دسته‌بندی نشده

مراکش چارچوب قانونی کریپتو را نهایی کرد

مراکش ممکن است شاهد معرفی اولین صورت‌حساب رمزنگاری خود در روزهای بعد باشد. این سند قبلاً توسط بانک مرکزی نوشته شده است و با ذینفعان صنعت مورد بحث قرار خواهد گرفت. در تاریخ 3 ژانویه، طی کنفرانس مطبوعاتی، عبداللطیف جواهری، رئیس بانک مرکزی مراکش، بانک المغرب (BAM)، مجموعه‌ای از گفتگوها بین BAM و فعالان بازار را اعلام کرد.

رگولاتورها مانند سازمان بازار سرمایه مراکش (AMMC)، سازمان نظارت بر بیمه و تامین اجتماعی (ACAPS) نیز شرکت خواهند کرد. قبل از اجرای قانون کریپتو خواهد بود.
به گفته جواهری، BAM در حین کار بر روی این سند با صندوق بین المللی پول و بانک جهانی همکاری کرده است. گزارش‌های قبلی ادعا می‌کنند که مقامات مراکشی همچنین با بانک‌های مرکزی فرانسه، سوئد و سوئیس تماس گرفتند تا تجربه نظارتی آنها را در مورد دارایی‌های دیجیتال مطالعه کنند.

این پیش‌نویس تعریفی از رمزارز ارائه می‌دهد که «مطابق با زمینه مراکش» است و هدف آن محافظت از افراد است و در عین حال نوآوری را محدود نمی‌کند. اگرچه جزئیات این لایحه فاش نشده است، اما به سختی می تواند محدودتر از قانون فعلی باشد که تجارت کریپتو را به کلی غیرقانونی می کند.

در سال 2022، مراکش به سریع‌ترین رشد بازار کریپتو در شمال آفریقا تبدیل شد و از 2.4 درصد جمعیت دارای دارایی دیجیتال در سال 2021 به 3.1 درصد یک سال بعد رسید. در سال 2020، Soluna اولین مزرعه بادی مبتنی بر بلاک چین را در Dakhla، جنوب و بادخیزترین منطقه مراکش مستقر کرد. انرژی مازاد این مزرعه به عملیات ماینینگ کریپتو نیرو می دهد.

گزارش اخیر Chainalysis نشان می‌دهد که بازار کریپتو در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) سریع‌ترین رشد را در جهان دارد. حجم تراکنش ها در منطقه MENA نشان می دهد که کاربران در بازه زمانی ژوئیه 2021 تا ژوئن 2022، 566 میلیارد دلار ارز دیجیتال دریافت کرده اند. این رقم 48 درصد بیشتر از سال قبل است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا