دسته‌بندی نشده

بایننس کوین BNB چیست؟ ارزدیجیتال صرافی بایننس Binance

بایننس کوین BNB تیر خلاصی تو زمینه پایین بودن Fee معاملات در کنار قدرت، سرعت و امنیت بود. متولد شدن در ابتدا به عنوان یک توکن و سپس تبدیل شدن به یک کوین قدرتمند، تو این مقاله قصد داریم تا باهم در قالب یک داستان جذاب زندگینامه بایننس کوین BNB رو بررسی کنیم. به زمان آغاز پیدایش بایننس کوین بریم و بعدش شبکه BNB رو بررسی کنیم و در نهایت آینده و قیمت بایننس کوین رو نگاهی بندازیم با ما همراه باشید.

سلام من بایننس کوینم و امروز تصمیم گرفتم زندگیناممو بنویسم و روی سایت آکادمی ایران ریچ قرار بدم، من زندگی جالبی دارم نمیشه گفت داشتم چون هنوز هستم، زندگی پر فراز نشیبی نبود همچین. برای مدت طولانی دور خودم میچرخیدم (رنج میزد) و یهو راهمو پیدا کردم و شروع کردم طی کردن مسیر موفقیت (پامپ شد) بخش اول از این زندگی نامه آشنایی با خونوادم و به دنیا اومدنمه امیدوارم از خوندن زندگینامم لذت ببرید.

آشنایی با خونواده بایینس کوین BNB

من تو یک خونواده مرفه به دنیا اومدم، خونواده ای که به داشتنشون افتخار می کنم، خونواده من بایننسه Binanance.

خونواده من تو سال 2001 در چین دور هم جمع شدن. بابام اسمش چانگ پنگ ژائو است. ااا ببخشید نگفتم؟ من یک چینیم. خونوادم با رهبریت بابام یک صرافی بزرگ به اسم بایننس رو تو همون سال ایجاد کردن البته اون موقع ها همچین بزرگم نبود اما خوب بود تازه کار بودن. روزها به خوبی سپری شد براش، سال ها گذشت و گذشت تا اینکه در سال 2017 قوانین نظارتی و قانونی تو چین سخت گیرانه شد و بابام مجبور شد خونوادشو از اونجا ببره و بایینس رو یک جای دیگه ثبت کنه. کجا؟ جزایر کیمن. همون موقع بود که من به دنیا اومدم.

بابام این سختیارو پشت سر گذاشت و دوباره رو پا شد و شرایط خوب شد که یهو 19 می 2019 صرافی بابام دچار رخنه امنیتی شد و 7000 بیت کوین معادل 40 میلیون دلار در اون زمان به سرقت رفت. بابام به سرمایه گذاراش قول داد که از طریق صندوق سرمایه امن سرمایشونو برگردونه.

اینایی که گفتم یک تاریخچه ریزی از خونوادم بود اگه می خواهید کاملتر راجع به خونوادم بدونید یک تاریخچه دیگه نوشتم می تونید مطالعش کنید. از اینجا به بعد با خودم آشنا میشید.

تولد بایننس کوین BNB

من در سال 2017 به دنیا اومدم.
بابام اسممو گذاشت بایننس کوین و نمادمو نوشت BNB.
جالبه بدونید 200 میلیون از من وجود داره، من کلی خواهر و برادر دارم. آره به دنیا اومدنای ما با شما یکم متفاوته یا به دنیا نمیایم یا بیایم میلیونی میایم. خب بابام طبیعتا اگه می خواست هممونو بزرگ کنه، غذامونو بده سرپناه برامون بسازه ورشکست میشد که. پس چه تصمیمی گرفت؟ %50 مارو به کاربرای سایتش بفروشه. می دونم از نظر شما آدما فروش بچه کار کثییفیه درستشم همینه ولی تو دنیای ما یک کار منطقی و درسته که باید انجام بشه. پس اینطور شد که بالاخره در سال 2017 توسط یک ICO بزرگ پنجاه درصد خواهر برادرام به ارزش 15 سنت فروش رفتن و من رسما عرضه شدم. پول حاصل از فروش خواهر برادرام شد حدود 15 میلیون دلار اون موقع، از این مقدار بابام %35 برای ارتقا پلتفرم بایننس استفاده کرد تا باز هک نشیم، %50 برای آموزش، برندسازی و تبلیغات گسترده استفاده کرد و %15 باقی مانده هم برای مواقع ضروری کنار گذاشت.

اون موقع ها اونقدر قوی نبودم که رو پایه خودم واستم و زندگیمو خودم بچرخونم، بابامم که بنده خدا وقت نمی کرد خونه باشه همش درگیر صرافی بایننس بود. پس منو سپردن به یک پرستار که ازم مواظبت کنه و بزرگم کنه اون پرستار کی بود؟ اتریوم، چند سالی خونه آقای اتریوم زندگی کردم جالب بود برام اسم خونشو گذاشته بود ERC-20. و منم ERC-20 صدا می کرد.

پاورقی:
در ابتدا 200 میلیون توکن BNB وجود داشت و %50 آن در ICO به ارزش 15 سنت فروش رفت. %10 آن را به سرمایه گذاران اصلی (20 میلیون توکن BNB) و %40 پایانی توکن هارا (80 میلیون توکن) به تیم سازنده سپرد.
BNB در ابتدا به عنوان یک توکن وارد دنیای کریپتوکارنسی شد و در بلاکچین اتریوم قرار گرفت و همونطور که می دونید استاندارد توکن این شبکه بلاکچینی ERC-20 است. پس اون موقع BNB یک توکن ERC-20 واقع در شبکه بلاکچینی اتریوم بود.

این بود خلاصه ای از خونوادم و تولد من بریم که داشته باشیم تا مسیر زندگیمو تو نوجوانی بخونید.

مشخصاتتوضیحات
نماد پروژهBNB
رتبه کوین مارکت کپ4
عرضه کل170 میلیون
عرضه شده تا الان169 میلیون ( در ادامه راجع بهش می گیم)
حجم تراکنش ها$1,613,894,592.90
حجم مارکت$45,774,561,996.53
بر بستربایننس چین BEP2 – BEP20
قیمت کنونی304$
بالاترین قیمت672$

آشنایی با شبکه بلاکچین BNB

حدود سال 2019 بود و من 3 ساله بودم که بابام اومد خونه آقای اتریوم و با کلی تشکر منو برگردوند خونه خودمون، خونه که چی بگم هتل بود و از اون موقع به بعد منو BEP2 صدا می کرد و اسم هتلمونم گذاشت BEP2. آره بالاخره بعد 3 سال من اومده بودم خونه خودمون و اونجا واقعا فوق العاده بود بزارید مزایای هتلمونو بهتون بگم:

 • کارمزد هتل ما برای تمام مسافرین خیلی کمه.
 • سرعت خدمات ما خیلی بالا بود.
 • کاربرد ما خیلی زیاد بود.
 • امنیت هتل ما مثال زدنیه.
 • تجربه کاربری هتل ما بسیار لذت بخشه.
 • هتل ما قابلیت تکامل و ارتقا یافتن داره.

پاورقی:
بایننس کوین BNB در سال 2019 از بلاکچین اتریوم به بلاکچین خودش یعنی بایننس چین منتقل شد و استاندارد توکن شبکه بلاکچین بایننس کوین هم BEP2 و BEP20 است. شبکه بلاکچین بایننس کوین پتانسیل اینو داره که سایر توکن های دنیای کریپتوکارنسی رو در خودش جا بده و اصطلاحا بستر توکن ها بشه چون همونطور که می دونید کوین به ارزهای گفته میشه که بلاکچین اختصاصی دارند ولی توکن به ارزهایی گفته میشه که
روی بلاکچین کوین ها پیاده سازی میشن. از مزایای بلاکچین BNB بخواهیم بگیم سرعت بالا، هزینه معاملات و Fee بسیار پایین، کاربردهای مختلفی که این شبکه داره و جلوتر باهاش آشنا میشیم و در آخر امنیت بالاست.
(در اینجا توکن ها به مسافر تشبیه شدن و شبکه بلاکچین به هتل)

زنجیره بایننس چندین کارکرد مفید مانند ایجاد توکن‌های جدید برای دیجیتالی کردن دارایی‌های موجود، ارسال، دریافت، سوزاندن و بلوکه کردن و آزاد کردن توکن‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین می‌توانید از طریق Binance Chain Explorer، API و رابط RPC، بازار DEX را برای تأیید قیمت و فعالیت بازار دارایی‌های خاص، بررسی تاریخچه معاملات و بلوک‌های زنجیره‌، رصد کنید. ناگفته نماند که می‌توانید سایر داده‌های شبکه بایننس را از طریق full node یا API استخراج کنید، ابزارها و برنامه‌هایی را توسعه دهید تا به کاربران در استفاده از Binance Chain و Binance DEX کمک کند و همین‌طور توکن‌های BNB را نیز ارسال و دریافت کنید. Binance Chain از نسخه اصلاح شده اجماع Tendermint BFT استفاده می‌کند. Tendermint برای استفاده در شبکه Cosmos ایجاد شده است و از معماری مدولار برای تحقق اهداف مختلفی استفاده می‌کند، از جمله ایجاد شبکه‌ها و لایه‌های اجماع یک بلاک چین به عنوان بستری که در آن می‌توان برنامه‌های مختلف غیرمتمرکز ایجاد کرد.

موارد استفاده از بایننس کوین BNB

خب من استفاده های زیادی دارم که براتون جالبه، حقیقتا کمتر کوینی تو دنیا پیدا می کنید که مثل من کاربردهای زیادی داشته باشه، دلیلشم یک چیز واضحه من به عنوان یک کوین در پلتفرم بایننس مورد استفاده قرار می گیرم و این صرافی کاربردهای زیادی برای من ایجاد کرده که با هم می خونیمشون:

 • ترید کردن: شما می تونید منو (BNB) رو مثل تمام ارزهای دیجیتال دیگه دنیا در تمامی صرافی ها مبادله کنید و در نهایت روم سرمایه گذاری کنید.
 • پرداخت کارمزهای صرافی بایننس: صرافی بابام اینا به ازای معاملات 0.1% اصطلاحا Fee یا همون کارمزد دریافت می کنه. شما می تونید با داشتن من در این صرافی تا %50 تخفیف کارمزد دریافت کنید البته بابامم زرنگه و تخفیف هر سال نصف میشه تا در سال پنجم تخفیف از بین میره. این تخفیف خیلی برای کسایی که فیوچرز کار می کنند مناسبه چون هزینه معاملات در بخش فیوچرز نسبتا بالاست و با استفاده از BNB می تونید به طور قابل توجهی این هزینه هارو کم کنید.
 • پرداخت در کارت های اعتباری: از BNB می تونید در پرداخت های برای انجام پرداخت ها در کارت اعتباری ارزهای دیجیتال Crypto.com و وب سایت های Monetha و HTC استفاده کنید.
 • خدمات آنلاین: از بایننس کوین BNB می تونید برای انجام پرداخت در وب سایت های Canva، Bittorrnet و Storm استفاده کنید.
 • دریافت وام: از BNB می تونید برای پرداخت وام استفاده کنید! چطوری؟ به این شکل که در برخی پلتفرم ها نظیر ETHLend و Binance بایننس کوین های خودتونو قفل می کنید و برداشت وام می کنید.
 • سرمایه گذاری: برخی پلتفرم ها نظیر Moeda امکان سرمایه گذاری در سهام، ETF و سایر سرمایه های بازار رو با بایننس کوین BNB میدن.
 • شیوه پرداخت: تاجران و افرادی که کسب و کار دارند می تونند از BNB به عنوان روش پرداخت استفاده کنند، کاری که همین الان برخی از سرمایه گذاران انجام میدن.
 • سرگرمی: خرید هدایای مجازی، کارت‌ها، بلیط‌های بخت‌آزمایی در وب‌سایت‌هایی مانند Uplive که پلتفرم استریم ویدئو با کیفیت بالا است.
 • رزرو خدمات مسافرتی: از BNB می‌توان برای رزرو هتل‌ و پرواز در وب‌سایت‌های منتخب از جمله TravelbyBit، Trip.io و Travala.com استفاده کرد.
 • لانچ پد بایننس: از بایننس کوین می‌توان برای سرمایه‌گذاری در بعضی از ICO-ها در برنامه‌ی بایننس لانچ پد واقع در صرافی بایننس استفاده کرد. رمزارزهای جدید که در صرافی بایننس فهرست می‌شوند، برای بار اول در لانچ پد قرار می‌گیرند و پس از طی زمانی مشخصی، برای ترید در اختیار کاربران گذاشته می‌شوند.
 • استفاده در صرافی بایننس: علاوه بر اینکه کارمزدهای معاملات را در صرافی بایننس کم میکنه کلی استفاده دیگه هم در این صرافی داره چون ارز خود صرافیه طبیعتا هر اتفاقی که تو این صرافی بیفته یا هر آپشنی اضافه بشه پای BNB هم وسطه.

تا به اینجای کار با خونوادم، خودم، شبکم و کاربردام آشنا شدید در ادامه بهتون نشون میدم چطوری منو می تونید بدست بیارید، چطوری از من نگهداری کنید و آخرشم سیاوش چارتمو نشونتون میده و بررسیش می کنه تا آینده قیمتیمم نشونتون بده.

صرافی اکسولو

میلاد دهقان

من تلاش می‌کند تا به عنوان یک نماینده از جامعه تریدرها و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه ترید ارز دیجیتال و فارکس، دانش و تجربیات خود را به بهترین شکل ممکن به اشتراک بگذارد و افراد را در رسیدن به اهداف مالی و حرفه‌ای خود یاری نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا