنان اسپانیایی واجد شرایط با شماره تلفن می توانند معادل 10 یورو را با استفاده از دارایی دیجیتال ارسال کنند. بر اساس گزارش ها، توکن های دیجیتالی 1:1 با یورو فیزیکی در Banco Bilbao Vizcaya Argentaria و Caixabank پشتیبانی خواهند شد.

الکس سایز ورداگر، مدیرعامل و موسس Monei گفت: “آینده پرداخت ها دیجیتالی است. این فرصتی است که به بقیه اروپا و جهان نشان دهیم که در خط مقدم هستیم.”
بانک اسپانیا راه اندازی برنامه ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده فروشی “انحصاری” خود یا CBDC را در دسامبر 2022 اعلام کرد. اگرچه پروژه Monei یک CBDC صادر شده توسط بانک مرکزی اروپا یا ECB نیست، Verdaguer گفت که آن را از طریق اسپانیا آزمایش می کند. بانک مرکزی می تواند زمینه ساز چنین نشانه ای باشد:

[بانک اسپانیا] ممکن است با بانک مرکزی اروپا بنشیند و بگوید که ما محصول را داریم، تنظیم و نظارت می شود و از آنجا شکل می گیرد.
بانک مرکزی اروپا در ژوئیه 2021 اعلام کرد که یک مرحله تحقیقاتی دو ساله را برای یورو دیجیتال آغاز کرده است که در آن زمان عرضه احتمالی آن در سال 2026 را پیشنهاد می کند. انتظار می رود که شورای حاکم ECB نتایج مرحله تحقیقاتی را در سه ماهه سوم سال 2023 بررسی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا