مقالات آموزش ارز دیجیتالمقالات آموزش استخراج

استخراج ابری Cloud Mining چیست؟

یکی از بخش های علاقه مندان حوضه ارزهای دیجیتال استخراج است، به ویژه استخراج ابری. در دنیای رمزارزها راه های مختلفی برای بدست آوردن ارزهای دیجیتال وجود دارد. استخراج ابری یا همان Cloud Mining هم یکی از این راه هاست. در ادامه به تمامی مباحث در رابطه با کلود ماینینگ خواهیم پرداخت.

خوشبختانه در دنیا، در زمانی هستیم که بیت کوین و رمزارزها وجود دارند. شما می توانید بیت کوین و یا رمزارزهای دیگر را با کمک سیستم های ریگ و یا دستگاه های ماینینگ هم استخراج کنید. اما طبیعتا ریگ های ماینینگ هزینه بالایی دارند . دستگاه های ماینینگ هم علاوه بر هزینه که حالا به اندازه ریگ ها شاید نرسد، صدای زیادی دارند و در برخی موارد یا زود خراب می شوند و یا از رده خارج می شوند. البته این مدل استخراج ها در کنار این ایرادات مزایای خیلی بیشتری نسبت به استخراج ابری دارند. اما با این اوصاف اگر باز هم بخواهیم استخراج کنیم تکلیف چیست؟ استخراج ابری راه مناسبی برای این موضوع است.wh

اگر در رابطه با ماهیت استخراج چیزی نمی دانید پیشنهاد می کنم حتما مقاله استخراج چیست آکادمی ایران ریچ را مطالعه کنید.

استخراج ابری چیست؟

اگر قرار باشد خیلی راحت و خلاصه بگیم استخراج ابری چیست، باید بگم یعنی شما در قبال پرداخت مبلغی به یک شرکتی، آن شرکت را مامور می کنید تا برای شما به استخراج بپردازد، بدون اینکه لازم باشه هزینه کنید و سخت افزار های سنگین و گران قیمت تهیه کنید. این کار با ریسک هم همراه است اما لذت های خودشم دارد.

استخراج بدون دستگاه ماینر

زمانی که میگیم استخراج بدون دستگاه ماینر یعنی همان استخراج ابری، که شما شرکتی را مامور می کنید تا با کمک تجهیزاتش برایتان استخراج کند. متاسفانه زمینه کلود ماینینگ اونقدرام باز نیست و نمیشه هر چیزی رو استخراج کرد، معمولا استخراج بیت کوین، استخراج اتریوم و یا استخراج دوج کوین محبوبیت بیشتری دارند. اما با این وجود سایت هایی هم هستند که از رمزارزهای زیادی پشتیبانی می کنند.

چگونگی استخراج ابری

می رسیم به این سوال که Cloud Mining چگونه کار می کند.
استخراج با کمک دستگاه های ماینینگ همانطور که گفتیم مشکلاتی از قبیل صدا و از رده خارج شدن دارند. اما شما می توانید به یک شرکت که تمام این تجهیزات را به صورت قوی دارد مبلغی را پرداخت کنید تا از طرف شما استخراج کند. این شرکت تمام مسئولیت دستگاه ها را بر عهده می گیرد و در صورت هر مشکل چیزی گریبان گیر شما نمی شود. شما تنها یک سود ثابتی در ماه دریافت می کنید، البته در نظر داشته باشید سود این روش نسبت به استخراج شخصی با دستگاه بسیار کمتر است. شرکتی هم که برای شما استخراج می کند هزینه مراقبت از دستگاه ها، برق، اینترنت، نیروهای کارش و به طور خلاصه هزینه های جاری را کم و سپس سود را برای شما واریز می کند.

تنها چیزی که شما در استخراج ابری لازم دارید یک گوشی است که به سیستم خود دسترسی پیدا کنید تا سود خودتونو مشاهده و خارج کنید.

کلود ماینینگ چیست؟

انواع روش Cloud Mining

به طور خلاصه سه نوع Cloud Mining داریم:

 1. استخراج ابری میزبانی (Hosted)
 2. استخراج ابری میزبانی مجازی ( Virtusl Hosted )
 3. قدرت هش اجاره ای ( Leased Hashing )

استخراج ابری میزبانی (Hosted)

در این روش شما یک دستگاه استخراج که توسط شرکت ارائه دهنده میزبانی می شود را اجاره می کنید و ماهانه سود خود را دریافت می کنید.

استخراج ابری میزبانی مجازی ( Virtusl Hosted )

شما در این روش یک سرور مجازی خصوصی می گیرید و تمام نرم افزار های استخراج خود را روی آن نصب می کنید و شروع به کار می کنید. به دلیل اینکه این روش یکم پیچیدگی دارد طرفدارای کمی هم دارد.

قدرت هش اجاره ای ( Leased Hashing )

این روش محبوب ترین روش میان علاقه مندان به حوضه Cloud Mining است.
در این روش نیازی نیست نه کامپیوتر مجازی بگیرید و نه کامپیوتر فیزیکی. تنها قدرت هش از شرکت ارائه دهنده اجاره می کنید.

مزایا و معایب استخراج ابری Cloud Mining

چون مزایا شیرین تر است اول به مزایا می پردازیم.

مزایا:

 • نیازی به راه اندازی سخت افزارهای سنگین و گران قیمت نیست.
 • نیازی به پرداخت هزینه های برق و اینترنت نیست.
 • نیازی به سخت افزار های پر سر و صدا نیست.
 • نیازی به درگیری با مشکلات سخت افزاری ( نگهداری، فروش و خنک کردن) نیست.

معایب:

 • متاسفانه فضای کلاهبرداری و به ویژه کلاهبرداری پانزی در استخراج ابری زیاد است.
 • هیچ تضمین و شفافیتی در رابطه با شرکتی که با آن کار می کنید وجود ندارد.
 • دریافت سود در استخراج ابری کمتر از استخراج شخصی است.
 • احتمال متوقت شدن فعالیت های شرکت وجود دارد.

کسب درآمد استخراج ابری

طبیعتا دونستن این اطلاعات بدون اینکه بدونیم چقدر می توانیم از کلود ماینینگ کسب درآمد کنیم فایده ای ندارد. اول از همه لازمه بگم داخل دنیای رمزارزها و کسب درآمد ازشون بخش کلود ماینینگ یا همان استخراج ابری از کمترین درآمد برخوردار است. اما این کمترین درآمد را ماهی 100 هزار تومن تصور نکنید، میانگین درآمد از استخراج ابری می تواند به ماهی 3 میلیون تومان برسد و اگر قدرت زیرمجموعه گیری و شبکه سازی داشته باشید این درآمد بیشتر هم می شود. اما استخراج ابری درآمد کمتری نسبت به استخراج شخصی دارد.

آیا در استخراج ابری کلاهبرداری وجود دارد؟

کلاهبرداری در استخراج ابری

متاسفانه باید بگم بله، کلاهبرداری در اکثر زمینه های ارز دیجیتال وجود دارد و زمینه کلود ماینینگ هم از این قاعده مستثنی نیست. در کنار سایت هایی که به صورت قانونی و مرتب فعالیت می کنند سایت هایی هم وجود دارند که به اسم استخراج ابری یا همان Cloud Mining با هدف کلاهبرداری و ایجاد یک طرح پانزی راه اندازی می شوند. هدف آن ها دریافت پول از کاربران است وسود کاربران جدید را با سرمایه کاربران قدیمی پرداخت می کنند. در زمینه کلود ماینینگ معمولا تنها سایت هایی که قدرت هش می فروشند قانونی و مرتب عمل می کنند. در این میان انگشت شمار سایت هایی هم هستند که قدرت هش نمی فروشند اما عملکردی درست دارند.

چگونه یک سایت کلود ماینینگ کلاهبردار را بشناسیم؟

 1. سودهای نجومی و غیر قابل باور
 2. نداشتن شفافیت در نحوه کار
 3. عدم وجود راه های ارتباطی معتبر

اگر سایتی را مشاهده کردید که این ویژگی ها را داشت لطفا به هیچ وجه در آن سرمایه گذاری نکنید و روش وقت نگذارید.

شرایط استخراج ابری در ایران

این سوال که شرایط استخراج ابری در ایران به چه شکل است، اگر از بابت قانونی منظورمان باشد، مشکلی نیست و پیگرد قانونی ندارد و حتی چندین سایت استخراج ابری ایرانی هم در حال فعالیت می باشند اما شک برانگیزند و اگر می خواهید سرمایه گذاری کنید با تحقیق دست بکار شوید.

معرفی چند سایت Cloud Mining

هنگامی که می خواهید در سایت استخراج ابری سرمایه گذاری کنید ابتدا کاملا روش تحقیق کنید و نظر کاربران دیگرو دربارش بپرسید و حتی با ما ارتباط بگیرید. یک سایت معتبر ماینینگ سایتی نیست که بهتر سود بده بلکه سایتیه که سخت افزارهای قوی تری داشته باشد و دروغ کمتری بگوید.

چند نمونه از این سایت ها: جنسیس ماینینگ (Genesis Mining)، بیت کلاب نتورک (Bitclub Network)، هش فلیر (Hash Flare) و همچنین جی کوین هش.

جمع بندی:

به صورت خلاصه سایت های Cloud Mining یک در ده معتبر هستند و بهتر است اگر به دنبال استخراج هستید روش استخراج شخصی را به کمک دستگاه های مخصوص استخراج و یا ریگ ماینینگ را امتحان کنید. هر چه باشد در سایت های استخراج ابری شما دارید سرمایتونو در اختیار کس دیگر که تمام چیزی که از آن میدانید یک سایت است قرار می دهید.

ممنون از توجهتون.

سوالات متداول

5/5 - (1 امتیاز)
صرافی اکسولو

میلاد دهقان

من تلاش می‌کند تا به عنوان یک نماینده از جامعه تریدرها و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه ترید ارز دیجیتال و فارکس، دانش و تجربیات خود را به بهترین شکل ممکن به اشتراک بگذارد و افراد را در رسیدن به اهداف مالی و حرفه‌ای خود یاری نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا