دسته‌بندی نشده

کپسول هفتگی: بررسی تکنیکال ارز ANKR

ضمن سلام و عرض ادب خدمت تمامی همراهان آکادمی ایران ریچ طبق قولمون هر هفته یک ارز را باهم بررسی فاندامنتال و تکنیکال خواهیم کرد، اگر خاطرتان باشد در تاریخ 1399/11/12 آقا سینا به بررسی فاندامنتال ارز One Harmony و بررسی تیم و برنامه های این رمزارز پرداخت و طولی نکشید تا رمزارز One Harmony یک پامپ 1300 درصدی را تجربه کرد و سرمایه گذاران خود را خوشحال کرد. در این هفته به بررسی فاندامنتال رمزارز ANKR انکر پرداختیم و در کنار آن تکنیکالش را نیز بررسی خواهیم کرد. در نظر داشته باشید که سعی می کنیم در این بررسی از اصطلاحات و ابزارهای سخت و حرفه ای استفاده نکنیم و با زبانی ساده این رمزارز را بررسی کنیم.

بررسی تکنیکال رمزارز انکر

در این مقاله قصد نداریم به بررسی تیم و برنامه های این رمرزارز بپردازیم و تنها به بررسی تکنیکال آن خواهیم پرداخت.

چیزی که در تصویر مشاهده می کنید نمای کلی از روند حرکتی ANKR در تایم فریم 4 ساعته است. قدم به قدم به بررسی آن می پردازیم.

در ابتدا بیایید محدوده های مقاومتی و حمایتی این ارز را پیدا کنیم. برای این منظور بهتر است از تایم فریم های بالاتر (استاندارد روزانه) استفاده کنیم.

روند حرکتی انکر یک روند مثبت و رو به رشدی است و با کشیدن یک خط روند می توانید آن را درک کنید.

همانطور که میبینید در این روندی که در تایم فریم 4 ساعته کشیده شده است انکر سه بار ضربه زده بهش و بعد از آن با موفقیت به سمت بالا حرکت کرده است. در ضربه سوم هم در تایم فریم 4 ساعته خط روند و حمایت لمس شد و سپس به بالا بازگشت و نتیجه آن یک سایه زیبای زیر کندل قرمز رنگ شد بیایید یک نگاهی به تایم فریم های پایین تر هم بیندازیم.

در تایم فریم پایین تر چیز جدیدی نیست و کندل ها به خط روند برخورد کرده و به حرکت اصلی خود ادامه دادند.

حال بیایید نوع و روش حرکتی انکر را در پیوت قبلی مشاهده کنیم.

در پیوت قبلی همانطور که میبینید ANKR یک مثلث افزایشی ساخت و پس از چندیدن بار ضربه به سقف خود در آخر موفق شد با دو کندل سبز قدرتمند موفق به عبور از سقف شود و پس از یک پولبک زیبا به سقف قبلی و تقاضای زیاد در این ناحیه ANKR توانست دوباره و با قدرت به سمت بالا و قله جدید 0.215 دلاری رسید. برای مطالب تخصصی تر در مورد پولبک و پیوت به مطالب زیر مراجعه کنید.

مثلث افزایشی:
مثلث افزایشی نوعی الگوی کلاسیک است. در این الگو فشار خرید بیشتر از فشار فروش می شود، با اینکه فروشندگان در ناحیه مشخصی اقدام به فروش می کنند اما خریداران با فشار بیشتر و آوردن قیمت به سمت بالاتر می توانند تشکیل یک الگوی مثلث افزایشی را بدهند که نتیجه آن پرواز سهم می باشد.

اکنون بیایید رفتار ANKR را در پیوت دوم بررسی کنیم:

خط روندی که با رنگ زرد کشیدیم یک روند کوتاه مدتی برای انکر است، زمانی که این خط روند نزولی با کندل سبز شکسته شود تاییدیه بهتر و قوی تری برای ورود به پوزیشن خرید می باشد. البته می توانستید در حمایت سبز رنگ اوردر خرید بگذارید و در صورت شکست خط روند می توانستید یک بار دیگر خرید کنید بسته به مدیریت سرمایه شخصی خودتان.

در صورت شکست خط روند زرد رنگ:

در این صورت تارگت اول ANKR سقف قبلی خود یعنی محدوده 0.204 – 0.213 است و در صورت شکست این سقف حرکت به سمت نیم دلار آزاد است. البته می تواند یک راست و بدون پولبک به سمت سقف قبلی حرکت کند . پس از حرکت به سقف می تواند پولبک خود را بزند.

در صورت شکست خط روند سفید رنگ:

در صورت شکست خط روند صعودی میان مدت (خط سفید رنگ) می توانیم انتظار حرکت سهم ابتدا به محدوده 0.11 – 0.106 را داشته باشیم و در صورت حمایت کردن این محدوده بازگشت به سمت حمایت قبلی (خط سبز رنگ) که در این سناریو نقش مقاومت را ایفا می کند یعنی محدوده 0.14 – 0.136. اما اگر محدوده حمایتی اول نتوانست جلوی حرکت نزولی ارز را بگیرد انتظار می رود حمایت دوم که نسبت به حمایت اول قوی تر و محکم تر است جلوی حرکت نزولی ANKR را بگیرد و در این صورت حرکت ابتدا به سمت حمایت اول که در اینجا نقش مقاومت را دارد و سپس حرکت به سمت حمایت اصلی سهم (خط سبز رنگ) قابل پیش بینی است.

کجا ANKR را بخریم؟

همانطور که گفتیم می توانید در محدوده حمایتی سبز رنگ یعنی قیمت های 0.137 – 0.142 خرید کنید و در صورت شکست خط روند نزولی زرد رنگ در نقاط 0.168 – 0.163 افزایش حجم دهید. و اگر استاپ لاس می گذارید ( در حالت SPOT ) محدوده 0.122 با ده درصد ضرر پوزیشن خود را ببندید.

نکته:

همیشه در نظر داشته باشید که در بازار معاملاتی نمی توانید چیزی را با قطعیت بگویید، مثال های آن در همین 6 ماه اخیر بسیار زیاد بوده است. تنها می توانید سناریو های مختلفی را در نظر بگیرید و ببینید حرکت سهم به کدام سمت است و کدام سناریو در حال تیک خوردن است.

در نظر داشته باشید که نکاتی که ارائه شد به هیچ وجه سیگنال خرید یا فروش نیست و تنها بررسی ارز ANKR است.

موفق و پر سود باشید.

میلاد دهقان

من تلاش می‌کند تا به عنوان یک نماینده از جامعه تریدرها و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه ترید ارز دیجیتال و فارکس، دانش و تجربیات خود را به بهترین شکل ممکن به اشتراک بگذارد و افراد را در رسیدن به اهداف مالی و حرفه‌ای خود یاری نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا