دسته‌بندی نشده

افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی انگلستان به بازار کریپتو واکنش نشان می دهد.

بانک مرکزی اروپا (ECB) کمی رکورد افزایش نرخ بهره را کاهش داد و به فدرال رزرو ایالات متحده و سایر بانک های مرکزی در سراسر جهان برای تشدید مبارزه با تورم پیوست. بانک‌های مرکزی سوئیس، منطقه یورو و بریتانیا نرخ‌های بهره را 0.5 واحد درصد افزایش دادند تا با قیمت‌های بالایی که مصرف‌کنندگان در کشورها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند، مبارزه کنند.

افزایش نرخ به 2%بانک مرکزی اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد که نرخ بهره معیار خود را از 1.5 درصد به 2 درصد افزایش می‌دهد، که بالاترین سطح از سال 2009 است. این بانک اعلام کرد که انتظار دارد [نرخ‌ها] را حتی بیشتر افزایش دهد، زیرا پیش‌بینی می‌شود که تورم بالاتر از نرخ باقی بماند.

بانک مرکزی اروپا رسماً اعلام کرد،شورای حکام امروز تصمیم گرفت تا نرخ های بهره را افزایش دهد و انتظار دارد که نرخ های بهره را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، زیرا تورم بسیار بالاست و پیش بینی می شود برای مدت طولانی بالاتر از هدف باقی بماند.

از آنجایی که تورم کمی از سطوح بسیار بالا کاهش یافته است، جنگ جهانی بانک ها علیه افزایش قیمت مصرف کننده به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

افزایش نرخ بیشتر در راه استبا این حال، سیاست‌گذاران تاکید می‌کنند که افزایش بیشتر نرخ‌ها در راه کنترل تورم از سطوح بالای دهه گذشته و مبارزه با افزایش قیمت مسکن، غذا و انرژی است که پس‌انداز مردم را از بین می‌برد.
علاوه بر این، سرمایه گذاران بر این عقیده هستند که طی 12 ماه آینده، بانک های مرکزی بزرگ اروپا نرخ بهره را بیشتر از فدرال رزرو آمریکا افزایش خواهند داد. این به این دلیل است که تورم در اروپا بیش از هر جای دیگری پایدارتر و آسیب رسان است.

بازارهای کریپتو واکنش نشان می دهند با اعلام افزایش 50 واحدی نرخ بهره از سوی فدرال رزرو ایالات متحده در روز گذشته، بازار کریپتو همراه با بازار سهام سقوط کرد و تمام سودهای قبل از اعلام را از بین برد.

بازار پس از اعلام ECB نیز به روند نزولی خود ادامه داد و نشانه هایی از لغزش بیشتر به دلیل مقاومت ضعیف، مطابق با شاخص های فنی مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) وجود داشت.

در حال حاضر، بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، از 17800 دلار به 17507 دلار کاهش یافت، در حالی که دومین ارز دیجیتال بزرگ، اتریوم، از 1315 دلار به 1275 دلار کاهش یافت. هر دو ارز دیجیتال در عرض چند دقیقه پس از اعلام افت 1.2 درصدی را ثبت کردند.
با اعلامیه‌های افزایش نرخ‌های متوالی، بیت‌کوین و سایر آلت‌کوین‌های بزرگ نتوانسته‌اند ضررهای قبلی را جبران کنند و به نظر می‌رسد که تحت فشار با عوامل بنیادی ضعیف دست و پنجه نرم می‌کنند.

همچنین، طبق تحلیلگرهای بازار شاخص ترس و طمع بیت کوین، این اندیکاتور به آرامی به علامت “ترس شدید” نزدیک می شود، که نشان دهنده وضعیت وحشت در بازار است.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا