دسته‌بندی نشده

میلیاردرهای کریپتو از ماه مارس ۱۱۶ میلیارد دلار ضرر کردند

بر اساس برآوردهای اخیر فوربس، بازار نزولی و موج ورشکستگی در صنعت کریپتو در 9 ماه گذشته 116 میلیارد دلار از جیب بنیانگذاران و سرمایه گذاران خارج کرده است.

این ضرر نشان دهنده مجموع دارایی شخصی 17 نفر در این فضا است که بیش از 15 نفر از مارس بیش از نیمی از دارایی خود را از دست داده اند. در نتیجه، 10 نام از لیست میلیاردرهای رمزنگاری حذف شد.

یکی از زیان های عمده به Changpeng “CZ” Zhao، مدیرعامل بایننس نسبت داده شد. در ماه مارس، 70 درصد سهام او در صرافی ارز دیجیتال 65 میلیارد دلار ارزش داشت، اما اکنون ارزش آن 4.5 میلیارد دلار است.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس، دارایی خالص 1.5 میلیارد دلاری دارد که نسبت به 6 میلیارد دلار در ماه مارس کاهش یافته است. ثروت کریس لارسن، بنیانگذار ریپل، از 4.3 میلیارد دلار به 2.1 میلیارد دلار کاهش یافت، در حالی که کامرون و تایلر وینکلووس از جمینی در ماه مارس 4 میلیارد دلار ارزش داشتند، اما اکنون هر کدام 1.1 میلیارد دلار ارزش دارند.
در میان کسانی که موقعیت میلیاردی را از دست دادند، بنیانگذاران FTX، سام بانکمن-فرید و گری وانگ هستند که دارایی آنها در ماه مارس به ترتیب 24 و 5.9 میلیارد دلار و در دسامبر 0 دلار ارزش داشت. بر اساس گزارش فوربس، ثروت 3.2 میلیارد دلاری بری سیلبرت، بنیانگذار و مدیر عامل گروه ارز دیجیتال نیز در نتیجه موج مسری ناشی از فروپاشی FTX از بین رفت.

در میان میلیاردرهای سابق نیز نیکل ویسواناتان و جوزف لی از شرکت نرم افزارهای رمزنگاری Alchemy، دوین فینزر و الکس آتاالله از OpenSea، فرد اهرسام از Coinbase، بنیانگذار MicroStrategy، مایکل سیلر و سرمایه گذار خطرپذیر تیم دریپر هستند.

طبق گزارشات بعید است بازار نزولی ارزهای دیجیتال به زودی پایان یابد، زیرا بحران FTX اعتماد سرمایه گذاران را منصرف کرده و بحران نقدینگی را در سراسر صنعت ایجاد کرده است. در نتیجه، انتظار می‌رود کاهش بازار تا پایان سال 2023 ادامه داشته باشد.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا