دسته‌بندی نشده

Compass Mining به دلیل از دست دادن ماشین های استخراج بیت کوین خریداری شده توسط مشتریان شکایت کرد

پس از اینکه این شرکت روابط خود را با شرکت میزبان روسی Bit River قطع کرد و نتوانست ماشین‌های بیت کوین مشتریان را بازگرداند و دلیل آن را تحریم غیرقابل اجرا ایالات متحده عنوان کرد، مشتریان از Compass Mining به اتهام کلاهبرداری بیش از 2 میلیون دلار شکایت کردند.

طبق یک سند دادگاه ارائه شده در 17 ژانویه، Compass Mining در آوریل 2022 اطلاعیه ای صادر کرد مبنی بر اینکه “روابط و معاملات خود با بیت ریور” را به دلیل تحریم های اعمال شده توسط فرمان اجرایی 14024 خاتمه داده است.

گفته می‌شود که Compass «پیشنهاد» برای بازگرداندن یا حتی بازیابی دارایی‌هایی را که مشتریانش به این شرکت سپرده‌اند، در تأسیسات بیت ریور در روسیه ارائه نکرده است.

با این حال، بیان شد که «کاذب» است که بازگشت ماشین‌های معدنی ناقض دستور اجرایی 14024 است که معامله با نهادهای تحریم‌شده را ممنوع می‌کند.

در سند دادگاه اشاره شده است که Compass “هم حق دارد و هم تعهد دارد تا ماینرهای مشتریان خود را برگرداند.”

نمایندگان Compass با نگرانی های مشتریان با خصومت مواجه شدند و گفتند که “نمی تواند هر گونه معامله تجاری با بیت ریور را انجام دهد یا حتی تسهیل کند”.
زمانی که مشتریانش راهی جز تماس با بیت ریور نداشتند، شرکت روسی ظاهراً آنها را به قطب نما هدایت کرد. نمایندگان بیت ریور به کسانی که تماس گرفتند پاسخ دادند:

از نظر حقوقی، قرارداد بیت ریور با Compass است و تمام تجهیزات متعلق به Compass است. بنابراین شما باید تمام سوالات را مستقیماً با Compass مطرح کنید.
سند دادگاه خاطرنشان می‌کند که Compass باید به بیت ریور فاش می‌کرد که آنها «به سادگی واسطه» بودند و ماشین‌ها پول پرداخت شده و متعلق به خود شاکیان بودند.

هدف از مشارکت با Bit River در ابتدا این بود که مشتریان Compass بتوانند ماشین‌های خود را در تأسیسات Bit River میزبانی کنند تا از «امکانات استخراج ارز دیجیتال با درجه سازمانی، کم‌هزینه و کم کربن در روسیه» استفاده کنند.
سند دادگاه همچنین بیان می‌کرد که قول Compass در مورد «به‌روزرسانی 95 درصد» ماشین‌هایش نادرست است و بیان می‌کند که در واقع «نزدیک به 50 تا 60 درصد است». در برخی موارد، ماینرها برای هفته ها یا ماه ها در یک زمان اصلا آنلاین نبودند.

در ژوئیه 2022، Compass اولین شرکت ماینینگ بود که در بحبوحه زمستان جاری ارزهای دیجیتال، کاهش شغل را اعلام کرد. این شرکت 15 درصد از کارمندان خود را اخراج کرد در حالی که مدیران ارشد و کارکنان کاهش شدید دستمزد را انجام دادند.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا