آموزش ترید

«Infura غیرمتمرکز» ممکن است به جلوگیری از خرابی برنامه اتریوم کمک کند

بر اساس مصاحبه 6 فوریه با Patrick McCorry محقق Infura، Infura در حال توسعه یک بازار غیرمتمرکز از ارائه دهندگان داده است که به جلوگیری از خرابی برنامه Web3 در آینده کمک می کند.

مک کوری اظهار داشت که «دفورا» یا «اینفورای غیرمتمرکز» به اطمینان از غیرمتمرکز ماندن بلاک چین‌ها با توزیع خدمات ارائه‌دهنده داده بین چندین ارائه‌دهنده در یک بازار کمک می‌کند. «در ابتدا تا 10 ارائه‌دهنده» خواهد داشت که «با یکدیگر برای راه‌اندازی شبکه کار می‌کنند و سپس به تدریج تکرار می‌کنند و بازیکنان بیشتری به دست می‌آورند». برخی از شرکای احتمالی در اواخر فوریه یا اوایل مارس در ETH Denver ملاقات خواهند کرد تا در مورد مراحل بعدی پروژه بحث کنند.

پروژه جدید یک بلاک چین جدید نخواهد بود. در عوض، این بازاری خواهد بود که مصرف کنندگان داده های بلاک چین را با ارائه دهندگان داده مطابقت می دهد، همانطور که مک کوری توضیح داد:

بازاری وجود خواهد داشت که اساساً ارائه دهندگان جدید در آن ثبت نام می کنند، آنها مقداری در سیستم خواهند داشت. آنها می توانند منابعی را که در دسترس دارند قرار دهند، بنابراین می توانم بگویم که می توانم این درخواست ها را با این قیمت برآورده کنم. کاربران می‌توانند بیایند و سپس آن منابع را بخرند و سپس مانند یک سرویس خواستگاری از کاربران است.
مک کوری معتقد است که این امر اکوسیستم Web3 را انعطاف‌پذیرتر می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا به سرعت به یک ارائه‌دهنده جدید سوئیچ کنند، اگر ارائه‌دهنده‌ای که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنند دچار قطعی شود. او همچنین اظهار داشت که «دفورا» جدید ممکن است نسبت به سرویس فعلی در برابر سانسور مقاوم‌تر باشد، زیرا ارائه‌دهندگان در مناطق جغرافیایی مختلف گسترده شده‌اند و تحت حوزه‌های قضایی مختلف فعالیت خواهند کرد.

Infura مجموعه‌ای از APIها و ابزارهای توسعه‌دهنده است که توسط توسعه‌دهندگان اپلیکیشن Web3 برای استخراج داده‌ها از زنجیره‌های بلوکی استفاده می‌شود. این توسط بسیاری از برنامه های مختلف Web3، از جمله Metamask، Gnosis، Aragon و غیره استفاده می شود. همچنین توسط بسیاری از صرافی های متمرکز برای ردیابی تراکنش های سپرده و برداشت استفاده می شود.

اگرچه شبکه‌های بلاک چین برای جلوگیری از بارگیری بیش از حد سرورها، هزینه‌های تراکنش دریافت می‌کنند، این هزینه‌ها فقط از کاربرانی که داده‌ها را روی بلاک چین می‌نویسند، دریافت می‌شود. Infura به عنوان یکی از راه‌های دریافت هزینه از توسعه‌دهندگان یا کاربران برای خواندن داده‌ها ظاهر شده است، که معمولاً هزینه تراکنش‌های زنجیره‌ای را متحمل نمی‌شود.

از آنجایی که Infura به طور فزاینده ای توسط توسعه دهندگان استفاده می شود، به دلیل تمرکز بیش از حد مورد انتقاد قرار گرفته است. در نوامبر 2020، با از کار افتادن سرورهای Infura، برنامه کیف پول Metamask برای اکثر کاربران از کار افتاد و برخی از صرافی‌های متمرکز دیگر از دریافت داده‌های تراکنش دقیق از آن جلوگیری کردند. این موضوع باعث شد برخی از منتقدان این سؤال را مطرح کنند که آیا اتریوم می‌تواند واقعاً غیرمتمرکز باشد تا زمانی که توسعه‌دهندگان برای ارائه داده‌ها برای کاربران خود به Infura وابسته باشند.

بخش هایی از این مقاله بر اساس مصاحبه ای با پاتریک مک کوری است که توسط اندرو فنتون از Cointelegraph در Starkware Sessions 2023 در تل آویو انجام شد.

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید
صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا