دسته‌بندی نشده

رگولاتور کره جنوبی راهنمایی در مورد توکن های امنیتی ارائه می دهد

کره جنوبی دستورالعملی را ایجاد کرد که مشخص می‌کند کدام نوع از دارایی‌های دیجیتال به عنوان اوراق بهادار در این کشور در نظر گرفته و تنظیم می‌شوند.

در یک بیانیه مطبوعاتی، کمیسیون خدمات مالی (FSC) تاکید کرد که دارایی های دیجیتالی که با ویژگی های مندرج در قانون بازار سرمایه کشور مطابقت دارند، به عنوان اوراق بهادار تلقی می شوند.

این قانون اوراق بهادار را به عنوان سرمایه گذاری های مالی در نظر می گیرد که در آن سرمایه گذاران ملزم به پرداخت اضافی پس از سرمایه گذاری اولیه خود نیستند. FSC همچنین نمونه هایی از این که دارایی های دیجیتالی به احتمال زیاد به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می شوند ارائه کرد. طبق FSC، این ممکن است شامل توکن‌هایی باشد که در عملیات تجاری سهمی را فراهم می‌کنند، به دارندگان حق سود سهام یا دارایی‌های باقیمانده می‌دهند، یا سودی را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کنند.

ارزهای رمزنگاری شده که مطابق با توصیف توکن های امنیتی باشند، تحت قانون بازار سرمایه کشور تنظیم می شوند. در همین حال، دارایی‌های دیجیتالی که با ویژگی‌های اوراق بهادار مطابقت ندارند، توسط سایر مقررات آتی کنترل خواهند شد.
بر اساس FSC، صادرکنندگان توکن و کارگزارانی مانند صرافی‌های رمزنگاری، ارزیابی خواهند کرد که کدام ارز دیجیتال بر اساس مقررات به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی می‌شود. رگولاتوری همچنین خاطرنشان کرد: ارزیابی به صورت موردی خواهد بود.

رگولاتور مالی همچنین خاطرنشان کرد که دستورالعمل جدید بخشی از مقدمات قانونی سازی، صدور و توزیع توکن های امنیتی در داخل کشور است.
کره جنوبی فعالانه در اکوسیستم کریپتو شرکت کرده است. در 19 ژانویه، شهر بوسان برنامه‌هایی را برای ایجاد یک بورس کالاهای دیجیتال غیرمتمرکز فاش کرد. مقامات دولتی خاطرنشان کردند که این پلت فرم عملیات خود را در سال جاری آغاز خواهد کرد.

جدای از این، وزارت دادگستری کشور همچنین قصد دارد یک سیستم ردیابی برای رمزارزها مستقر کند. در 29 ژانویه، دولت کره جنوبی گفت که سیستم ردیابی را برای مبارزه با تلاش‌های پولشویی و بازیابی وجوه مرتبط با فعالیت‌های مجرمانه معرفی خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا