مقالات آموزش بازی کریپتویی

بازی متاورس گوشی (نقد و بررسی)

بازی متاورس گوشی موضوع این مقاله ماست. این واژه اولین بار توسط یک نویسنده کتاب های علمی تخیلی استفاده شد. بعدها در سال 2012 اسم متاورس دوباره بر سر زبان ها افتاد و در سال 2021 با تغییر نام فیسبوک به متا، بسیاری از افراد این واژه را شنیدند و با آن تا حدودی آشنا شدند.

متاورس ترکیبی از دنیای واقعی و مجازی است. در متاورس افراد می‌توانند با هر فرد دیگری، از هر نقطه ای از کره زمین که بخواهند ارتباط برقرار کنند و به تعامل بپردازند. اما سوالی که ممکن است پیش بیاید، این است که…

آیا ما تنها یک متاورس داریم؟

جواب این سوال خیر است. متاورس مانند یک دنیای بزرگ است که در آن جهان های مختلفی وجود دارد.

بسیاری از افراد در متاورس هم بازی می‌کنند و هم درآمد دارند. در واقع این افراد با بازی کردن درآمد خود را به دست می‌آورند. به همین دلیل کمپانی های مختلف، بازی های متفاوتی تولید کرده اند. بعضی از این بازی ها هم قابلیت اجرا بر روی ویندوز را دارند و بعضی دیگر نیز قابلیت اجرا بر روی گوشی را دارند. تا افراد بتوانند در هر لحظه و هر جایی به بازی بپردازند و درآمد خود را کسب کنند.

برای بازی متاورس، به چه وسایلی نیاز داریم؟

برای هر بازی متاورس، با توجه به تکنولوژی ای که بازی بر روی آن ایجاد شده است، چیزهای مختلفی نیاز است. اما حتی ساده  ترین بازی ها هم، نیازها و امکاناتی لازم دارند.

نقد و بررسی بازی متاورس کامپیوتر

اتصال اینترنت

یکی از مهم ترین ویژگی های متاورس این است که اصلا به صورت آفلاین قابل دسترسی نیستو شما باید همیشه برای آن، آنلاین باشید. به همین دلیل نیاز به اینترنت قوی و خوب دارید. خوبی دیگر این آنلاین بودن این است که حتی اگر اتصال را قطع کنید و بروید، بازی و جریانات بازی همانجا سرجایشان هستند و نیازی نیست که از قبل تر شروع کنید.

قبل بازی کردن، از داشتن اتصال قوی اینترنت اطمینان حاصل کنید.

هدست واقعیت مجازی

یکی از بهترین راه ها برای تجربه‌ی متاورس و بازی های آن، استفاده از هدست های واقعیت مجازی است. بسته به نوع بازی، ممکن است نوع هدست انتخابی برای ساپورت بازی متفاوت باشد.

گوشی

اگه دوست ندارید از یک هدست واقعیت مجازی استفاده کنید، اشکالی ندارد. مطمئنا خوشحال خواهید شد اگر که بدانید راه های دیگری هم برای لذت بردن از بازی های متاورس و انجام آن ها وجود دارد. برای بازی های متاورس شما می‌توانید از تبلت و یا یک گوشی هوشمند استفاده کنید.

قبل از استفاده از این ها، مطمئن شوید که از بازی مورد نظر شما پشتیبانی می‌کنند.

کیف پول دیجیتال متاورس

اگه علاقه به بازی های متاورسی دارید که بر پایه‌ی بلاک چین هستند، داشتن کیف پول دیجیتال یکی از الزامات است.

یک کیف پول بلاک چینی به شما این اجازه را می‌دهد تا دارایی های کریپتوییتان را مدیریت کنید. این کیف پول ها همچنین به شما قابلیت ترید کردن اموال و دارایی هایتان که ممکن است NFT باشند را نیز می‌دهد.

بسته به بازی ای که انتخاب می‌کنید، ممکن است نوع کیف پولی که بازی از شما می‌خواهد نیز متفاوت باشد.

بازی متاورس گوشی

در ادامه به معرفی بازی های متاورس گوشی برای اندروید و آیفون می‌پردازیم.

 بازی اکس اینفینیتی

بازی Axie Infinity
بازی Axie Infinity

این بازی در سال 2018 منتشر شد و در اواخر سال 2021 دسترس عموم قرار گرفت. این بازی بعد از انتشار در زمان کوتاهی تبدیل شد به یکی از محبوب ترین بازی های برای بازی و کسب درآمد. خبر خوش این است که برای ویندوز، اندروید و آیفون نیز قابل اجراست. خط داستانی این بازی، شبیه بازی پوکمون است.

اکسی اینفینیتی یک بازی بر پایه‌ی NFT است که به کاربرانش این اجازه را می‌دهد تا برای خود کلکسیونی از اکسی ها بسازند. از این اکسی ها می‌توان برای شرکت در جنگ ها و یا پیدا کردن گنج استفاده کرد.

هراکسی یک موجود منحصر به فرد است که ویژگی های خاصی دارد. این ویژگی ها شامل قدرت های خاص نیز می‌شود. با استفاده از این ویژگی ها بازیکنان با یکدیگر مبارزه می‌کنند و پاداش خود را به صورت NFT دریافت می‌کنند.

این NFT های حاصل از مبارزه می‌توانند به وسیله بازیکن به سایر بازیکنان فروخته شود و یا در ازای گرفتن چیزی، تبادل صورت گیرد. به دلیل اینکه از این بازی می‌توان به درآمد خوبی رسید، بسیاری از این بازیکنان از پول حاصل از این بازی برای گذران زندگی استفاده می‌کنند. مانند بسیاری از فیلیپینی ها که در دوران کووید و به علت محدودیت ها و قرنطینه به این صورت درآمد داشتند.

اگه علاقه به بازی های سبک پوکمون دارید و در عین حال دوستدار کریپتو نیز هستید، این بازی مناسب شماست.

بازی Guild of Guardians

بازی Guild of Guardians
بازی Guild of Guardians

این بازی یک بازی گروهی است و تک نفره نیست. در اینبازی شما باید گروه ها و انجمن هایی را ایجاد کنید و با کمک این انجمن ها، و با کمک سایر بازیکنان افراد باید راهی برای کمک به پیشرفت کلی جامعه خود پیدا کنند.

افراد باید برای ایجاد بهترین تیم از نگهبانان برای خطر هایی که در طی بازی ممکن است برای آنان رخ دهد، تلاش کنند. بازی به مرور چالشی تر و هیجانی تر می‌شود. افراد می‌توانند gem را که توکن درون بازی است را به دست آورند و آن را با بازیکنان دیگر معامله کنند.

دنیای جذاب و فانتزی این بازی شامل جادو، جنگجویان قهار، اورک ها، الف ها و… است.

بازی splinterlands

بازی splinterlands
بازی splinterlands

این بازی، یک بازی کارتی است که به صورت چند نفره در بلاک چین hive انجام می‌شود. در این بازی، بازیکنان باید با بهترین کارت های خود، با حریفان مبارزه کنند. هر دور از بازی قوانین خاصی دارد که با توجه به آن، بازیکنان باید کارت های خود را دسته بندی کنند و بچینند.

این بازی شبیه بازی هایی مانند yu-gi-oh و سایر بازی های کارتی مشابه است. کارت ها به صورت توکن های غیرقابل تعویض، متعلق به بازیکنان هستند.  در این بازی، بازیکنان در حالت رتبه بندی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و جوایزی را به دست می‌آورند.

بازیکنان می‌توانند کارت های خود را با هم ترکیب کنند و آن ها را ارتقا دهند. هر چه مجموعه کارت شما قوی تر باشد، احتمال برد شما و رسیدن شما به سطح های بالاتر بیشتر است. این خود باعث بهبود رتبه لیگ شما نیز می‌شود. هر چه لیگ بالاتر و سطح بالاتر باشد، پاداش آن نیز بیشتر است و بازیکنان با برنده شدن می‌توانند پاداش بهتر و بیشتری به دست آورند.

بازی Illuvium

بازی ایلوویوم
بازی ایلوویوم

باز ایلوویم یکی از آن بازی های معروف و جذاب است که می‌توان گفت مخلوطی از دو ژانر است. ژانر ماجراجویی در سبک نقش آفرینی RPG و ژانر مبارزاتی به یک بازی های Auto Battler. بازی ایلوویم در 3 ماهه اول سال 2022 بر روی شبکه‌ی اتریوم منتشر شد و در دسترس عموم قرار گرفت.

اقلام داخل بازی مانند سایر بازی های متاورس به صورت توکن های NFT طراحی شده اند. و بازیکنان می‌توانند به خریدو فروش، و یا مبادله‌ی آن ها با هم بپردازند.

ایلوویوم یک بازی سه بعدی بلاکچین است که بازیکنان باید به محیط بیگانه‌ای وارد شوند و موجوداتی به نام Illuvials را شکار کنند. بازیکنان می‌توانند به کمک این موجودات با سایر هیولاهای درون بازی، رقابت کنند و درآمد داشته باشند.

موجوداتی که در بازی ایلوویم وجود دارند، مانند سایر موجودات در بازی های دیگر، بر اساس ویژگی ها و قدرتی که دارند، بر اساس خاص بودن، کمیاب بودن و یا نبودن ارزش متفاوتی دارند.

توکن درون این بازی ILV است که در صورت پیروزی به عنوان پاداش به بازیکنان داده می‌شود.

بازی استپن stepN

بازی استپن stepN
بازی استپن stepN

این بازی معروف بر اساس Move to earn است و یکی از معروف ترین بازی ها در این حوزه شناخته می‌شود. این بازی افراد را برای تحرک داشتن ترغیب می‌کند. اگر شما دوستدار ورزش و بازی های متاورس هستید، این بازی مناسب شماست. می‌توانید راه بروید و فعالیت داشته باشد و همزمان نیز بازی کنید.

این بازی یک بازی NFT است و به کاربران خود اجازه می‌دهد تا از دویدن و یا راه رفتن خود درآمد داشته باشند.

برای دیدن لیست بازی های بیشتر، می‌توانید به مقاله بازی های متاورس گوشی مراجعه کنید.

حداقل میزان سرمایه برای ورود به متاورس چقدر است؟

بریااین سوال پاسخ دقیقی وجود ندارد. همه چی بستگی به شما دارد. شما با 400 هزار تومان هم می‌توانید در متاورس سرمایه گذاری کنید، با میلیون ها تومن هم نیز می‌توانید وارد متاورس شوید و سرمایه گذاری کنید. نکته ای که باید به آن توجه کنیدد این است که هر چه رقم سرمایه گذاری شما کمتر و پایین تر باشد، سود شما نیز کمتر خواهد بود.

جمع بندی

در ابتدا با متاورس آشنا شدیم و بعد از آن به سراغ معرفی بازی های متاورس مخصوص گوشی رفتیم. بازی های متاورس مخصوص اندروید و آیفون به شما این امکان را می‌دهند تا در هر شرایطی بتوانید به بازی بپردازید.

سوالات متداول

متاورس چیست؟

متاورس جدیدترین چهره ی اینترنت و جدیدترین نسل اینترنت است. ترکیبی از دنیای مجازی و دنیای واقعی که افراد بسیاری را جذب خود کرده است. به همین دلیل روزانه افراد بسیاری وارد متاورس می‌شوند و در آن به بازی می‌پردازند و یا در آن سرمایه گذاری می‌کنند.

روش های کسب درآمد از متاورس چیست؟

شما به روش های مختلفی می‌توانید از متاورس به درآمد برسید. از سرمایه گذاری در بخش های مختلف و زمین های مختلف در متاورس بگیر تا بازی در متاورس و اجاره زمین و … .

به چه وسایلی برای ورود به متاورس نیاز دارم؟

برای ورود به متاورس شما نیاز به یک اتصال اینترنت قوی، یک عدد pc، کیف پول، مقداری ارز دیجیتال، هدست (در صورت نیاز) نیاز دارید.

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید
صرافی اکسولو

farhat

سلام! من فرهت تولید کننده محتوای متنی و مدیر محتوای سایت‌های مختلفی هستم. با ورد پرس آشنایی دارم و به تولید محتوا علاقه دارم. سعی می‌کنم هر روز نکته تازه‌ای رو درباره‌اش یاد بگیرم و تو این زمینه به روز باشم :)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا