دسته‌بندی نشده

پس از بازگشت بیت کوین، سهام استخراج کریپتو به بالاترین حد سالانه رسید

بازگشت قیمت به بالاترین حد چند ماهه نیز تأثیر مثبتی بر سهام معدن داشته است. بسیاری از سهام استخراج کریپتو بهترین عملکرد ماهانه خود را در یک سال ثبت کردند. افزایش سهام ماینینگ همچنین باعث آسودگی ماینرهای مشکل‌دار شد که مجبور بودند بخش قابل توجهی از سکه‌های استخراج‌شده خود را برای افزایش نقدینگی در سال 2022 بفروشند.

Bitfarms – یکی از برترین شرکت‌های استخراج بیت کوین – در دو هفته اول ژانویه 2023 افزایش 140 درصدی را ثبت کرد و پس از آن Marathon Digital Holdings با افزایش 120 درصدی قرار گرفت. Hive Blockchain Technologies ارزش سهام خود را در همان دوره تقریباً دو برابر کرد، در حالی که شاخص استخراج دارایی های دیجیتال جهانی MVIS در ماه اول سال جدید 64 درصد افزایش یافته است.

شاخص هشپرایس Luxor که هدف آن تعیین مقدار درآمد یک ماینر از قدرت پردازش شبکه بیت کوین است، در سال جاری 21 درصد افزایش یافته است. این تا حدی نشان دهنده پاداش های بزرگتر به دلیل افزایش قیمت بیت کوین است.

روند صعودی در سال 2021 باعث شد که چندین شرکت معدنی وارد بورس شوند در حالی که سایرین سرمایه گذاری زیادی در تجهیزات و توسعه انجام دادند. با این حال، زمستان طولانی کریپتو در سال 2022 آسیب‌پذیری‌ها و عدم ساختار مناسب را در بسیاری از این شرکت‌های ماینینگ آشکار کرد.

بازار صعودی 2021 شاهد افزایش قابل توجهی در استقراض توسط صنعت استخراج بیت کوین بود که تأثیر منفی بر وضعیت مالی آنها در طول بازار نزولی متعاقب آن داشت. ماینرهای عمومی بیت کوین بیش از 4 میلیارد دلار بدهی دارند، در حالی که 10 بدهکار برتر استخراج بیت کوین مجموعاً نزدیک به 2.6 میلیارد دلار بدهکار هستند. تا پایان سال 2022، ماینرهای برجسته BTC مانند Core Scientific اعلام ورشکستگی کردند.

افزایش قیمت بیت کوین در ژانویه کمک کرد که سهام ماینینگ کریپتو به بالاترین حد سالانه جدید برسد، اما همچنین کمک کرد که وجوه قابل معامله در مبادلات مبتنی بر بیت کوین عملکرد بهتری نسبت به بازار سنتی ETF سهام داشته باشند.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا