دسته‌بندی نشده

مصاحبه جنجالی ویتالیک بوترین؛ لایه 3 اتریوم در راه است

به گزارش ایران ریچ، با وجود اینکه شبکه اتریوم با استفاده از فرایندهای لایه 2 بر روی مقیاس پذیری متمرکز شده است، یکی از بنیانگذاران این شبکه از اهداف متفاوت لایه 3 صحبت کرده است. ویتالیک بوترین در مصاحبه جنجالی اخیر خود اعلام کرده است که سه چشم انداز برای آینده لایه 3 و اهداف آن وجود دارد. وی در مصاحبه 17 سپتامبر یکی از اهداف لایه 3 را «عملکرد سفارشی» عنوان کرد.

عملکرد سفارشی را می‌توان به کار بردن نرم افزارهای مبتنی بر حریم خصوصی به شمار آورد. این فرایند با استفاده از تکنولوژی Zero Knowledge، تراکنش‌های حافظ حریم خصوصی را به لایه 2 انتقال می‌دهد. هدف بعدی لایه 3، مقیاس پذیری سفارشی است. این کار برای برنامه‌های تخصصی است. در واقع منظور برنامه‌های تخصصی است که از ماشین مجازی اتریوم استفاده نمی‌کنند.

بوترین در ادامه هدف سوم لایه 3 را، مقیاس پذیری از طریق Validiums عنوان کرد. تحلیلگران یکی از تفاوت‌های مدل لایه سه را با مدل لایه دو در نحوه مواجهه با اکوسیستم‌های فرعی است. برای مثال مدل لایه سه به اکوسیستم فرعی این امکان را می‌دهد که به صورت واحد وجود داشته باشد. با اینکار عملیات متقابل دامنه با هزینه خیلی کمتری صورت می‌گیرد.

البته بوترین بر این باور است که چون اجرای تراکنش‌های زنجیره‌ای متقابل بین لایه 2 خیلی راحت است، ایجاد لایه 3 به طور صد در صد شبکه را بهینه نمی‌کند.

جعفر اطمینان

جعفر اطمینان هستم، متولد مهر سال 71. از کودکی به نوشتن و خلق دنیاهای شگفت انگیز از طریق کلمات علاقه داشتم. علاوه بر اون به مطالعه ی کتاب علاقه دارم و حس میکنم مثل جهان های موازی عمل میکنن و میشه اونها رو کشف کرد. توی دانشگاه تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک ادامه دادم. فرزند هفتم یک خانواده 9 نفره ام و با وجود فراز و نشیب های زندگی، به آینده امیدوارم. در حال حاضر روی نوشتن یک کتاب رمان کار میکنم. با خوندن و نوشتن انگلیسی در حد خوب آشنایی دارم و تا الان بیش از دو میلیون کلمه تولید محتوای متنی سئو شده برای سایت های مختلف انجام دادم. موضوعاتی که تولید محتوا داشتم، در زمینه ی ارزهای دیجیتال، بازار فارکس، پزشکی، مهندسی، گردشگری، صنعت، کسب و کار و کارآفرینی، دیجیتال مارکتینگ، معرفی محصول و برند های مختلف بوده که خوشبختانه، نوشتن در تمام این زمینه ها برام تجربه ای بی نظیر ایجاد کرده. ممنونم از اینکه وقت گذاشتید خوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا