دسته‌بندی نشده

کم مصرف ترین ارزهای دیجیتال

بهترین گزینه های تسلا برای جایگزینی بیت کوین

هر یک از رمزارزهایی که وجود دارد بسته به نوع فرآیند تولید آن، نیازمند صرف انرژی می باشد. ارزهایی که قابلیت ماینینگ را دارند در صدر جدول پر مصرف ترین رمز ارزها قرار می گیرند. ایلان ماسک در 12 مه فقط با یک توییت کل بازار کریپتوکارنسی رو به آشوب کشید. مضمون این توییت اشاره به هزینه و مصرف بسیار بالای بیت کوین و مسائل محیط زیستی مانند گرمایش زمین بود. در ادامه او گفت: ازین به بعد دنبال یک رمزارز کاملا بهینه تر است.

این اقدام ایلان ماسک باعث شد تا سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال به تلاش برای یافتن یک رمز ارز سبز و بهینه تر باشند. از اونجایی که علاقمندی ایلان ماسک به ارز دیجیتال دوج کوین می باشد خیلی ها بر این باورند که Dogecoin می تواند جایگزین مناسبی برای این مورد باشد چون در ساعث 0.12 کیلو وات برق مصرف می کند که در مقابل بیت کوین که 707 کیلو وات مصرف می کند بسیار ناچیز است.

TRG Datacenters مطالعه ای را در مورد کم مصرف ترین ارزهای دیجیتال از بین نمونه های آلت کوین محبوب منتشر کرد. همانطور که گفته شد ، طبق تجزیه و تحلیل TRG Datacenters ، در اینجا گزینه های برتر بالقوه سبز تسلا برای جایگزینی بیت کوین وجود دارد.

کم مصرف ترین ارز دیجیتال رمزنگاری شده چیست؟

کم مصرف ترین ارزهای دیجیتال Ripple (XRP) است. هر معامله فقط 0.0079 کیلووات ساعت مصرف می کند از این رو ریپل را می شود به عنوان بهترین دوستدار محیط زیست در بین تمامی آلت کوین نامید.

تفاوت کمترین و بیشترین مصرف کننده در بین ارزهای دیجیتال

بیت کوین از پروتکل اثبات کار (PoW) استفاده می کند. PoW شامل شبکه ای از استخراج کنندگان است که برای حل معاملات رمزنگاری و بررسی معاملات با استفاده از قدرت محاسباتی سنگین با یکدیگر رقابت می کنند. اولین ماینر برای حل این معامله BTC را به عنوان پاداش کسب می کند. اما ریپل:

Ripple از PoW استفاده نمی کند. از یک پروتکل اجماع استفاده می کند که به طور خلاصه، شبکه خود را وادار به “رأی دادن” به یکپارچگی معامله ورودی می کند. در صورت موافقت 80٪، معامله برای ورود به بلوک Ripple پاک می شود.

اگرچه XRP کم مصرف ترین ارز رمزنگاری شده است، بعید است که به عنوان عزیز ارز جدید تسلا انتخاب شود. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) سال گذشته با یک دادخواست Ripple را متهم کرد و همچنان دادگاه آن ادامه دارد.

خب با این اوصاف بریم ببینیم از نظر حفظ محیط زیست چه ارزهایی بهترین عملکرد رو دارند.

رپیل جایگاه اول در کمک به حفظ محیط زیست

مقدار انرژی در ساعت0.0079 کیلووات بر ساعت
دلایل خرید ریپل1- کمترین هزینه و مقدار انرژی برای انجام تراکنشات
2- ارزان و سرعت قابل قبول
دلایل عدم خرید ریپل1- جنجال دادگاهی با SEC
ریپل کم مصرف ترین آلت کوین

Ripple سبزترین ارز رمزنگاری شده در میان تمام altcoins های تحلیل شده توسط TRG Datacenters است. این ارز تنها 0.0079 کیلووات در ساعت (کیلووات ساعت) مصرف می کند در حالی که مصرف برق بیت کوین برابر است با اتلاف انرژی کل کشور آرژانتین. همان طور که گفته شد، Ripple برعکس Bitcoin از PoW استفاده نمی کند. بلکه از پروتکل شبکه خود برای اعتبارسنجی موجودی حساب و معاملات استفاده می کند. اگر اکثریت در مورد یکپارچگی معامله توافق کنند، چراغ سبز دریافت می کند و عملیات انجام می شود.

ریپل پرداخت های مالی بین مرزی را تسهیل می کند. به عبارت دیگر، با کمک ریپل ارسال پول به کشورهای خارجی کاملا امکان پذیر است. همچنین Ripple بسیار سریع است. بیش از 1500 تراکنش در ثانیه را پردازش می کند. این سرعت تقریباً هفت برابر سریعتر از کیف پول های الکترونیکی بین المللی مانند PayPal است.

آیا تسلا می تواند XRP را به عنوان جایگزین بیت کوین خود انتخاب کند؟ احتمالا نه. همانطور که گفته شد با وجود دادخواست SEC مسیر دشواری را برای رهایی از این شرایط در بر دارد.

دوج کوین دومین رمزارز حامی محیط زیست

مقدار انرژی در ساعت0.12 کیلووات بر ساعت
دلایل خرید1- بهترین طرفدار دنیا به نام ایلان ماسک
2- قیمت فعلی پایین و سرعت در واریز و برداشت
دلایل عدم خرید1- استفاده از اثبات Pow همانند بیت کوین
دوج کوین دومین رمزارز حامی محیط زیست

شاید دوج کوین بهترین رمز ارز برای کمک به محیط زیست نباشد ولی قبول کنید که بدترین هم نیست. علیرغم اینکه بر روی یک پروتکل PoW مانند بیت کوین کار می کند، شبکه اصلی آن فقط 0.12 کیلووات ساعت مصرف می کند. البته ماسک اشاره کرد که DOGE انتخاب شماره یک وی به عنوان ارز رمزنگاری شده جدید تسلا است.

DOGE – به عنوان یک شوخی ایجاد شده و توسط دو توسعه دهنده نرم افزار در کمتر از دو ساعت پابلیک شد. هم اکنون برخی اخباری به گوش می رسد از جمله لیست Coinbase در آینده. نقطه ضعف DOGE این است که بسیار تحت تأثیر سیاست های ایلان ماسک قرار گرفته است. اینقدر ممکنه است که یک کلمه اشتباه (ahem ، “فشار”) و DOGE ممکن است خراب شود.

کاردانو سومین رمز ارز مورد حمایت محیط زیست

مقدار مصرف انرژی در ساعت0.5479 کیلووات بر ساعت
دلایل خرید1- استفاده از اثبات سهام PoS
2- قیمت فعلی پایین و سرعت در واریز و برداشت
دلایل عدم خرید1- استفاده از اثبات Pow همانند بیت کوین
کاردانو سومین رمز ارز مورد حمایت محیط زیست

یکی از بهترین ارزهای دیجیتال Cardano (ADA) است که مقدار مصرف انرژی KWh فقط 0.5 در ساعت است. همین عامل شاید تنها دلیلی باشه که ایلان ماسک بهش تا حالا گیر نداده و چهار روز پس از توییت ضد بیت کوین ماسک، ADA به بالاترین قیمت 2.42 دلار رسید.

Cardano با پروتکل اثبات سهام (PoS) کار می کند در حالی که همانطور که گفته شد، بیت کوین با اثبات کار یعنی PoW اجرا می شود. PoS شامل استفاده از “اعتبار سنج” است به این صورت که: شرکت کنندگانی که به دلیل استیک کردن(لاک کردن) کوین های خود در شبکه بلاک چین کاردانو سود کسب می کنند. PoS از یک الگوریتم اجماع استفاده می کند که تایید کننده ها را به طور تصادفی برای بررسی معاملات و کسب پاداش انتخاب می کند. PoS بسیار پایدارتر از PoW است زیرا استخراج کنندگان نیازی به حل الگوریتم های پیچیده ندارند و قدرت پردازش مورد نیاز بسیار کمتر است.

کاردانو قصد دارد با ارائه شبکه ای که مقیاس پذیری ، سرعت معاملات و تمرکززدایی را بهبود می بخشد، مواردی را که برای سایر بلاک چین ها دردسرساز است اصلاح کند. تعجبی ندارد که ADA در لیست بهترین ارزهای رمزپایه قرار دارد.

لایت کوین سومین آلت کوین سبز

مقدار مصرف انرژی در ساعت18.522 کیلو وات بر ساعت
دلایل خرید1- شبیه ترین آلت کوین به بیت کوین
2- کارمزد کم
دلایل عدم خریداز دست دادن مقام و منزلت در مارکت نسبت به سابق
لایت کوین سومین آلت کوین سبز

میشه به Litecoin به عنوان نسخه رژیمی بیت کوین فکر کنید. چارلی لی، مهندس سابق گوگل، Litecoin را 10 سال پیش راه اندازی کرد تا گزینه ای ساده تر از شبکه سنگین بیت کوین ارائه دهد.

وب سایت رسمی لایت کوین اعلام کرده است: “Litecoin از زمان تأیید تراکنش سریعتر و بهبود کارایی ذخیره سازی برخوردار است.”

طبق گفته InvestorPlace، بیت کوین 10 دقیقه طول می کشد تا معامله را تأیید کند، اما Litecoin تنها 2.5 دقیقه طول می کشد. هزینه های معامله برای بیت کوین در حدود 0.68 دلار است در حالی که Litecoin فقط 0.0024 دلار برای هر بلاک به شما تعلق می گیرد.

Litecoin از پروتکل اثبات کار مانند بیت کوین استفاده می کند، اما مبتنی بر Scrypt است. برای سادگی، تنها چیزی که باید بدانید این است که Scrypt به ماینرها اجازه می دهد تا هش هایی را با سخت افزارهای معمول در دسترس تولید کنند و استخراج آن را از BTC راحت تر کند. از طرف دیگر، بیت کوین، استخراج کنندگان را به استفاده از سخت افزارهای قدرتمند و گران قیمت که مالیات بر محیط زیست دارند، تشویق می کند.

Litecoin با افزایش مصرف انرژی 18.5 کیلووات ساعت، اصلا نزدیک به Ripple یا Dogecoin نیست، اما حداقل از بیت کوین که بهتر است.

بیت کوین کش هوادار سبز محیط زیست

مقدار مصرف انرژی در ساعت18.957
دلایل خرید1- قدرت و سرعت تراکنش های بالا
2- انرژی حداقلی برای انجام فعالیت ها
دلایل عدم خریدخیلی شبیه بیت کوین است و معمولا فکر می کنند که ضد محیط زیست است.
بیت کوین کش هوادار سبز محیط زیست

بیت کوین کش، که در سال 2017 راه اندازی شد، یک زنجیره سخت بلاک چین بیت کوین است که امروز می شناسیم.

BCH پول نقد الکترونیکی نظیر به نظیر برای وب است. انجام این فرآیند کاملاً غیرمتمرکز است و هیچ بانک مرکزی و هیچ شخص ثالث مداخله ای ندارد. در مقایسه با BTC BCH هزینه پردازش ارزان تر و معاملات سریعتر را ارائه می دهد.

بیت کوین فقط می تواند هفت تراکنش را در ثانیه مدیریت کند. حالا این مورد را با نرخ 2000 تراکنش در ثانیه ویزا مقایسه کنید. BCH بیش از 100 تراکنش را در ثانیه پردازش می کند. ممکن است افراد به دلیل نامش بیت کوین کش را به عنوان یک بلاک چین سازگار با محیط زیست به طور خودکار رد کنند اما واقعا اینطور نیست.

منبع

سینا صفری

من هدف خودم را آموزش به دیگران قرار دادم و همیشه عاشق یادگیری و یاد دادن بودم و به عنوان هدف مهم زندگیم سایت ایران ریچ را با تیمی قدرتمند برای علاقمندان به ارزهای دیجیتال و بلاکچین طراحی کردیم. در ایران ریچ همراه با بهترین آموزش دهندگان اتفاقات قشنگی رو برای حوزه مالی هموطنان ایرانی ایجاد کرده‌ایم.+ علاقمند به دنیای جذاب ارزهای دیجیتال و فناوری‌های روز دنیا + مشاور ارشد فعالیت در حوزه رمز ارزها و فناوری دیفای + کارشناس متخصص در زمینه معاملات مالی و معاملات آتی در بزرگترین صرافی‌های کریپتوکارنسی + برگزار کننده ورکشاپ‌ها و همایش های مختلف درباره مبانی ارزهای دیجیتال و کسب درآمد دلاری از آن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا