دسته‌بندی نشده

گروه مالی SVB برای فصل 11 ورشکستگی پرونده می کند

گروه مالی مشکل دار SVB دادخواستی داوطلبانه برای سازماندهی مجدد تحت نظارت دادگاه تحت فصل 11 در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده برای حفظ ارزش ارائه کرده است.

SVB با اعلام این خبر در تاریخ 17 مارس گفت که وجوه بازوی سرمایه گذاری خطرپذیر SVB Capital و کارگزار- معامله گر SVB Securities و همچنین وجوه نهادهای شریک عام مشمول روند ورشکستگی نمی شود. در حالی که گروه مالی SVB به کاوش جایگزین های استراتژیک برای کسب و کار خود ادامه می دهد، واحدها به روش عادی به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

گروه مالی SVB همچنین تاکید کرد که این شرکت دیگر به بانک Silicon Valley N.A یا بانکداری خصوصی و تجارت مدیریت ثروت این بانک، SVB Private وابسته نیست. جانشین بانک، Silicon Valley Bridge Bank، N.A.، تحت صلاحیت شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) فعالیت می کند و در پرونده فصل 11 گنجانده نشده است.

طبق برآورد گروه SVB، این شرکت ۲.۲ میلیارد دلار نقدینگی دارد. علاوه بر پول نقد و منافع آن در SVB Capital و SVB Securities، این شرکت «سایر حساب‌های اوراق بهادار سرمایه‌گذاری با ارزش و دارایی‌های دیگر» دارد که برای آنها نیز در حال بررسی گزینه‌های استراتژیک است.

در این اطلاعیه آمده است که بدهی مالی گروه SVB حدود 3.3 میلیارد دلار به صورت کل مبلغ اصلی اسکناس های بدون وثیقه است که ‘فقط به گروه مالی SVB مراجعه می کنند’ و هیچ تاثیری بر سرمایه SVB یا اوراق بهادار SVB ندارند. گروه SVB همچنین دارای 3.7 میلیارد دلار سهام ممتاز است.
ویلیام کوستوروس، مدیر ارشد بازسازی گروه SVB، گفت: گروه SVB قصد دارد فرآیند تحت نظارت دادگاه را برای ارزیابی جایگزین های استراتژیک برای SVB Capital، SVB Securities و سایر دارایی های آن مستقر کند.

‘فرآیند فصل 11 به گروه مالی SVB اجازه می دهد تا ارزش خود را به عنوان جایگزین های استراتژیک برای مشاغل و دارایی های ارزشمند خود، به ویژه SVB Capital و SVB Securities ارزیابی کند.’
کوستوروس تاکید کرد که SVB Capital و SVB Securities به فعالیت و خدمت رسانی به مشتریان، تحت رهبری تیم های مستقل خود ادامه خواهند داد.

بحران جاری SVB باعث ایجاد ابهامات زیادی نه تنها در سیستم بانکداری سنتی، بلکه در برخی از بازارهای ارزهای دیجیتال شده است.

Circle، اپراتور اصلی استیبل کوین USD Coin پس از تعطیلی بانک در 8 مارس، 3.3 میلیارد دلار یا تقریباً 8 درصد از ذخایر خود را به SVB وابسته بود. با توجه به این رویدادها، USDC برای مدت کوتاهی کاهش یافت و به 0.87 دلار سقوط کرد و متعاقباً در میان گزارش‌هایی از وضوح SVB دوباره به خود گرفت.

در 13 مارس، غول بانکی HSBC رسماً اعلام کرد که شرکت تابعه آن، HSBC UK Bank بانک سیلیکون ولی انگلستان را به قیمت 1 پوند انگلیس، 1.2 دلار خریداری کرد. به گفته نوئل کویین، مدیر عامل گروه HSBC، این خرید برای کسب و کار HSBC در بریتانیا ‘معنای استراتژیک عالی’ ایجاد کرد و امتیاز بانکداری تجاری آن را تقویت کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا