دسته‌بندی نشده

بیت کوین کش (Bitcoin Cash) چیست؟ با نماد (BCH)

راهنمای جامع ارز دیجیتالی (BCH)

بیت کوین کش (BCH) برای بهبود سیستم فعلی بیت کوین ایجاد شد. بیت کوین کش اکنون به یکی از 5 رمز ارز برتر دنیای ارز های دیجیتالی تبدیل شده است.

در این راهنما، بیتکوین کش را به صورت کامل برای شما کاربران عزیز شرح خواهیم داد و چگونگی کار آن را نیز بررسی خواهیم کرد.

همچنین نحوه خریداری و ذخیره سازی آن را نیز معرفی خواهیم کرد تا بتوانید در صورت رضایت از این ارز دیجیتالی به فکر سرمایه گذاری در آن باشید.

چگونگی شروع پروژه بیت کوین کش

این پروژه با اختلاف نظر های فراوان در مورد چگونگی بهبود فناوری بیت کوین آغاز شد. یکی از مشکلات بیت کوین این است که هرچه تعداد بیشتری از افراد از آن استفاده کنند، پردازش یک معامله در شبکه طولانی تر و طولانی تر می شود. این عمل باعث گرانی هزینه تراکنش ها نیز می شود.

بیت کوین کشبیت کوین
سایز بلاک: حداکثر 8MBسایز بلاک: حداکثر 1MB
امضای معاملات در بلاکچین معتبر استامضای معاملات مستثنی از شناسه معاملات است
اجرا شده توسط: bitcoin unlimitedاجرا شده توسط: هسته بیت کوین (bitcoin core)
مقیاس پذیری: معاملات داخل زنجیره ای و افزایش بلوکمقیاس پذیری: پرداخت های خارج از زنجیره
مقایسه بیت کوین با بیت کوین کش

علاقه مندان به بیت کوین دریافتند که این مسئله به یک معضل بزرگ تبدیل شده است. پس از به وجود آمدن ارز های رمز نگاری شده محبوب دیگر، این مشکل برای کاربران بیشتر نمایان شد. برای کمک به یافتن راه حل، توسعه دهندگان دو ایده متفاوت ارائه دادند.

ایده اول: تغییر قالب هر بلاک

بیایید مثالی از دنیای واقعی را بررسی کنیم: به نوشتن هر معامله با بیت کوین در یک ورق خالی فکر کنید. ابتدا باید آدرس کیف پول فرستنده و گیرنده را بنویسید. سپس، باید امضاهای انفرادی را برای هر معامله بنویسید.

این کار فضای زیادی را در برگه کاغذی شما اشغال خواهد کرد.

بنابراین، گروهی از توسعه دهندگان پیشنهاد دادند که می توان ورق کاغذ را به دو قسمت جدا کرد. در یک برگ کاغذ آدرس فرستنده و گیرنده وجود دارد، در حالی که برگ دیگر حاوی امضاها می باشد.

به دلیل وجود فضای بیشتر روی کاغذ، معاملات بیشتری پردازش خواهد شد.

ایده دوم: افزایش اندازه هر بلاک

گروه دیگری از توسعه دهندگان مخالف عملی شدن این ایده بودند. اگرچه تغییر قالب هر بلاک از نظر فنی باعث افزایش سرعت معاملاتی بیت کوین می شود، اما این کار فقط یک راه حل موقت می باشد. بنابراین، وقتی شبکه بیت کوین محبوبیت بیشتری پیدا کند، به یک نسخه دیگر نیاز پیدا خواهد کرد. آنها بهترین راه حل برای حل مسئله سرعت بیت کوین را افزایش حداکثری اندازه بلاک می دانستند.

اکنون تصور کنید که برگ اصلی کاغذ 10 میلی متر بود. این اندازه هر بلاک می باشد(در بیت کوین، این مقدار 1 مگابایت می باشد). پیشنهاد شد که با افزایش اندازه بلاک، می توان معاملات بیشتری را پردازش کرد.

بنابراین، آنها فکر کردند که ورق کاغذ را 2 برابر کنند و آن را به طول 20 میلی متر (در مورد بیت کوین 2 مگابایت) افزایش دهند!

بحث اصلی این بود که برای تبدیل شدن بیت کوین به یک سیستم پرداخت روزمره ، به اندازه بلاک بزرگتری نیاز خواهد بود. در غیر این صورت، بیت کوین بیشتر شبیه طلا خواهد بود تا پول!

کدام ایده محبوبیت بیشتری داشت؟

باید توجه داشت که در مورد بیت کوین کسی نمی تواند در سیستم تغییراتی ایجاد کند مگر اینکه اکثر کاربران موافق باشند. بنابراین، برای تصمیم گیری در مورد ایده نهایی، باید به اجماع نظر رسید.

ایده اول 97٪ آرا را به خود اختصاص داد! با این حال، برای ایجاد این تغییر در بلاکچین بیت کوین، سیستم نیاز به یک سافت فورک داشت.

البته گروه توسعه دهندگانی که راه حل ایده 2 را ترجیح دادند از تصمیم نهایی راضی نبودند. بنابراین، آنها تصمیم گرفتند که یک هارد فورک را ایجاد کنند که در نهایت Bitcoin Cash را ایجاد کرد!

بیتکوین کش چه کاری انجام می دهد؟

ارز دیجیتالی بیتکوین کش به طور رسمی در آگوست 2017 منتشر شد. فناوری این رمز ارز شباهت زیادی به بیت کوین دارد و 215 میلیون از این کوین نیز موجود می باشد.

به افرادی که بیتکوین خود را در روزی که BCH ایجاد شد نگه داری کرده بودند، به صورت رایگان و خودکار BCH تعلق گرفت. نسبت دریافتی BCH رایگان یک به یک بود. یعنی اگر در زمان به وجود آمدن BCH فردی یک بیت کوین داشت، به صورت رایگان یک BCH به وی تعلق می گرفت.

یکی از رایج ترین پاسخ ها به سوال “بیت کوین کش چیست؟” این است که هدف اصلی بیتکوین کش استفاده به عنوان یک سیستم پرداختی می باشد. این بدان معنی است که، دقیقاً مانند بیت کوین، افراد می توانند وجوه خود ارسال و دریافت کنند. با این وجود که فناوری بیتکوین کش زمان معاملاتی بسیار سریعتر و کارمزد کمتری نسبت به بیت کوین دارد.

از زمان انتشار این رمز ارز در آگوست 2017، بیت کوین کش عملکرد بسیار خوبی داشته است. در حال حاضر جزو 5رمز ارز برتر می باشد و همچنین در Coinbase نیز لیست شده است.

لیست شدن در Coinbase یک اتفاق بزرگ برای رمز ارز ها می باشد، زیرا آنها محبوب ترین و شناخته شده ترین صرافی ها در جهان هستند! Coinbase فقط 4 ارز دیجیتالی را لیست می کند، بنابراین این واقعیت که آنها BCH را لیست کرده اند، اعتبار و آگاهی در مورد پروژه را بهبود می بخشد.

در حال حاضر 4 رمز ارز لیست شده در coinbase عبارتند از:

خرید بیت کوین کش

ساده ترین راه برای خرید بیت کوین کش استفاده از یک اکسچنج معتبر می باشد. می توانید از صرافی های معتبری مانند گزینه های زیر استفاده کنید:

برای استفاده از هرکدام از این صرافی های ذکر شده، شما نیاز به ثبت نام در آن ها دارید و پس از انجام این کار در صورت لزوم می بایست در صرافی ها احراز هویت شوید.

در صورت انجام مراحل بالا می توانید به راحتی در هر کدام از این صرافی ها BCH و سایر رمز ارز ها را خریداری کنید.

استخراج بیت کوین کش

مانند اکثر ارزهای رمزپایه، BCH نیز غیرمتمرکز است. این بدان معناست که هیچ شخص یا مرجعی واحد کنترل شبکه را در اختیار ندارد.

توجه: اگر یک شبکه توسط شخصی کنترل شود، این بدان معناست که شبکه متمرکز است. همانند yahoo که تمام اطلاعات آنها در یک سرور متمرکز ذخیره می شود. هنگامی که سرورهای آنها در سال 2015 هک شد، هکرها به بیش از 500 میلیون حساب دسترسی پیدا کردند! این کار در یک شبکه غیرمتمرکز مانند بیت کوین کش امکان پذیر نیست.
با این حال، برای عملکرد یک سیستم غیرمتمرکز، برای تأیید معاملات به گره (رایانه) نیاز می باشد.

سوال اصلی اینجاست که معاملات چگونه تأیید می شوند؟

افرادی که به عنوان ماینر شناخته می شوند از قدرت محاسباتی خود برای حل معادلات ریاضی در بلاکچین استفاده می کنند. هنگامی که یک گره در شبکه معادله ریاضی را حل کند، تراکنش در یک بلاک تایید می شود. ماینر برای تایید هر معامله پاداش دریافت می کند.

این پاداش، در مورد استخراج بیت کوین کش ، یک کوین BCH می باشد.

در دنیای امروزی کسب درآمد از ماین کردن بسیار سخت و دشوار می باشد. رقابت به قدری زیاد است که فقط کسانی که می توانند مقدار زیادی قدرت محاسباتی تولید کنند می توانند درآمد خوبی کسب کنند. برای تولید قدرت محاسباتی کافی برای تبدیل شدن به یک ماینر موفق، باید مقدار زیادی پول سرمایه گذاری کرد.

با این حال، گزینه های دیگری نیز برای مبتدیان وجود دارد! گزینه ای به نام “استخر استخراج” . اینجا جایی است که به شبکه سایر استخراج کنندگان می پیوندید. با هم، شما قدرت محاسباتی خود را ترکیب کرده و معادلات ریاضی را حل می کنید تا به عنوان پاداش بیت کوین کش دریافت کنید . اگر استخر استخراج شما معامله بیت کوین کش را با موفقیت تأیید کند، پاداش به طور مساوی بین استخر استخراج شما تقسیم می شود.

عضویت در این استخر های استخراج بسیار ساده می باشد. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت های زیر مراجعه کنید:

سرمایه گذاری یا استخراج؟

اگر نرم افزار و یا سخت افزار مناسبی برای استخراج دارید، استخراج بیت کوین کش راهی عالی برای کسب درآمد می باشد. در غیر این صورت سرمایه گذاری و هولد کردن این ارز می تواند راه بهتری برای درآمد زایی از آن باشد.

موارد ذکر شده صرفا جهت بررسی این ارز دیجیتالی بوده است نه پیشنهاد خرید و یا سرمایه گذاری در آن ها.

نتیجه گیری

امیدواریم تا با مطالعه این مقاله درک خوبی نسبت به ارز دیجیتالی بیتکوین کش پیدا کرده باشید.

در این مقاله به چگونگی پیدایش، نحوه خرید و استخراج و چگونگی استفاده از این ارز اشاره کردیم.

در انتها مزایا و معایب این ارز را به طور خلاصه بیان می کنیم:

مزایا

✅ سرعت معاملاتی بیشتر از بیت کوین
✅ هزینه تراکنش پایین تر از بیت کوین
✅ مقیاس پذیری بیشتر نسبت به بیت کوین

معایب

✅ دور بودن از فلسفه اصلی و اولیه بیت کوین
✅ اعتماد پذیری کمتر در میان جامعه ارز های دیجیتالی

سوالات متداول

صرافی اکسولو

میلاد دهقان

من تلاش می‌کند تا به عنوان یک نماینده از جامعه تریدرها و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه ترید ارز دیجیتال و فارکس، دانش و تجربیات خود را به بهترین شکل ممکن به اشتراک بگذارد و افراد را در رسیدن به اهداف مالی و حرفه‌ای خود یاری نماید.

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا