آموزش صرافی ارز دیجیتال

آموزش وان اینچ 1inch صرافی غیرمتمرکز

وان اینچ 1inch یک صرافی غیرمتمرکز DEX با پشتیبانی از سه شبکه اتریوم Ethereum، شبکه بایننس کوین BSC Mainnet، شبکه پالیگان Polygon Network است که توانسته با کمترین کارمزد تراکنش در بین رقبا برتری کسب کند. این صرافی دارای توکن 1INCH هم است که می تواند استخرهای نقدینگی خوبی ایجاد کند.

ویژگی های برتر صرافی وان اینچ 1inch

✅ کمترین کارمزد بین کل صرافی های غیرمتمرکز

✅ کارمزد داخلی برای گس (CHI Gastoken)

✅ رفع کمبود نقدینگی با ویژگی MultiSplit (اتصال به چندین صرافی غیرمتمرکز)

صرافی وان اینچ 1inch چیست؟

صرافی وان اینچ توسط Sergej Kunz (بنیانگذار و مدیر عامل) و Anton Bukov (بنیانگذار و CTO) در طول دوره هکاتون ETHNewYork در سال 2019 تاسیس شد. این دو نفر قبلا در جریان پخش مستقیم کانال YouTube Kunz با یکدیگر ملاقات کرده بودند و با هم وارد هکاتون یا همان دوره توسعه پروژه های نرم افزاری و گاهی سخت افزاری شدند. قبل از صرافی وان اینچ، Kunz به عنوان توسعه دهنده ارشد در جمع کننده قیمت محصول Comerce Connector کار می کرد.

ویژگی MultiSplit چیست؟

صرافی وان اینچ یکی از مشکلات بزرگ صرافی های غیرمتمرکز که کمبود نقدینگی است رو حل کرده است. و شما در این صرافی در صورت کمبود نقدینگی می توانید به صورت خودکار به صرافی های دیگر متصل شوید و حتی می توانید کمترین مقدار فی تراکنش رو پرداخت کنید. این ویژگی MultiSplit نام دارد.

1inch به عنوان یک جمع کننده صرافی‌های غیرمتمرکز هیچ کارمزدی برای مبادله توکن‌ها دریافت نمی‌کند. کارمزدی که برای مبادله پرداخت می‌شود، به صرافی غیرمتمرکزی که نقدینگی از آنجا تأمین می‌شود، بستگی دارد.

Split چیست؟

1inch منبع باز نیست اما برای شما راه حلی پیدا کرده است. 1Split یک جمع کننده کاملاً زنجیره ای DEX است. این یک نسخه منبع باز از 1inch است که در واقع توسط 1inch برای مدیریت معاملات زنجیره ای استفاده می شود.

CHI Gastoken چیست؟

CHI Gastoken یک رمز استاندارد ERC20 است که قرار است در مبادله 1 اینچ برای پرداخت هزینه های معامله استفاده شود. این صرافی از CHI GasToken استفاده می کند و این عمل باعث می شود که هزینه های فی تراکنش تا 42% کاهش یابد. این ایده مشابه مفهوم توکن GasToken است اما با برخی پیشرفت ها. CHI به قیمت گس در Ethereum متصل است. وقتی قیمت گس پایین است، قیمت CHI نیز پایین است و بالعکس.

CHI Gastoken قیمت / عرضه / حجم معاملات:

https://www.coingecko.com/en/coins/chi

https://etherscan.io/token/0x0000000000004946c0e9f43f4dee607b0ef1fa1c

ویژگی 1inch V2

راه اندازی پلتفرم 1inch V2 در اواخر سال 2020 دوباره همه چیز را سریعتر و ارزان تر کرد. این معاملات پیچیده تری را برای پایین نگه داشتن قیمت ها به کار برد، مانند تغییر مسیر پول که به عنوان وثیقه برای پروتکل وام های غیرمتمرکز Aave و Compound در نظر گرفته شده است.

توکن 1inch چیست؟

توکن بومی شبکه 1inch یک توکن ERC-20 است، توکن حاکمیتی 1inch در تاریخ ۲۵ دسامبر (۵ دی) عرضه شد. که به عنوان یک توکن حاکمیتی عمل می‌کند و اکنون این پلتفرم با توجه به کارمزدها و پاداش‌ها به شدت به سازمان خودگردان غیرمتمرکز DAO خود متکی است. می‌توانید کارمزد مبادلات مربوط به پروتکل نقدینگی‌، پاداش‌ها و سایر پارامترها را در تب DAO در داخل پلتفرم 1inch بررسی کنید.

آموزش اتصال به سایت وان ایچ

این صرافی از کیف پول های 1INCH WalletConnect ، Metamask ، WalletConnect ، Binance Chain Wallet ، Venly ، Coinbase Ledger ، Trezor ، Portis ، MEW ، Fortmatic ، Authereum ، Torus،Bitski ، FunFair Wallet

پیشنهاد ما استفاده از کیف پول متامسک، تراست والت است.

توجه: در حال حاضر شما باید از فیلتر شکن برای کار با این صرافی غیرمتمرکز استفاده کنید.

1- شما با استفاده از گزینه Connect Wallet می توانید کیف پول خودتون رو به صرافی 1 اینچ متصل کنید.

2- از این گزینه می توانید یکی از شبکه های اتریوم، بایننس، و پالیگان رو انتخاب کنید.

3-4 در بخش Swap شما می توانید توکن ها رو به یکدیگر تبدیل کنید. ابتدا توکنی را که می‌خواهید مبادله کنید انتخاب کنید و مقدار توکن را وارد کنید. سپس کوینی را که می‌خواهید با آن مبادله کنید انتخاب کنید. در مثال بالا ما اتریوم رو به 1inch تبدیل می‌کنیم.

5- از این قسمت می توانید صرافی غیرمتمرکزی که معامله در آن انجام می شود رو انتخاب کنید.

شما باید وارد سایت وان اینچ به آدرس app.1inch.io شوید. بعد از منو بالا روی گزینه Connect Wallet کلیک کنید.

1- باید تیک تایید قوانین صرافی وان اینچ رو بزنید.

2- شبکه مورد نظر خود رو انتخاب کنید.

3- کیف پولی که دارید رو انتخاب کنید تا به صرافی وصل شود. پیشنهاد ما متامسک یا تراست والت است

5/5 - (1 امتیاز)

میلاد دهقان

من تلاش می‌کند تا به عنوان یک نماینده از جامعه تریدرها و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه ترید ارز دیجیتال و فارکس، دانش و تجربیات خود را به بهترین شکل ممکن به اشتراک بگذارد و افراد را در رسیدن به اهداف مالی و حرفه‌ای خود یاری نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا