دسته‌بندی نشده

Tether CTO وام گرفتن از وام دهنده ورشکسته سلسیوس را رد می کند

به گفته مدیر ارشد فناوری آن، شرکت پشتیبان تتر (USDT)، بزرگترین استیبل کوین جهان از نظر ارزش بازار، هرگز از وام دهنده ورشکسته ارز دیجیتال سلسیوس وام دریافت نکرده است.

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری صرافی تتر و بیتفینکس، در 31 ژانویه در توییتر اعلام کرد که تتر «هرگز از درجه سانتیگراد وام نگرفته است».

این توییت در پاسخ به گزارش بررسی ورشکستگی سلسیوس منتشر شد، که ظاهراً به اشتباه نشان می‌دهد که تتر در کنار شرکت‌هایی مانند Three Arrows Capital که ۷۵ میلیون دلار از شرکت وام گرفته‌اند، جزو وام‌گیرندگان سلسیوس بوده است.

گزارش بررسی‌کننده که در 31 ژانویه منتشر شد، در صفحه 183 ذکر کرد که «وام‌های سلسیوس به Tether دو برابر سقف اعتبار آن بود».

این گزارش خاطرنشان می‌کند که «قرار گرفتن در معرض تتر در نهایت به بیش از 2 میلیارد دلار افزایش یافت» که در اواخر سپتامبر 2021 هنگامی که به کمیته ریسک به عنوان ارائه «خطر وجودی» برای درجه سانتیگراد توصیف شد، به موضوع تبدیل شد.

آردوینو با انکار هرگونه قرار گرفتن در معرض درجه سانتیگراد مشکل‌دار، پیشنهاد کرد که شوبا پیلای، ممتحن، حروف اضافه را در گزارش بررسی‌کننده مخلوط کند، که در واقع به معنای «وام‌های سلسیوس از Tether» به جای «وام‌های سلسیوس به Tether» است.
مدیر ارشد فناوری تتر در یک تاپیک توییتری که توسط کاظم شابر، گزارشگر فایننشال تایمز آغاز شد، نوشت: «یا اشتباه تایپی است یا یک توصیف نادرست».

شوبر همچنین با اشاره به اینکه گزارش ممتحن با سطحی از درک نادرست همراه است، اظهار داشت:

«گزارش ممتحن در بالا توضیح می‌دهد که درجه سانتیگراد «وام» به Tether دارد، اما من فکر می‌کنم که قرار گرفتن در معرض از آنجاست که درجه سانتیگراد وثیقه‌ای بیش از مبالغی که از تتر وام گرفته است، است.»
همانطور که قبلاً گزارش شده بود، ظاهراً سلسیوس یک میلیارد دلار از تتر با بیت کوین وام گرفته است

در سال 2021. الکس ماشینسکی بنیانگذار سلسیوس اظهار داشت که این شرکت نرخ بهره ای بین 5 تا 6 درصد پرداخت می کند. در ژوئن 2022، تتر اعلام کرد که وام 900 میلیون دلاری را که حدود یک ماه پس از توقف برداشت های سلسیوس به دست آمد، منحل کرده است.
طبق آخرین گزارش بازرس، مبلغ وام بسیار بیشتر از یک میلیارد دلار بوده است. بررسیگر Shubber نوشت: «سلسیوس 1.823 میلیارد دلار از استیبل کوین USDT را از تتر وام گرفته بود و 2.612 میلیارد دلار از دارایی های تحت مدیریت خود را به عنوان وثیقه قرار داده بود.

جدا از ارائه وام های هنگفت به سلسیوس، تتر به عنوان یک سرمایه گذار اولیه در شرکت ورشکسته شناخته می شود. در سال 2020، سلسیوس 10 میلیون دلار افزایش حقوق صاحبان سهام را از تتر تضمین کرد و Mashinsky آن را به عنوان یک تأیید مهم توسط شرکت برجسته کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا