دسته‌بندی نشده

بانک های وام مسکن ایالات متحده میلیاردها دلار به بانک های رمزنگاری وام دادند

بر اساس گزارشی از وال استریت ژورنال در 21 ژانویه، سیستم بانک های وام مسکن فدرال ایالات متحده (FHLB) در تلاشی برای کاهش اثرات افزایش برداشت ها، میلیاردها دلار به دو تا از بزرگترین بانک های ارزهای دیجیتال وام می دهد.

FHLB کنسرسیومی متشکل از 11 بانک منطقه ای در سراسر ایالات متحده است که وجوهی را در اختیار سایر بانک ها و وام دهندگان قرار می دهد. این سیستم که در دوران رکود بزرگ برای حمایت از تامین مالی مسکن تأسیس شد، دارای 1.1 تریلیون دلار دارایی و بیش از 6500 عضو است.

طبق گزارش ها، این نهاد نزدیک به 10 میلیارد دلار به بانک تجاری Signature Bank در سه ماهه آخر سال 2022 وام داده است که آن را به یکی از بزرگترین معاملات استقراضی یک بانک در سال های اخیر تبدیل کرده است. در سال 2018، امضا از دپارتمان خدمات مالی نیویورک برای پلتفرم دیجیتال مبتنی بر بلاک چین تاییدیه دریافت کرد.

دومین بانکی که از FHLB درخواست وجوه کرد Silvergate بود که حداقل 3.6 میلیارد دلار دریافت کرد. در سه ماهه آخر سال 2022، سیلورگیت خروج قابل توجهی از سپرده ها را تجربه کرد و اقداماتی را برای حفظ نقدینگی نقدی از جمله فروش اوراق بدهی انجام داد. زیان خالص قابل انتساب به سهامداران عادی در دوره به 1 میلیارد دلار رسید.

طبق گزارش سیلورگیت، میانگین سپرده‌های مشتریان دارایی دیجیتال در سه ماهه چهارم سال 2022، 7.3 میلیارد دلار بوده است که در مقایسه با سه ماهه قبل که سپرده‌ها به 12 میلیارد دلار رسیده بود، بسیار کمتر است.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که امور مالی سنتی پس از فروپاشی FTX از سرایت کریپتو مصون مانده است، اما وام‌های FHLB به بانک‌های در معرض کریپتو می‌تواند این خطر را افزایش دهد.

سناتور الیزابت وارن در اظهار نظر به WSJ خاطرنشان کرد که “به همین دلیل است که من در مورد خطرات اجازه دادن به رمزارزها برای درهم تنیده شدن با سیستم بانکی هشدار داده ام” و ادعا می کند که مالیات دهندگان نباید “کیسه ای را برای سقوط در کریپتو نگه دارند.” صنعت، که او آن را بازاری پر از «کلاهبرداری، پولشویی و تأمین مالی غیرقانونی» نامید.

فروپاشی گروه FTX باعث ایجاد یک اثر موجی در صنعت کریپتو شد که بر بسیاری از شرکت‌ها تأثیر گذاشت. در جدیدترین توسعه، Genesis وام دهنده رمزارز در 19 ژانویه برای حمایت از ورشکستگی فصل 11 درخواست داد و بدهی هایی بین 1 تا 10 میلیارد دلار داشت.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا