دسته‌بندی نشده

ورشکستگی بانک سیلیکون ولی می‌تواند منجر به فعالیت بانک‌های منطقه‌ای ایالات متحده شود

مدیر اجرایی سابق بریج واتر و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری Unlimited Bob Elliot گفت:
تصمیمات فدرال رزرو و شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) در مورد آینده بانک سیلیکون ولی ممکن است بر بانک های منطقه ای در سراسر ایالات متحده تأثیر بگذارد و تریلیون ها دلار را در معرض خطر سقوط بانکی قرار دهد. .

الیوت در یک موضوع توییتری در 11 مارس اظهار داشت که نزدیک به یک سوم سپرده‌ها در ایالات متحده در بانک‌های کوچک نگهداری می‌شود و حدود 50 درصد آنها بیمه نیستند. FDIC سپرده‌های کوچک را در تمام بانک‌های ایالات متحده بیمه می‌کند، اما این تنها حدود 9 تریلیون از تقریباً 17 تریلیون پایه سپرده معوق را پوشش می‌دهد.[… بالاتر هستند (نه بالاتر).’

تصمیمات فدرال رزرو/FDIC در مورد SVB تعیین می کند که آیا آنها بانکی را که تریلیون ها دلار اداره می کند به خطر می اندازند.

1/3 سپرده های ایالات متحده در بانک های کوچک است و 50 درصد آنها بیمه نیستند. کوتاه کردن موی سپرده گذاران SVB سؤالات معقولی را در مورد نگهداری سپرده در هر بانک کوچکی ایجاد می کند و ریسک یک دوره گسترده تر را به همراه خواهد داشت.

بر اساس داده های فدرال رزرو، بانک های کوچک در ایالات متحده تا فوریه 2023 دارای 6.8 تریلیون دلار دارایی و 680 میلیارد دلار سهام بودند. الیوت گفت، با در نظر گرفتن این سناریو، شکست در بانک فناوری خطر سقوط هزاران بانک کوچک را به همراه خواهد داشت و وضعیت SBV را به یک «مشکل خیابان اصلی» تبدیل می‌کند.
نظرات الیوت در میان بسیاری از نظرات دیگر در کانال های رسانه های اجتماعی در آخر هفته دیده شد زیرا ترس آینده بانک کالیفرنیا را احاطه کرده بود. طوماری که توسط گری تان، مدیرعامل YCombinator ایجاد شده، ادعا می‌کند که تقریباً 40000 نفر از تمام سپرده‌گذاران در بانک سیلیکون ولی، مشاغل کوچک هستند. در این سند آمده است: ‘اگر اقدام سریع انجام نشود، بیش از 100000 نفر به زودی شغل خود را از دست خواهند داد.’

بر اساس گزارش بلومبرگ به نقل از افراد آشنا، بنا به گزارش بلومبرگ، FIDC و فدرال رزرو در حال مذاکره برای ایجاد صندوقی برای جلوگیری از سپرده گذاری بیشتر در بانک های مشکل دار هستند. این صندوق پاسخی به سقوط SVB است و برای اطمینان بخشیدن به سپرده گذاران و کاهش هراس در نظر گرفته شده است.

بانک سیلیکون ولی یکی از 20 بانک بزرگ در ایالات متحده است که خدمات بانکی را به بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری دوستدار رمزنگاری ارائه می دهد. دارایی های VCهای بلاکچین در مجموع بیش از 6 میلیارد دلار در بانک بوده است که شامل 2.85 میلیارد دلار از Andreessen Horowitz (a16z)، 1.72 میلیارد دلار از Paradigm و 560 میلیون دلار از Pantera Capital می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا