آموزش ترید

دنیای ترید و کسب درآمدهای میلیاردی

با پیشرفت تکنولوژی و دنیای دیجیتال شاهد خلق بازارهای مالی مختلفی هستیم که می‌توانیم در آن‌ها با خرید و فروش اوراق, سهام, ارز دیجیتال و … کسب درآمد داشته باشیم که به آن ترید گفته می‌شود. اگر می‌خواهید بیشتر در اینباره بدانید در ادامه بیشتر درباره دنیای ترید توضیح خواهیم داد.

واژه و مفهوم ترید چیست؟

مفهوم واژه “Trade” از هزاران سال پیش به معنای مبادله کالا و تبادل کالا‌ها بوده است.

انسان‌ها یا تمدن‌ها از گذشته کالا‌‌های خود را با هم معامله می‌‍کردند و در ازاء دادن یک کالا, کالای دیگری را درخواست می‌کردند. این مفهوم هزاران سال هست که وجود دارد و با انسان‌ها همراه است. واژه ترید در بازار‌های مالی نوین مفهوم تازه‌ به خود گرفته است و معنای آن با گذشته کمی تفاوت دارد.

ورود به دنیای ترید در بازار‌های مالی نوین نیاز به علوم خاص خود را دارد و باید قبل از ورود به آن آموزش ببینید تا اطلاعات کاملی درباره آن داشته باشید. در ادامه توضیحات کامل‌تری در اینباره خواهیم داد.

معمولاً بین کاربران در یک بازار مالی ترید انجام می‌شود, برای مثال خرید و فروش یک سهام یا تبادل رمز ارز‌‌ها را در بازار‌های مالی می‌توان “ترید” نامید.

کسب درآمد میلیاردی از ترید واقعیت یا دروغ؟

این روزها خبرهای زیادی را در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی راجع به کسب درآمد میلیاردی از ترید مشاهده می‌کنیم. آیا این اخبار واقعیت دارد و می‌توان از طریق ترید به درآمد میلیاردی رسید؟

مهمترین نکته‌ای که باید در اینباره بگم این هستش که گول تبلیغات داخل شبکه‌های اجتماعی را نخورید و فکر یک شبه میلیاردر شدن را از ذهن‌تان بیرون کنید و کمی واقع‌گرایانه‌تر فکر کنید.

قطعاً می‌توان گفت این موضوع امکان پذیر است اما پیش نیاز‌هایی دارد که باید برای آن وقت بگذارید و به آن‌ها دست پیدا کنید. اولین پیش نیاز تخصص و دانش کافی است که باید به میزان زیادی برای آن وقت بگذارید تا بتوانید به درآمد دلخواه خود برسید.

یکی دیگر از نکاتی که در این موضوع دخیل هستش میزان سرمایه در گردش شما است. یعنی شما چقدر سرمایه وارد ترید کرده‌اید و چه میزان از آن سود می‌کنید. برای مثال شانس اینکه بتوانید در یک روز 1 دلار را به 1000 دلار برسانید خیلی کم است ولی در ترید 100 دلار را می‌توانید در یک روز به 1000 دلار برسانید همه چیز به شما و تصمیم‌های شما بستگی دارد.

دنیای ترید و کسب درآمدهای میلیاردی
دنیای ترید و کسب درآمدهای میلیاردی

قبل از ورود به دنیای ترید چه چیزهایی باید بدانیم؟

قبل از هر چیزی باید بدانید برای ورود به دنیای ترید و تریدر شدن باید مقداری سرمایه داشته باشید تا بتوانید با آن معامله کنید یا خرید و فروش انجام دهید.

حداقل یا حداکثر مقدار سرمایه

مقدار این سرمایه حداقل یا حداکثر ندارد؛ شما می‌توانید مقدار این سرمایه را مشخص کنید که با چه مقدار پول شروع به ترید کنید.

دانش ترید

نکته بعدی دانش ترید هستش, اگر شما دانش کافی در این زمینه نداشته باشید همانقدر که می‌تواند برای شما سود آور باشد, همان قدر هم می‌تواند باعث ضرر و زیان زیادی برای شما شود.

پس قبل از شروع کردن حتماً علم خود را در این زمینه کامل کنید و اطلاعات کاملی در اینباره بدست آورید تا دید باز تری نسبت به این موضوع داشته باشید. برای شروع می‌توانید مطالب آموزشی سایت را مطالعه کنید.

انتخاب نوع بازار مالی

موضوع بعدی این است که شما می خواهید در کدام بازار مالی شروع به معامله و ترید کنید. برای مثال شما می‌توانید در فارکس سهام خرید و فروش کنید یا وارد دنیای ارز های دیجیتال شوید و ارز دیجیتال خرید و فروش کنید. انتخاب این موضوع نیاز به دانش خاص خود را دارد که هر‌ کدام تخصص و علوم خاص خود را دارد. به طور کلی می‌توان گفت قبل از شروع هر چیزی باید دانش کافی درباره آن داشت.

ابزارهای ترید و معاملات

ابزار‌های مختلفی هستند که می‌توانند در ترید و معاملات به شما کمک کنند. برای انجام معامله های بهتر لازم هست این ابزار ها را یاد بگیرید و بتوانید با آنها کار کنید تا دید بهتری نسبت به بازار داشته باشید. همچنین یکی دیگر از نکات مهم اخبار هستند, شما می توانید با یک خبر معامله ای مناسب داشته باشید و سود زیادی را وارد حساب خود کنید.

شما می‌توانید برای تکمیل دانش خود مطالب سایت ایران ریچ را کامل مطالعه کنید تا درک بهتری درباره ترید و دنیای ترید داشته باشید .

دنیای ترید چه تفاوتی با سرمایه‌گذاری دارد؟

در بازار‌های مالی شناخته شده, کاربران هم می‌توانند در آنجا سرمایه‌گذاری کنند و هم می‌توانند در آنجا ترید کنند.

ترید به معاملاتی گفته می‌شود که بر طبق تحلیل تریدر, زمان مشخصی دارد و با رسیدن زمان مشخص, تریدر معامله را تمام می‌کند. اما سرمایه‌گذار دید بلندمدت به معامله دارد. برای مثال: سرمایه‌گذار یک سهم را به مدت 1 سال نگهداری می‌کند تا به سود دهی برسد. اما تریدر طبق تحلیل خود پیش می‌رود و هر لحظه امکان دارد معامله را تمام کند و سرمایه خود را خارج کند.

به طور کلی سرمایه‌گذاران دید بلندمدت به بازارهای مالی دارند اما تریدرها دید لحظه‌ای به این بازارها دارند.

دنیای ترید و کسب درآمدهای میلیاردی
دنیای ترید و کسب درآمدهای میلیاردی

دنیای ترید چه مزایایی و معایبی دارد؟

ترید مزایا مختلفی دارد که می‌تواند علاوه بر درآمد, شخصیت شما و طرز فکر را هم تغییر دهد. در ادامه بیشتر درباره مزایا دنیای ترید خواهیم گفت.

برخی از مزایا ترید به شرح زیر است:

 1. نیاز به محل کار خاصی ندارد و در همه جا می توانید ترید کنید.
 2. ساعات کار دست خودتان هستش و هر موقع لازم بدانید شروع به کار می‌کنید.
 3. بازار کاری 24 ساعته
 4. شفافیت در کار
 5. درآمد به دلار
 6. کنترل فردی مهمترین مزیت دنیای ترید که در زندگی شما هم تاثیر مثبت دارد را می‌توان کنترل فردی نامید. این موضوع هم در شغل شما و هم در تصمیم‌گیری‌های روزمره تاثیر بالایی دارد و باعث می‌شود شما بتوانید انتخاب‌های بهتری داشته باشید.
 7. بازارهای مالی مانند فارکس یا ارزهای دیجیتال نقدشوندگی بالایی دارند و شما نگران این نخواهید بود که آیا پول شما نقد خواهد شد یا خیر.
 8. یکی دیگر از مزایا دنیای ترید که نکته بسیار مثبتی است, عدم دخالت نهاد یا دولت خاصی می‌باشد. این موضوع باعث می‌شود تا هیچ نهاد یا دولتی نتواند دخالت مستقیم در روند این بازار های مالی داشته باشد.
 9. شما در هر لحظه میتوانید معامله‌ای را شروع کنید یا آن را تمام کنید.
 10. ترید حداقل ضرر و زیان را نسبت به بازار‌های مالی که کشورها در آن دخیل هستند را دارد.
 11. شما در بازارهای مالی حق انتخاب های زیادی دارید و در بین انبوهی از معاملات می‌توانید تصمیم بگیرید که وارد کدام شوید.

برخی از معایب دنیای ترید

 1. ترس از ضرر و زیان یکی از موردهای قابل توجه در ترید هست که اگر شما دانش کافی داشته باشید, می‌توانید این مورد را به حداقل برسانید.
 2. در ترید می‌توان کسب درآمد میلیاردی داشت, مهمترین مورد در معایب دنیای ترید این موضوع است که درآمد میلیاردی می‌تواند برعکس باشد و ضرر زیادی را برای شما به بار آورد. اگر شما کنترل فردی خوبی داشته باشید به موقع معامله خود را پایان می‌دهید تا از ضرر زیاد جلوگیری کنید.
 3. شما در ترید تنها هستید و تصمیم نهایی را شما خواهید گرفت . اگر تصمیمات شما درست نباشد کسی نیست که به شما بگوید این تصمیم اشتباه است. ممکن است این تصمیم درست باشد و منجر به سود دهی شود یا برعکس موجب زیان آوری شود.
 4. یکی دیگر از معایب ترید تکامل 24 ساعته بازار هستش . در هر زمان از روز یا شب بازارهای مالی در حال تغییر هستند و شما باید دائماً اطلاعات خود را درباره آن بروز نگهدارید.
در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا