دسته‌بندی نشده

متاورس احتمالاً تا سال 2030 ارزش 5 تریلیون دلاری ایجاد خواهد کرد

در حالی که بازار نزولی 2022 هیجان زیر اکوسیستم های رمزنگاری نوظهور مانند توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را فراگرفته است، متاورس همچنان در موقعیت خوبی برای اختلال درازمدت قرار دارد. با در نظر گرفتن بی‌شمار موارد استفاده مصرف‌کننده و کسب‌وکار محور که متاورس می‌تواند به آن‌ها پاسخ دهد، گزارش McKinsey & Company پتانسیل این فناوری را برای تولید تا 5 تریلیون دلار ارزش تا سال 2030 نشان می‌دهد.

برای اینکه Metaverse به پتانسیل کامل خود دست یابد، این گزارش نیاز به چهار عامل توانمند فناوری – دستگاه‌ها (AR/VR، حسگرها، لمسی‌ها و لوازم جانبی)، قابلیت همکاری و استانداردهای باز، پلتفرم‌های تسهیل‌کننده و ابزارهای توسعه را برجسته می‌کند. با این حال، موفقیت Metaverse با تمرکز بیشتر بر به حداکثر رساندن تجربه انسانی با هدف ارائه تجربیات مثبت برای مصرف کنندگان، کاربران نهایی و شهروندان سنجیده می شود.

تا به امروز، ابتکارات فراسوی پیرامون بازاریابی، یادگیری و جلسات مجازی بالاترین سطح پذیرش را در صنایع مختلف داشته است. با این حال، بر اساس نظرسنجی آوریل 2022 بر روی مدیران ارشد که توسط مک کینزی انجام شد، اکثر ابتکارات در اطراف متاورس با پذیرش متوسط کم مواجه شده اند.

«متاوره خیلی بزرگ‌تر از آن است که بتوان نادیده گرفت. مک کینزی تخمین زد که بیش از 50 درصد از رویدادهای زنده می توانند تا سال 2030 در متاورس برگزار شوند و به طور بالقوه تا 5 تریلیون دلار ارزش ایجاد کنند.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا