دسته‌بندی نشده

BIS بانک‌های مرکزی استانداردهایی را برای قرار گرفتن در معرض کریپتو بانک‌ها تعیین می‌کنند.

یک استاندارد جهانی برای قرار گرفتن بانک ها در معرض دارایی های رمزنگاری شده توسط گروه روسای بانک مرکزی و روسای نظارت (GHOS) بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) تایید شده است. طبق اعلامیه رسمی در 16 دسامبر، این استاندارد که محدودیت 2 درصدی را برای ذخایر ارزهای دیجیتال در میان بانک‌ها تعیین می‌کند، باید در تاریخ 1 ژانویه 2025 اجرا شود.

این گزارش که «رفتار محتاطانه با قرار گرفتن در معرض دارایی‌های رمزنگاری» نامیده می‌شود، ساختار استاندارد نهایی بانک‌ها را در مورد قرار گرفتن در معرض دارایی‌های دیجیتال، از جمله دارایی‌های سنتی رمزگذاری‌شده، استیبل‌کوین‌ها و ارزهای دیجیتال بدون پشتوانه، و همچنین بازخورد سهامداران جمع‌آوری‌شده در مشاوره‌ای که در ژوئن راه‌اندازی شد، معرفی می‌کند. کمیته بازل در مورد نظارت بانکی خاطرنشان کرد که این گزارش به زودی به عنوان فصل جدیدی در چارچوب تلفیقی بازل گنجانده خواهد شد.

اعلام BIS نشان می‌دهد که قرار گرفتن مستقیم سیستم بانکی جهانی با دارایی‌های دیجیتال نسبتاً کم است، اما تحولات اخیر «اهمیت داشتن حداقل چارچوب قوی برای بانک‌های فعال بین‌المللی برای کاهش ریسک‌ها» را مشخص کرده است. همچنین بیان کرد:

دارایی‌های رمزنگاری‌شده بدون پشتوانه و استیبل کوین‌ها با مکانیسم‌های تثبیت‌کننده ناکارآمد، مشمول یک رفتار احتیاطی محافظه‌کارانه خواهند بود. این استاندارد یک چارچوب نظارتی جهانی قوی و محتاطانه برای مواجهه بانک‌های فعال بین‌المللی با دارایی‌های رمزنگاری شده فراهم می‌کند که ضمن حفظ ثبات مالی، نوآوری مسئولانه را ترویج می‌کند.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا