دسته‌بندی نشده

انجین توکن ENJ چیست؟ معرفی کامل پلتفرم گیمینگ Enjin

انجین توکن ENJ از نظر من رهبر دنیای ارزهای دیجیتال در صنعت بازی است. اگر شما یک شخص گیمر باشید و علاقه زیادی به بازی داشته باشید با کمک پلتفرم Enjin می تونید به کسایی که بهتون می گفتن از بازی نمیشه پول در آورد ثابت کنید کنید که اشتباه می کردن. بعلاوه با این مشکل رو به رو نشدید که در یک بازی سخت تلاش کنید و آیتم بدست بیارید و وقتی بازی تموم شد دیگه مجبور باشید با اون آیتماتون خداحافظی کنید؟ با کمک پلتفرم Enjin به راحتی می تونید آیتمایی که تو بازی ها می خرید یا بدست میارید رو بفروشید و یا منتقلش کنید به یک بازی دیگه. در این مقاله باهم قراره با پلتفرمی آشنا بشیم که انقلابی در صنعت گیمینگ بوجود آورد.

معرفی پلتفرم انجین Enjin

پلتفرم انجین Enjin به منظور توکنیزه کردن و شخصی سازی آیتم ها در بازی ها ایجاد شده است، نه تنها این بلکه با کمک این پلتفرم می تونیم آیتم هایی که در یک بازی می خریم و یا جذاب تر از اون، بدستشون میاریم رو مبادله کنیم و به توکن Enj تبدیل کنیم.
شاید تصور کنید که پلتفرم Enjin شانسی در برابر غول های صنعت گیمینگ نظیر EA, Steam, Activision و Blizzard ندارد. لازم به ذکره که پلتفرم Enjin در سال ۲۰۱۹ با شرکت سامسونگ قرارداد امضا کرد و در نتیجه از تکنولوژی پلتفرم Enjin در گوشی های موبایل سامسونگ S10 استفاده شد.

همچنین این قابلیت Enjin که می تواند آیتم های بازی را توکنیزه کند باعث شده که در میان رقبای بزرگ خود حرفی برای گفتن داشته باشه.

همانطور که می دونید پلتفرم Enjin بر روی بلاکچین ساخته شده است و قرار گیری این پلتفرم بر روی بلاکچین یعنی چیزی که رقیباش ازش بهره مند نیستند قابلیت های زیر رو براش به ارمغان میاره:

 • مالک حقیقی آیتم ها: تمامی تراکنش ها بر روی بلاکچین ثبت می شود پس وقتی چیزی می خرید بر روی بلاکچین صاحبش شما می شوید و وقتی می فروشید صاحبش شخص دیگه در نتیجه آیتم ها در بازی های پلتفرم Enjin توکنیزه میشن.
 • تبادل آیتم ها: دارایی های شما در کیف پول Enjin شما ذخیره می شود و این کیف پول به شما امکان اتصال به صرافی های غیرمتمرکز kyber و changelly را می دهد و می تونید آیتم هاتونو داخل این صرافی ها به فروش برسونید.
 • ذخیره ارزش: در بازی های Enjin عناصر ناخواسته یا چیز هایی که به دست میاورید می تونند به راحتی تبدیل به توکن Enj بشن.
 • کیف پولی برای تمامی آیتم ها: کاربرانی که دارای این کیف پول هستند می تونند تمامی دارایی های دیجیتال خودشونو در یک مکان و در کیف پول Enj ذخیره کنند.
 • استاندارد توکن Erc-1155: نسخه‌ای ارتقا یافته از ERC20 و ERC721 است. این استاندارد دارای امکانات دسته بندی کردن و ارسال چندگانه تراکنش‌هاست، که باعث کاهش هزینه‌های کاربران می‌شود.

پیشنهاد می کنم اگر با استاندارد توکن Erc-1155 آشنا نیستید حتما مقاله مرتبط بهشو مطالعه کنید.

پلتفرم Enjin به چه شکل فعالیت می کنه؟

امکانات اصلی پلتفرم Enjin به این شکله که شما می تونید دارایی های خودتونو مدیریت و خرید و فروش کنید.

 • به دست آوردن: می تونید توکن Enj خریداری کنید.
 • تولید کردن: با کمک Enj می تونید توکن ها و عناصر داخل بازی رو خریداری کنید.
 • گیمینگ: توکن هارو داخل بازی به دست می آورید و از آن ها برای عملکردهای مختلف داخل بازی را طراحی می کنند.
 • معامله کردن: افراد پلیر Player توکن هارو باهم معامله می کنند.
 • ذوب کردن: Player ها توکن ها و عناصری که به دست آوردن رو می تونند بفروشند و به Enj تبدیل کنند.

توکن های Enj که شما دارا هستید توسط فرآیندی به نام Minting به دارایی های دیجیتال تبدیل شوند. و برعکس این حالت و توسط فرآیندی به نام Melting به توکن Enj تبدیل می شوند. شما چه دارایی با Enj خریداری کنید و چه Enj داشته باشید در هر حالت دارایی با ارزش دارید و به این شکل نیست که چون دارایی یک بازیه پس بی ارزشه در حقیقت پلتفرم ‌Enjin به همین منظور ساخته شد.

“کسب درآمد از دنیای بازی ها”

با کمک پلتفرم Enjin می تونید تجهیزاتی که در بازی ها بدست میارید رو بفروشید و تجهیزات خودتونو ذخیره کنید.

تیم و خانواده سازنده پلتفرم Enjin

تیم Enjin لقب غیرمتمرکز ترین تیم یک پلتفرم رو از آن خود کرده است. این تیم شامل مهندسین حوزه بلاکچین و گیمینگ است که در نقاط مختلف کشور ساکن هستند و برای این پروژه فعالیت می کنند.

ارز دیجیتال Enj چیست؟

تمامی مباحثی که تا الان اشاره کردیم درباره پلتفرم Enjin بود از اینجا به بعد درباره توکن این پروژه یعنی توکن Enj صحبت خواهیم کرد.

در جدول زیر لیستی از مشخصات این توکن رو باهم بررسی می کنیم.

نماد پروژهEnj
سال عرضه2017
رتبه کوین مارکت کپ Enj#72
حجم معاملات ۲۴ ساعته$522,363,035.19
حجم مارکت$1,520,498,272.68
عرضه کل Enj1,000,000,000
عرضه شده تا الان1,000,000,000
قیمت فعلی Enj1,82$
بالاترین قیمت ATH3.45$
جدول مشخصات توکن Enj

توکن بومی پلتفرم Enjin با اسم Enj یک توکن با قابلیت های فراوان است که بر بستر بلاکچین اتریوم ساخته شده است. در اصل همونطور که اشاره کردیم تمامی فعالیت های داخل این پلتفرم با توکن Enj امکان پذیر است. در اینجا ترجیح میدیم آینده توکن Enj رو در ابتدا بررسی کنیم. تا نتیجه بگیرید ادامه مطلب رو که درباره خرید توکن Enj و نگهداریشو بخونید یا خیر!

آینده ارز انجین کوین

به هنگام خرید یک توکن باید به مهمترین اصل اون توکن دقت کنید.

 • پلتفرم
 • دلیل ایجاد

هر رمزارزی که در دنیای کریپتو وجود داره یک پلتفرم داره، و باید ببینید اون پلتفرم فعالیت خاصی داره و جایی در آینده داره یا نه؟

صددرصد پلتفرمی که انقلابی در صنعت گیمینگ ایجاد کرده جایی در آینده داره که هیچ رقیبای خودشم تو این حوزه حذف خواهد کرد. پلتفرمی که به شما این امکانو میده دارایی های دیجیتال خودتونو خرید و فروش کنید و از بازی ای به بازی دیگه منتقل کنید.

در ادامه لازمه که بگم کمپانی Enjin با غول های صنعت تکنولوژی وارد قرار داد شده است، غول هایی از جمله:

 • سامسونگ
 • مایکروسافت
 • BMW
 • فعالیت در حوزه دیفای DeFI

Enjin با سامسونگ وارد قرار داد شده و کیف پول Enj مستقیما به keystore بلاکچینی سامسونگ تعامل دارد. این Keystore یک مکان قابل اعتماد بر روی محصولات جدید Samsung است که به طور مخصوص برای ذخیره کلیدهای خصوصی رمزنگاری شده طراحی شده است. این غول تکنولوژی همچنین از استاندارد ERC1155 انجین پشتیبانی می‌کند، تا پذیرش توکن‌های NFT مبتنی بر بلاک چین را افزایش دهد.

شرکت Microsoft پلتفرم انجین را برای راه اندازی قهرمانان Azure خود انتخاب کرده است. این برنامه مستقیما از توکن‌های غیرقابل تعویض ERC1155به عنوان پاداش استفاده می‌کند. این پاداش مبتنی بر بلاکچین به شرکت کنندگانی که به تولید متریال برای پلتفرم Microsoft Azure کمک کنند اعطا می‌شود.

با همکاری انجین با BMW، اکنون شما می‌توانید در اپلیکیشن Vantage این شرکت خودروسازی، توکن‌های ENJ را مبادله کنید. این اپ یک برنامه وفاداری برای دارندگان اتومبیل‌های بی ام و است. کاربران می‌توانند از این برنامه به عنوان درگاه پرداختی برای خدمات و محصولاتی مثل بنزین، عوارض جاده و پارکینگ استفاده کنند. پاداش پرداخت با استفاده از اپ Vantage، توکن‌های BMW است که می‌توانند برای موارد مختلفی مثل مبادله با توکن ENJ استفاده شوند. البته هنوز امکان مبادله توکن‌ها در این برنامه راه اندازی نشده و پلتفرم انجین مسئول این کار است.

توکن ENJ اکنون توسط پروتکل Aave پشتیبانی می‌شود. بدین معنی که کاربران می‌توانند این توکن را در پلتفرم آوه واریز کنند و با وام گیری ENJ توسط دیگر کاربران، سود دریافت کنند. پروتکل آوه از این توکن‌ها محافظت می‌کند و کنترل آنها نیز توسط قراردادهای هوشمند شفاف و تغییرناپذیر اتریوم انجام می‌شود.

با توضیحات بالا فکر می کنم عاقلانه باشه که Enj در گوشه ولت خودتون نگهداری کنید و منتظر باشید تا رشدهای سرسام آورشو در آینده ببینید. البته لازم به ذکره که با اینکه در ۱ ماه اخیر مارکت شرایط مناسبی نداشت و تمام ارزها کف جدید می زدند و ارزش خودشونو از دست می دادند اما توکن Enj سقف جدید زد و رشد های سرسام آور کرد که این نشون دهنده قدرت پلتفرم Enjin و به دنبال اون توکن Enj است.

خرید ارز enj

برای خرید توکن جذاب Enj تنها لازمه وارد صرافی هایی که در ادامه معرفی می کنیم بشید و خرید خودتونو انجام بدید:

چگونه توکن Enj رو ذخیره کنیم؟

به راحتی می تونید توکن Enj رو در کیف پول های زیر ذخیره کنید!

نتیجه گیری

پروتکل و پلتفرم Enj واقعا قدرتمنده و هم رقیابی خوبی داره و هم شرکای خوبی. عملکرد به شدت مناسبی داره و در حوزه به شدت جذابی فعالیت می کنه. کاری که انجام میده هم به نوع خود بسیار تازه و جدیده. خریدن یا نخریدن Enj بستگی به انتخاب خودتون داره ولی اگه جایی برای یک رمزارز با شبکه و پلتفرم قدرتمند در ولتتون نیست پس جایه چیه؟

صرافی اکسولو

سینا صفری

من هدف خودم را آموزش به دیگران قرار دادم و همیشه عاشق یادگیری و یاد دادن بودم و به عنوان هدف مهم زندگیم سایت ایران ریچ را با تیمی قدرتمند برای علاقمندان به ارزهای دیجیتال و بلاکچین طراحی کردیم. در ایران ریچ همراه با بهترین آموزش دهندگان اتفاقات قشنگی رو برای حوزه مالی هموطنان ایرانی ایجاد کرده‌ایم. + علاقمند به دنیای جذاب ارزهای دیجیتال و فناوری‌های روز دنیا + مشاور ارشد فعالیت در حوزه رمز ارزها و فناوری دیفای + کارشناس متخصص در زمینه معاملات مالی و معاملات آتی در بزرگترین صرافی‌های کریپتوکارنسی + برگزار کننده ورکشاپ‌ها و همایش های مختلف درباره مبانی ارزهای دیجیتال و کسب درآمد دلاری از آن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا