دسته‌بندی نشده

تجزیه و تحلیل بازارهای رمزنگاری: علائم اولیه نوسانات بیشتر ممکن است به بیت کوین و اتر وارد شود

در فهرستی از 87 ارز رمزنگاری شده که من ردیابی می‌کنم، 29 مورد از آنها به طور ناگهانی روز سه‌شنبه بر روی صفحه‌ای فنی ظاهر شدند که افزایش نوسان قیمت را مشخص می‌کند.
برای بیت کوین (BTC)، این سومین حضور در همین چند روز بود. اتر (ETH) در پنج روز از هفت روز گذشته روی صفحه ظاهر شده است. دیگر سکه های قابل توجهی که ظاهر می شوند عبارتند از BNB، AAVE، SOL و DOT.
این توسعه اگرچه زودهنگام است، اما شایان ذکر است، زیرا ممکن است نشان دهنده افزایش اشتها برای ریسک در بازارهای رمزنگاری باشد. و شاید این یک تغییر خوشایند پس از چندین هفته باشد که بیت کوین عمدتاً به صورت ثابت و در محدوده بین 16000 تا 17000 دلار معامله می شود. بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار اوایل این هفته از این محدوده خارج شد.

برای کسانی که یادداشت می‌کنند، این یک صفحه Bollinger Band ساده است. از نظر آماری، انتظار می‌رود قیمت یک دارایی در دو انحراف استاندارد از میانگین 95 درصد مواقع باقی بماند. بنابراین، نقض باند بولینگر ارزش توجه دارد.
دو جریان فکری غالب وجود دارد.
عبور از حد بالایی معنادار است و نشان دهنده اقدام صعودی قیمت در آینده است.
عبور از حد بالایی بیش از حد انجام می شود و قیمت ها احتمالاً به میانگین باز می گردند.

واکنش تند زانو به نقض حد بالایی اغلب خوش بینانه است. مشاهده هر شاخص به صورت مجزا در بهترین حالت مخاطره آمیز و در بدترین حالت بی پروا است.
نگاهی به زمانی که BTC در 13 دسامبر از حد بالایی عبور کرد، کاهش 2 درصدی قیمت ها را در 14 روز بعد نشان می دهد. نقض قبلی ETH در 29 اکتبر باعث شد که قیمت ها پس از 14 روز 22 درصد کاهش یابد.
سرمایه گذاران صعودی متوجه خواهند شد که قیمت ها وارد محدوده فعالیت پایین قبلی می شوند. این «گره‌های کم حجم» عموماً مناطقی را نشان می‌دهند که قیمت‌ها به سرعت در جستجوی منطقه بعدی توافق قیمت هستند.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا