دسته‌بندی نشده

قانون ارزهای دیجیتال برزیل احتمالاً توسط دولت لولا بازبینی می شود

قانون ارزهای دیجیتال برزیل که اخیراً تصویب شده است احتمالاً توسط دولت تازه افتتاح شده لوئیس ایناسیو “لولا” داسیلوا بررسی و بازنگری خواهد شد. طبق اظهارات گزارشگر سابق این قانون، اکسپدیتو نتو، دولت جدید احتمالاً قانون را مورد بازنگری قرار خواهد داد تا مواردی را که برای تصویب آن رها شده است، لحاظ کند.

طبق اظهارات گزارشگر سابق آن، معاون Expeditto Netto، قانون ارزهای دیجیتال برزیل که اخیراً تحریم شده است، احتمالاً توسط کنگره تازه منصوب شده این کشور بررسی خواهد شد. نتو توضیح داد که تغییرات پیشنهادی در قانون هنوز قطعی نیست، زیرا ممکن است پروژه یک بار دیگر مورد بحث قرار گیرد تا برخی از مسائل باقی مانده برای تصویب آن بررسی شود.

برای نتو که در رای گیری عمومی که سال گذشته برگزار شد، دوباره به عنوان معاون انتخاب نشد، هنوز مسائل کلیدی وجود دارد که باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد و در قانون گنجانده شود. یکی از این موارد این بود که آیا باید ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی را مجبور کنیم که وجوه کاربران را از سرمایه‌های خود جدا کنند یا نه. این موضوع در نهایت کنار گذاشته شد، زیرا تحلیلگران توضیح دادند که اجبار این امر به شرکت‌های این بخش می‌تواند به دلیل محدودیت‌های سرمایه بر محصولاتی که می‌توانند ارائه دهند، تأثیر بگذارد.

با این حال، پس از اتفاقی که با FTX، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در جهان، که در ماه نوامبر اعلام ورشکستگی کرد، فشارهای بین‌المللی برای اعمال محدودیت‌هایی از این دست بر صرافی‌های ارزهای دیجیتال وجود دارد.

این قانون تغییراتی را ایجاد می کند که به گفته تحلیلگران، می تواند به مشتریان کمک کند هنگام سرمایه گذاری در دارایی های رمزنگاری احساس امنیت بیشتری داشته باشند. بانک مرکزی برزیل به سازمانی تبدیل شد که مسئول نظارت و ثبت مبادلات و موسسات نگهداری در این کشور است. همچنین، این قانون فضایی را برای کمیسیون اوراق بهادار برزیل (CVM) می‌دهد تا در عرضه‌های پرتفویی که از این صرافی‌ها می‌آیند، مداخله کند و مواردی را که غیرقانونی تلقی می‌شوند، محدود کند.

یکی دیگر از مزایای تبلیغ شده این قانون این است که هدف آن جرم انگاری مستقیم کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال است و مجازات هایی را برای افراد پشت سر آنها تعیین می کند.

با این حال، کارشناسان نارضایتی خود را از وضعیتی که این قانون در آن تصویب شده است، ابراز کرده و می گویند که اگرچه این واقعاً شروع خوبی است، اما نیاز به تنظیم اضافی برای گسترش آنچه قبلاً در قانون تعیین شده است وجود دارد.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا