دسته‌بندی نشده

SWIFT پس از نتایج مثبت به مرحله بعدی آزمایش CBDC منتقل می شود

بر اساس بیانیه‌ای در تاریخ 9 مارس، پلتفرم پیام‌رسان بانکی انجمن ارتباطات مالی بین بانکی در سراسر جهان یا SWIFT فاش کرد که این موسسه مالی شاهد نتایج مثبت مربوط به آزمایش آزمایشی خود برای پیوند دادن ارزهای دیجیتال بانک مرکزی مختلف (CBDC) بوده است.

در طول یک دوره آزمایشی 12 هفته ای، سوئیفت نزدیک به 5000 تراکنش بین دو شبکه مختلف بلاک چین و سیستم های پرداخت فیات موجود را شبیه سازی کرد. بیش از 18 موسسه مالی در سراسر جهان در این مطالعه شرکت کردند، از جمله بانک سلطنتی کانادا، بانک دو فرانس، Société Générale، BNP Paribas، مرجع پولی سنگاپور، HSBC، Deutsche Bundesbank، NatWest و غیره. به گفته سوئیفت:

در مجموع، نتایج آزمایش سندباکس نشان داد که راه‌حل آزمایشی پیوند بین سوئیفت می‌تواند نیازهای بانک‌های مرکزی و تجاری را برای قابلیت همکاری CBDC برآورده کند، و اطمینان حاصل شود که CBDC‌ها می‌توانند با موفقیت در پرداخت‌های بین‌مرزی استفاده شوند.
علاوه بر این، SWIFT گفت که ‘درجه ای قوی از همسویی’ بین شرکت کنندگان در مورد نحوه عملکرد CBDCها در آینده وجود دارد. برای گام‌های بعدی، سوئیفت قصد دارد فاز دوم سندباکس CBDC خود را اجرا کند و «راه‌حل پیوند CBDC» خود را به نسخه‌ای بتا برای پرداخت‌هایی با قابلیت اتمی پیشرفته توسعه دهد.

در چند سال آینده، موسسه پول دیجیتال OMFIF انتظار دارد 24 درصد از بانک های مرکزی راه حل CBDC را توسعه دهند. در حال حاضر بیش از 110 بانک مرکزی در سراسر جهان در حال بررسی موارد استفاده از CBDCها هستند.
لوئیس سان، رئیس جهانی پرداخت های داخلی و نوظهور در HSBC، اظهار داشت:

همکاری متقابل برای تحقق پتانسیل CBDC ها برای ارائه پرداخت های برون مرزی در زمان واقعی کلیدی است. در حالی که علاقه به CBDC ها در حال افزایش است، خطر تکه تکه شدن نیز افزایش می یابد زیرا طیف گسترده ای از فناوری ها و استانداردها در حال آزمایش هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا