دسته‌بندی نشده

وزیر تجارت خارجی: کریپتو نقش مهمی در تجارت امارات خواهد داشت

ثانی الزیودی، وزیر تجارت خارجی امارات متحده عربی می گوید که کریپتو “نقش مهمی” در پیشبرد تجارت جهانی امارات متحده عربی خواهد داشت.

الزیودی در گفتگو با بلومبرگ در 20 ژانویه در داووس سوئیس – جایی که رهبران جهان در حال حاضر برای مجمع جهانی اقتصاد 2023 گرد هم آمده اند – مجموعه ای از به روز رسانی ها را در رابطه با شراکت ها و سیاست های تجاری امارات متحده عربی در آستانه سال 2023 ارائه کرد.
در اظهار نظر در مورد بخش کریپتو، وزیر اظهار داشت که “کریپتو نقش مهمی برای تجارت امارات متحده عربی در آینده ایفا خواهد کرد”، زیرا او بیان کرد که “مهمترین چیز این است که ما از حاکمیت جهانی در مورد ارزهای دیجیتال و شرکت های رمزنگاری اطمینان حاصل کنیم.”

الزیودی در ادامه پیشنهاد کرد که همانطور که امارات متحده عربی روی رژیم نظارتی رمزارز خود کار می‌کند، تمرکز بر تبدیل این کشور خلیج‌فارس به قطبی با سیاست‌های دوستدار رمزنگاری است که همچنین از حمایت‌های کافی برخوردار است:
ما شروع به جذب برخی از شرکت ها به کشور کردیم تا با هم حکومتداری و سیستم قانونی درستی را که مورد نیاز است ایجاد کنیم.»
اظهارات الزیودی تنها یک هفته پس از ارائه مقررات جدیدی توسط کابینه امارات ارائه شد که اساساً تضمین می‌کند که نهادهایی که در فعالیت‌های رمزنگاری فعالیت می‌کنند باید مجوز و تأییدیه سازمان تنظیم مقررات دارایی مجازی (VARA) را تضمین کنند.

اگر شرکت ها این کار را انجام ندهند، طبق قانون جدید با جریمه هایی تا سقف 2.7 میلیون دلار مواجه خواهند شد. این اقدام به «اصول راهنمایی» برای تنظیم و نظارت بر دارایی های دیجیتال می افزاید که توسط تنظیم کننده مالی منطقه آزاد اقتصادی بازار جهانی ابوظبی در ماه سپتامبر منتشر شد.

این اصول یک موضع دوستانه نسبت به ارزهای دیجیتال را ترسیم می کند و در عین حال متعهد به رعایت استانداردهای بین المللی در مبارزه با پولشویی (AML)، مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) و حمایت از تحریم های مالی است.

وزیر دولت امارات در زمینه هوش مصنوعی و اقتصاد دیجیتال، عمر سلطان العلما نیز به عنوان بخشی از پانل متمرکز بر رمزنگاری در 19 ژانویه در مجمع جهانی اقتصاد ظاهر شد.

العلما خاطرنشان کرد که در حالی که ناکامی FTX یک نگرانی بزرگ بود، امارات متحده عربی همچنان می‌خواهد علیرغم تمام مصیبت‌ها به یک مرکز تبدیل شود.

او گفت: «این [شرکت‌های رمزارز] امارات متحده عربی را خانه می‌خوانند، قطعاً یک چیز مثبت است.
وزیر همچنین از اظهارات امارات متحده عربی مبنی بر اینکه شهرهای آن مانند دبی به مکان‌های کلیدی برای فرار چهره‌های بی‌ارزش کریپتو تبدیل می‌شوند، با این استدلال که «بازیگران بد ملیت و مقصدی ندارند» فاصله گرفت.

با این حال، او تأکید کرد که دولت‌ها باید با یکدیگر همکاری کنند تا مانع از خروج بازیگران بد به خارج از کشور شوند.

شما آنها را در همه جا خواهید دید. شما آنها را در باهاما خواهید دید، آنها را در نیویورک، لندن خواهید دید، و کاری که ما به عنوان دولت باید انجام دهیم این است که با صنعت نیز همکاری کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که اگر کسی کار اشتباهی انجام دهد نمی تواند حرکت کند. از یک مکان به نقطه دیگر.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا