دسته‌بندی نشده

قیمت بیت کوین بیشتر از رویدادهای کلان با تحولات FTX مرتبط است.

فروپاشی FTX و تحولات مرتبط بیشتر باعث بالا رفتن یا پایین آوردن قیمت بیت کوین شد
طبق تحقیقات، در طول سه ماهه چهارم، در مقایسه با رویدادهای کلان اقتصادی مانند افزایش نرخ بهره.

در گزارش ‘وضعیت بیت کوین Q4 2022′ که در 10 فوریه منتشر شد، سامی کاساب و کریس کولار، تحلیلگران تحقیقاتی مساری دریافتند که سقوط صرافی منجر به کاهش 25 درصدی قیمت بیت کوین شده است.
این گزارش نشان می‌دهد که تغییرات نرخ وجوه فدرال حتی پس از افزایش ۷۵ و ۵۰ واحدی، تأثیر بسیار کمتری بر قیمت بیت‌کوین داشته است.

همچنین خاطرنشان کرد که کیف پول های فعال نسبت به سه ماهه قبل 2 درصد افزایش یافته است زیرا بیت کوین در طول دوره از صرافی های متمرکز به کیف پول های خود نگهبان منتقل شده است.
یک مقاله تحقیقاتی از بانک فدرال رزرو نیویورک در اوایل این هفته به نتیجه مشابهی رسید.

مقاله 8 فوریه به پیوندهای بین اخبار اقتصاد کلان و قیمت بیت کوین پرداخت و دریافت که تورم تنها متغیری است که تأثیر قابل توجهی بر قیمت بیت کوین دارد. برخلاف سایر طبقات دارایی، بیت کوین متعامد به اخبار پولی و کلان است. – فدرال رزرو نیویورک

حتی فدرال رزرو آمریکا می بیند که بیت کوین با افزایش نقدینگی، حساسیت کمتری نسبت به پس زمینه کلان دارد.
نویسندگان مقاله – تحلیلگران تحقیقاتی جانلوکا بنیگو و کارلو روزا – داده‌هایی را از ژانویه 2017 تا دسامبر 2022 جمع‌آوری کردند و به تأثیر اخبار اقتصاد کلان بر طبقات مختلف دارایی پرداختند.

این مطالعه بسیاری از مقوله‌های اخبار اقتصاد کلان از جمله تورم، اقتصاد واقعی، اخبار سیاست پولی و شاخص‌های آینده‌نگر را در نظر گرفت.

«نتیجه کلیدی این است که بر خلاف سایر طبقات دارایی ایالات متحده، بیت کوین متعامد به اخبار پولی و اقتصاد کلان است. این قطع ارتباط گیج کننده است زیرا تغییرات غیرمنتظره در نرخ های تخفیف در اصل باید بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد، حتی زمانی که بیت کوین به عنوان یک دارایی صرفاً سوداگرانه تفسیر می شود.

علیرغم اینکه فدرال رزرو ایالات متحده به افزایش نرخ ها با سرعت بی سابقه ای ادامه می دهد، بیت کوین تا سال 2023 شروعی درخشان داشته است و طبق گزارش یاهو فاینانس، تنها کمتر از یک سوم از 16557 دلار به 21888 دلار افزایش یافته است.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا