دسته‌بندی نشده

گزارش شده است که ناشر استیبل کوین Paxos توسط رگولاتورهای نیویورک مورد بررسی قرار گرفته

استگزارش شده است که ناشر استیبل کوین Paxos توسط رگولاتورهای نیویورک مورد بررسی قرار گرفته استگزارش شده است که ناشر استیبل کوین Paxos توسط رگولاتورهای نیویورک مورد بررسی قرار گرفته است.

Paxos Trust Company – صادرکننده استیبل کوین مستقر در نیویورک پشت بایننس USD (BUSD) و Paxos Dollar (USDP) – طبق گزارش‌ها توسط وزارت خدمات مالی نیویورک (NYDFS) در حال بررسی است.

یک ‘فرد آشنا با موضوع’ در گزارش 10 فوریه به بلومبرگ گفت که انگیزه دقیق این تحقیقات در حال حاضر نامشخص است.

یکی از سخنگویان NYDFS از اظهار نظر در مورد تحقیقات در حال انجام خودداری کرد اما خاطرنشان کرد که این بخش به طور گسترده در حال تلاش برای محافظت از مصرف کنندگان در برابر خطرات مرتبط با سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال است:

این بخش در تماس مستمر با نهادهای تحت نظارت است تا آسیب‌پذیری‌ها و خطراتی را که برای مصرف‌کنندگان و خود مؤسسات ناشی از نوسانات بازار کریپتوها تجربه می‌کنیم، درک کند.»
Paxos از زمانی که این شرکت در سپتامبر 2019 با بایننس شراکت کرد، BUSD – یک استیبل کوین وثیقه دلاری آمریکا منتشر کرد. این استیبل کوین سومین استیبل کوین بزرگ است که ارزش بازار آن در حال حاضر بیش از 16 میلیارد دلار است.

این همچنین خالق دلار Paxos (USDP) است که در سال 2018 راه اندازی شد. طبق گفته CoinGecko، امروز ششمین استیبل کوین بزرگ با ارزش بازار حدود 875 میلیارد دلار است و بنیانگذار PAX Gold (PAXG) است. توکن اتریوم با پشتوانه طلا.

این شرکت همچنین پشت صرافی دارایی دیجیتال itBit است که در سال 2012 همراه با تاسیس Paxos راه اندازی شد.
NYDFS Paxos را با ‘BitLicense’ در سال 2015 صادر کرد که به طور قانونی به شرکت ها اجازه می دهد تا فعالیت های مرتبط با ارز دیجیتال را در ایالت نیویورک انجام دهند.

Paxos اخیراً شایعاتی مبنی بر اینکه دفتر کنترل ارز ایالات متحده (OCC) ممکن است به Paxos دستور دهد تا درخواست خود را برای منشور بانکی کامل خود پس بگیرد، علیرغم دریافت تأیید اولیه در آوریل 2021، رد کرد.

برای روشن شدن حدس و گمان: از Paxos خواسته نشده است که درخواست خود را برای منشور بانک اعتماد ملی از OCC پس بگیرد، و همچنین منشور آن رد نشده است. Paxos به کار سازنده با OCC ادامه می دهد.

Paxos همچنین در وب‌سایت خود ادعا می‌کند که ذخایر توکن BUSD و USDP آن به طور کامل به دلار و خزانه‌داری ایالات متحده پشتیبانی می‌شود. اگر گزارش‌های تحقیق درست باشد، این اولین موردی نخواهد بود که توسط NYDFS در سال گذشته آغاز شده است.

کوین بیس گلوبال ایالات متحده در 4 ژانویه پس از اینکه متوجه شدند در بررسی 100000 تراکنش مشکوک از مشتریانی که بدون بررسی سوابق کافی حساب باز کرده اند، ناکام مانده اند، به تسویه 100 میلیون دلاری با تنظیم کننده نیویورک رسید.

مدت کوتاهی پس از فروپاشی اکوسیستم Terra LUNA و استیبل کوین الگوریتمی ناموفق TerraClassicUSD (USTC) در می 2022، NYDFS گزارش راهنمایی استیبل کوین را منتشر کرد تا اطمینان حاصل شود که صادرکنندگان استیبل کوین به طور کامل از دارایی های خود حمایت می کنند و به طور منظم گواهی می دهند.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا