دسته‌بندی نشده

وکیل مالیاتی فروش بیت کوین MicroStrategy را شکست می دهد

شرکت هوش تجاری MicroStrategy با فروش بخشی از بیتکوین خود، پیش از شب سال نو، تیتر خبرها شد.
هلدینگ ها توجه کارشناسان و منتقدان صنعت را به خود جلب کردند.

بایگانی نظارتی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در 28 دسامبر، اولین باری را که این شرکت بخشی از بیت کوین خود را از زمان پذیرش پرمخاطب ارز دیجیتال برجسته به عنوان دارایی خزانه اصلی خود فروخت، شرح داد.

MicroStrategy در سال 2021 موجی را در صنعت ایجاد کرد، زیرا شروع به جمع آوری دارایی های قابل توجهی از BTC کرد و مایکل سیلر، بنیانگذار آن، این دارایی را به عنوان یک ذخیره ارزش برتر نسبت به ارز فیات به عنوان دلیل اصلی این حرکت معرفی کرد.

با توجه به نقش سایلر به عنوان یک حامی سرسخت بیت کوین در دو سال گذشته، تصمیم MicroStrategy برای فروش بخشی از بیت کوین خود توجه صنعت را به خود جلب کرد. با این حال، پرونده SEC شرکت قصد واضحی برای ایجاد مزایای مالیاتی دارد.

شرکت تابعه MicroStrategy، MacroStrategy، 2,395 BTC را به قیمت تقریبی 42.8 میلیون دلار بین 1 نوامبر و 21 دسامبر با میانگین قیمت 17,871 دلار برای هر BTC خریداری کرد. سپس در 22 دسامبر 704 بیت کوین را با قیمت متوسط 16776 دلار به ازای هر بیت کوین به قیمت 11.8 میلیون دلار فروخت و هدف خود را برای کاهش صورتحساب مالیاتی خود برجسته کرد:

«MicroStrategy قصد دارد زیان‌های سرمایه ناشی از این معامله را در مقابل سودهای سرمایه قبلی، تا حدی که چنین بازگردانی‌هایی تحت قوانین مالیات بر درآمد فدرال در حال حاضر در حال اجرا در دسترس باشد، بازگرداند که ممکن است مزایای مالیاتی ایجاد کند.»

کوین تلگراف با وکیل مالیاتی بین المللی و سلوا اوزلی CPA تماس گرفت تا فروش بیت کوین MicroStrategy و دلایل آن را باز کند. همانطور که او توضیح می دهد، فروش ارزهای دیجیتال برای سود در آمریکا مستلزم پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه است:
برخی از سرمایه گذاران تصمیم می گیرند که سود سرمایه خود را در یک سال مالیاتی معین با فروش برخی از دارایی های دیجیتال خود با ضرر کاهش دهند. به این می گویند برداشت از دست دادن مالیات.»
اوزلی گفت که با توجه به اینکه دارایی هایی مانند BTC توسط سرویس درآمد داخلی (IRS) به عنوان دارایی در نظر گرفته می شود و تابع قوانین سود و زیان سرمایه است، این رویه برای افراد در فضای ارزهای دیجیتال رایج است:

«علاوه بر این، قانون فروش شستشو که فروش اوراق بهادار با ضرر و خرید مجدد آنها در 30 روز را ممنوع می‌کند، اعمال نمی‌شود. از آنجا که کریپتو یک امنیت نیست، قانون فروش شستشوی رمزنگاری خاص وجود ندارد.
MicroStrategy از این استثنا استفاده کرد و 810 بیت کوین را به قیمت تقریبا 13.6 میلیون دلار وجه نقد تنها دو روز پس از دریافت ضرر در فروش بخشی از دارایی های خود دوباره به دست آورد.

اوزلی نوسانات قیمت‌های بازار ارزهای دیجیتال را به‌عنوان فرصتی برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی و نهادی برای درک و برداشت زیان‌های سرمایه برجسته کرد. چالش در شناسایی دارایی هایی است که بیشترین فرصت را برای پس انداز مالیاتی ارائه می دهند:

بخش دشوار سرمایه گذاران این است که تشخیص دهند کدام یک از دارایی های دیجیتال در سبد آنها بالاترین مبنای هزینه (قیمت خرید اصلی) را در مقایسه با قیمت فعلی بازار دارند.
توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) نیز راه دیگری برای کاهش بدهی‌های مالیاتی دارند. دی جی مشهور استیو آئوکی در حال فروش انواع NFT ها در OpenSea بوده است و فعالیت او به صورت عمومی در نمایه تایید شده خود قابل مشاهده است.

گزارش ها حدس می زنند که Aoki ممکن است به دنبال انجام برداشت از دست دادن مالیات بوده باشد. کوین تلگراف برای اطلاع از دلیل فروش صدها NFT از مجموعه گسترده وی، با مدیر تبلیغات دی جی تماس گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا