دسته‌بندی نشده

SEC سوء استفاده از Mango Markets را به اتهام سرقت 116 میلیون دلار ارز دیجیتال متهم کرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، کمیسیون معاملات آتی کالا و سایرین را در طرح اتهامات موازی علیه کاربر کریپتو که ادعا می‌شود در پشت بهره‌برداری چند میلیون دلاری از بازارهای غیرمتمرکز صرافی Mango است، دنبال کرده است.

در اطلاعیه 20 ژانویه، SEC مدعی شد که Avraham Eisenberg توکن مدیریت MNGO Mango Markets را دستکاری کرده است و به او اجازه می دهد تا حدود 116 میلیون دلار ارزدیجیتال را از این پلتفرم سرقت کند. طبق این شکایت، آیزنبرگ یک سری خریدهای بزرگ MNGO را انجام داده است تا به طور مصنوعی قیمت توکن را نسبت به USD Coin افزایش دهد.

آیزنبرگ درگیر یک طرح فریبنده و فریبنده شد تا به طور مصنوعی قیمت توکن MNGO را که به عنوان امنیت دارایی رمزنگاری شده خریداری و فروخته شد، به منظور قرض گرفتن و سپس برداشت تقریباً تمام دارایی های موجود از Mango Markets که پلتفرم را در دیوید هیرش، رئیس واحد دارایی های رمزنگاری و سایبری SEC گفت: زمانی که قیمت امنیت به سطح قبل از دستکاری خود بازگشت، کسری وجود داشت.

SEC، با کمک دفتر دادستان ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک، FBI و CFTC، آیزنبرگ را به نقض مقررات ضد تقلب و دستکاری بازار در قوانین اوراق بهادار متهم کرده است. به گفته رگولاتور مالی، این سازمان به دنبال “تسکین دستوری دائمی، دستور مبتنی بر رفتار، تخطی از منافع پیش داوری و مجازات های مدنی” خواهد بود.
گفته می‌شود که آیزنبرگ مسئول اجرای یک اکسپلویت عمده Mango Markets در ماه اکتبر بوده است، که تقریباً 50 میلیون دلار USDC، 27 میلیون دلار Marinade Staked SOL (mSOL)، 24 میلیون دلار SOL و 15 میلیون دلار MNGO برداشت کرده است. مانگو مارکت بعداً گزارش داد که تقریباً 67 میلیون دلار وجوه بازگردانده شده است و آیزنبرگ علناً اعلام کرد که معتقد است اقدامات او به عنوان بخشی از “استراتژی تجاری بسیار سودآور” قانونی بوده است.
مقامات آیزنبرگ را در ماه دسامبر در پورتوریکو دستگیر کردند. در شکایت اف‌بی‌آی آمده است که او «عمداً و آگاهانه» درگیر طرحی شده است که شامل «دستکاری عمدی و مصنوعی» قیمت معاملات آتی دائمی در پلتفرم کریپتو است. CFTC در 9 ژانویه شکایت خود را دنبال کرد و آیزنبرگ را به دستکاری بازار متهم کرد.
پس از جلسه بازداشت در ماه ژانویه، یک قاضی دادگاه دستور داد که آیزنبرگ تا زمان محاکمه او بازداشت شود، زیرا این تنها راه برای اطمینان از حضور او بود. استثمارگر Mango Markets از زمان دستگیری در ماه دسامبر در حساب توییتر خود پستی ارسال نکرده است.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا