آموزش صرافی ارز دیجیتالآموزش صرافی ال بانک

معاملات همتا به همتا در صرافی ال بانک – P2P در صرافی lbank

ال بانک P2P یا مبادلات همتا به همتا ارز دیجیتال Peer-to-Peer (P2P) در صرافی ال بانک اساساً پلتفرمی هستند که در آن کاربران می توانند ارز دیجیتال را مستقیماً با یکدیگر معامله کنند. بخش P2P صرافی ال بانک به معامله‌گران این آزادی را می‌دهد که برخلاف صرافی‌های متمرکز یا غیرمتمرکز، معامله‌گران دیگری را که می‌خواهند با آنها معامله کنند، انتخاب کنند.

صرافی lbank از این ویژگی جذاب یعنی معاملات همتا به همتا پشتیبانی میکند. حالا اینکه با این بخش آشنا هستیم یا نه بحثی هستش که در ادامه به آن میپردازیم تا بیشتر باهم با این موضوع آشنا بشیم.

بیشتر بخوانید: بررسی امنیت صرافی ال بانک

آشنایی با صرافی lbank

صرافی ال بانک LBank، یک صرافی جهانی ارزهای دیجیتال، از زمان آغاز به کار موج هایی را در صنعت تجارت دارایی دیجیتال ایجاد کرده است. LBank با یک رابط کاربر پسند، اقدامات امنیتی قوی و انتخاب گسترده ای از جفت های معاملاتی، به سرعت به پلتفرمی برای سرمایه گذاران و معامله گران در سراسر جهان تبدیل شده است.

همچنین این صرافی که در سال 2015 تأسیس شد، طی سال‌ها به طور تصاعدی رشد کرده. و دارای طیف متنوعی از دارایی‌های دیجیتال و گزینه‌های معاملاتی است. این پلتفرم بیش از 150 ارز دیجیتال و بیش از 200 جفت معاملاتی را ارائه می دهد. که به کاربران امکان می دهد به مجموعه گسترده ای از دارایی های دیجیتال از جمله سکه های محبوب مانند بیت کوین، اتریوم و لایت کوین و همچنین آلت کوین های کمتر شناخته شده دسترسی داشته باشند.

یکی از عوامل کلیدی که LBank را از سایر صرافی ها متمایز می کند، رابط کاربر پسند آن است. این پلتفرم به گونه‌ای طراحی شده است که حتی برای کسانی که تازه وارد دنیای ارزهای دیجیتال شده‌اند، قابل استفاده و آسان باشد. فرآیند تجارت ساده است و کاربران می‌توانند دارایی‌های دیجیتال را تنها با چند کلیک بخرند، بفروشند و معامله کنند.

اقدامات امنیتی LBank زمینه دیگری است که این پلتفرم در آن برتری دارد. این صرافی از پروتکل های امنیتی پیشرفته، از جمله ذخیره سازی سرد چند لایه، احراز هویت دو مرحله ای و رمزگذاری SSL برای محافظت از وجوه و داده های کاربر استفاده می کند. علاوه بر این، LBank تحت ممیزی های امنیتی منظم قرار می گیرد. تا اطمینان حاصل شود که سیستم های آن به روز و ایمن در برابر تهدیدات بالقوه است.

مقدمه ای برای تجارت همتا به همتا: تجارت P2P چیست؟

ال بانک P2P یک پلتفرم آسان برای استفاده است که به شما امکان می دهد ارزهای دیجیتال را مستقیماً با سایر کاربران بخرید و بفروشید.

در حالی که P2P کنترل بیشتری بر معاملات شما می‌دهد، داشتن شخص ثالثی مانند lbank که تراکنش‌ها را تسهیل می‌کند و از کاربران روی پلتفرم محافظت می‌کند، ضروری است. در ادامه به مزایا و معایب این سیستم میپردازم.

انواع سیستم همتا به همتا

به لحاظ معماری رایج موجود در شبکه‌های کاربر به کاربر (Peer-to-Peer) و شیوه ارتباط هر یک از بخش‌های درون شبکه با یکدیگر، می‌توان آن‌ها را در سه دسته زیر جای داد:

شبکه‌های ترکیبی (Hybrid)

این نوع خاص از سیستم همتا به همتا، حاصل ترکیب مدل سرور-کلاینت با برخی از جنبه‌های ساختاری P2P بوده. که در آن، داده‌های مرتبط با شبکه در یک سرور نگهداری شده و از همان سرور نیز برای جستجو در شبکه و همچنین یافتن اطلاعات مورد نیاز کاربران، استفاده می‌شود. شبکه‌های هیبرید را می‌توان بهترین نوع از سیستم‌های P2P به شمار آورد.

شبکه‌های دارای ساختار (Structured Networks)

در این نوع از سیستم همتا به همتا، به هر نوع فعال در شبکه اجازه داده می‌شود تا صرفا به بخش مشخصی از محتوای موجود در شبکه دسترسی داشته باشند. و هریک از آن‌ها دارای وظایف معینی هستند و مسئولیت تعیین وظایف آنها در شبکه‌های ساختاریافته بر عهده پروتکل مشترک است. به بیان بهتر، هنگامی که فردی به دنبال محتوای خاصی در شبکه است، شبکه با کمک پروتکل مشترک که وظیفه انتقال داده‌ها را بر عهده دارد. درخواست این فرد را به سمت نودی که مسئولیت آن بخش از محتوا به وی سپرده شده، هدایت می‌کند. طبیعتا با توجه به چنین سازوکاری، هزینه راه‌اندازی و نگهداری شبکه‌های دارای ساختار بیشتر شده و این شبکه‌ها عملکرد متمرکزتری را از خود نشان می‌دهند.

شبکه‌های فاقد ساختار (Unstructured Networks)

نوع دیگری از سیستم همتا به همتاست که در آن نودها به طور کاملا تصادفی به یکدیگر متصل می‌گردند و عملا هیچ سازمان و نظم خاصی در میان نودها به چشم نمی‌خورد. ساخت چنین شبکه‌های برخلاف آنچه که در شبکه‌های ساختار یافته وجود دارد، کار آسانی بوده و هر کدام از نودهای جدید که قصد پیوستن به شبکه را دارند، می‌توانند با کپی کردن لینک‌های موجود و تشکیل و توزیع لینک‌های خود، چنین کاری را انجام دهند. از نمونه‌های بارز چنین شبکه‌هایی می‌توان به نمونه‌هایی همچون Napster، Gnutella و KaZaA اشاره کرد.

معاملات همتا به همتا در صرافی ال بانک چیست؟

معاملات همتا به همتا (P2P) عمل خرید و فروش ارزهای دیجیتال به طور مستقیم بین کاربران، بدون شخص ثالث یا واسطه است. وقتی با استفاده از یک صرافی سنتی، ارزهای رمزنگاری شده را می‌خرید یا می‌فروشید، نمی‌توانید مستقیماً با طرف مقابل معامله کنید. در عوض، از نمودارها و سایر تجمیع کننده های بازار برای تعیین زمان بهینه برای خرید، فروش یا نگهداری ارزهای دیجیتال استفاده می کنید. صرافی معامله را از طرف شما سازماندهی می کند و قیمت بازار قیمت نهایی شما را در زمان معامله تعیین می کند.

معاملات ال بانک P2P به شما کنترل بیشتری بر روی اینکه چه کسی ارزهای رمزنگاری شده شما را می خرد میدهد. و از چه کسانی خرید می کنید، قیمت گذاری و زمان تسویه به شما می دهد. در حالی که معاملات P2P به کاربران کنترل دقیق تری بر فرآیند می دهد. توجه به این نکته ضروری است که تراکنش های همتا به همتا زمانی که شخص ثالثی برای کارگزاری معامله وجود نداشته باشد، خطراتی را به همراه دارد. اینجاست که صرافی مانند ال بانکP2P برای کاربران آگاه به ریسک ضروری می شود.

معاملات P2P ( همتا به همتا) در صرافی ال بانک

صرافی‌ رمزنگاری ال بانک از معاملات همتا به همتا (P2P) پشتیبانی میکند و پلتفرم‌هایی هستند که به شرکت‌کنندگان در بازار کریپتو اجازه می‌دهند مستقیماً با یکدیگر معامله کنند. این بدان معناست که معاملات منحصراً بین خریدار و فروشنده با حداقل تا صفر دخالت هر واسطه شخص ثالث انجام می شود.

P2P( همتا به همتا) در صرافی lbank چگونه کار می کند؟

معاملات همتا به همتا صرافی ال بانک ویژگی جذاب

برخی افراد یک صرافی P2P را با بازارهایی مانند Craigslist یا Facebook Marketplace مقایسه می‌کنند. زیرا صرافی‌های P2P خریداران و فروشندگان کریپتو را به هم متصل می‌کنند. که صرافی lbank از این ویژگی برخوردار است. خریداران و فروشندگان می توانند تبلیغات کریپتو را مرور کنند یا تبلیغات خود را پست کنند.

صرافی‌های P2P همچنین می‌توانند با پیاده‌سازی یک سیستم بازخورد یا رتبه‌بندی، لایه‌ای از محافظت را برای همه افراد درگیر در تراکنش فراهم کنند. این را تصور کنید: با شخصی در توییتر ملاقات می کنید که علاقه مند به خرید بیت کوین است و اتفاقاً مقداری بیت کوین برای فروش دارید. توییتر یک پلتفرم P2P نیست، بنابراین ایجاد اعتماد دشوار است. وقتی خریدار بیت کوین را دریافت می کند اما پرداخت را ارسال نمی کند چه اتفاقی می افتد؟ وقتی خریدار مبلغ پرداختی کمتر از حد انتظار را ارسال می کند چه اتفاقی می افتد؟ تقلب بزرگترین خطر انجام معاملات P2P بدون صرافی است.

ال بانک P2P می تواند از خریداران و فروشندگان برای محافظت از معاملات و کاهش خطر تقلب محافظت کند. علاوه بر یک سیستم رتبه‌بندی عمومی، ال بانک P2P از escrow برای ایمن کردن ارزهای دیجیتال تا زمانی که هر دو طرف معامله را تأیید کنند، استفاده می‌کند. به عنوان مثال، اگر شما بیت کوین را برای پول فیات می فروشید، lbank بیت کوین شما را به امانت می گذارد. هنگامی که بیت کوین را ارسال کردید و تراکنش تأیید شد، ال بانک متعاقباً به شما و خریدار اعتبار می دهد و از تراکنش ایمن و مطمئن اطمینان حاصل می کند. اگر هر یک از طرفین از تراکنش ناراضی باشد، می‌تواند برای حل مشکل بین طرف‌های مقابل درخواست تجدیدنظر کند یا از پشتیبانی مشتری lbank بخواهد وارد عمل شود.

مزایایP2P ( همتا به همتا) در صرافی ال بانک

مزایای معاملات همتا به همتا در صرافی ال بانک

در یک تعریف کلی از سیستم همتا به همتا می‌توان آن را زیرساخت فناوری اطلاعات معرفی کرد که در آن دو یا چند شبکه رایانه‌ای با هدف اشتراک منابع (بی‌آن که نیازی به گذر از کامپیوتر سرور جداگانه باشد) به همدیگر وصل می‌شوند. به بیان ساده‌تر، سیستم همتا به همتا (Peer-to-Peer) به شبکه‌ای متشکل از تعدادی رایانه گفته می‌شود که با کمک معماری توزیع شده و با استفاده از اینترنت به همدیگر متصل می‌گردند. در ادامه به مزایای آن میپردازم.

بازار جهانی

یکی از مزایای استفاده ازP2P صرافی ال بانک این است که به شما امکان دسترسی به بازار جهانی خریداران و فروشندگان ارزهای دیجیتال را می دهد. ال بانک P2P در بیش از 250 کشور قابل دسترسی است. شما می توانید در چند ثانیه ارزهای دیجیتال را با مردم سراسر جهان بخرید و بفروشید.

روش های پرداخت چندگانه

وقتی در صرافی های سنتی معامله می کنید، ممکن است گزینه های پرداخت زیادی در مقایسه با صرافی های P2P مانند ال بانک نداشته باشید. lbank بیش از 700 روش پرداخت دارد، از جمله پرداخت نقدی حضوری، که می تواند برای کسانی که تراکنش های حضوری را ترجیح می دهند یا کسانی که به حساب بانکی دسترسی ندارند مفید باشد

کارمزد معاملاتی صفر برای گیرندگان

در حالی که صرافی‌های ارزهای دیجیتال سنتی کارمزد یا درصد ثابتی را برای هر معامله جذب می‌کنند، ال بانک P2P به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا با کارمزد صفر به یکدیگر متصل شده و تراکنش‌ها را انجام دهند. همه صرافی های P2P این ویژگی را ارائه نمی دهند، بنابراین هنگام انتخاب صرافی همتا به همتا، حتما شرایط و ضوابط را بررسی کنید.

معاملات امن با استفاده از سپردن

همانطور که در بالا گفته شد، lbank یک سرویس امانی برای محافظت از خریداران و فروشندگان دارد. هنگام انتخاب تضمین تراکنش با امان، وجوه توسط ال بانک نگهداری می شود. و تنها زمانی آزاد می شود که شرایط معامله توسط هر دو طرف درگیر رعایت شود. تراکنش‌های ال بانک P2P باید در یک بازه زمانی مشخص انجام شوند. اگر هر یک از طرفین نتوانند شرایط معامله را رعایت کنند، پس از پایان محدودیت زمانی، ارزهای دیجیتال یا فیات به کیف پول شما بازگردانده می‌شوند.

معایب P2P ( همتا به همتا) در صرافی ال بانک

در مقابل مزایای P2P ال بانک حالا نوبت این رسید که به معایب آن بپردازم. در ادامه به چندین مورد از معایب همتا به همتا lbank میرسیم و بررسی میکنیم.

سرعت معاملات آهسته تر

در حالی که تراکنش های P2P می توانند تقریباً بلافاصله پس از تأیید تراکنش هر دو طرف انجام شوند، یکی از طرفین ممکن است به دلایل مختلف تراکنش را به تاخیر بیندازد. در معاملات سنتی، لازم نیست منتظر بمانید تا خریدار یا فروشنده قبل از اینکه بتوانید از معامله خارج شوید، تأیید کند. با استفاده از P2P، خریدار یا فروشنده می تواند در نیمه راه معامله نظر خود را تغییر دهد و تصمیم به پایان آن بگیرد.

نقدینگی کم

ال بانک P2P هنوز نسبتا جدید هستند و نقدینگی کمتری نسبت به صرافی های متمرکز دارند. به همین دلیل، معامله‌گران بزرگ‌تری که نیاز به انجام معاملات عمده دارند. ممکن است ترجیح دهند از معاملات خارج از بورس (OTC) استفاده کنند یا با استفاده از صرافی استاندارد خرید/فروش کنند.

چگونه از خودم در برابر کلاهبرداری P2P محافظت کنم؟

اولین قدم برای محافظت از خود در برابر کلاهبرداری استفاده از یک صرافی P2P قابل اعتماد مانند صرافی lbank است. با این حال، هنوز باید هنگام فروش بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال در ال بانک P2P مراقب باشید. بیاموزید که چگونه می توانید از کلاهبرداری های رایج جلوگیری کنید و با خیال راحت تجارت کنید.

آیا تجارت ال بانک P2P می تواند سودآورتر باشد؟

کاربران ال بانک P2P می‌توانند فهرست‌های ارزهای دیجیتال را مرور کنند. تا بیت‌کوین را با کمترین قیمت موجود بخرند، یا آگهی فروش کریپتو را با قیمت دلخواه ارسال کنند.

کسب درآمد از تجارت بیت کوین با ارائه راحتی در صرافی lbank

ال بانک P2P نسبت به صرافی های متمرکز معمولی گزینه های پرداخت انعطاف پذیرتری دارد. برای استفاده از این مزیت، آگهی های خریدار پسند ارسال کنید و گزینه های پرداخت انعطاف پذیرتری را برای ارزهای دیجیتال خود در نظر بگیرید. هرچه در مورد روش‌های پرداختی که می‌پذیرید روان‌تر باشید، احتمالاً سریع‌تر فروش خواهید داشت.

آیا برای کسب سود در ال بانک P2P نیاز به درک تحلیل فنی دارید؟

در حالی که صرافی های سنتی دارای رابط های نموداری پیشرفته و اوردر بوک های پیچیده هستند، مبادلات همتا به همتا نسبتا ساده هستند. کاربران فقط باید مفاهیم اساسی مانند سود، زیان و تقاضا و عرضه را درک کنند. به عنوان مثال، اگر یک بیت کوین را به قیمت 40000 دلار خریداری کنید و آن را به قیمت 40500 دلار در ال بانک P2P بفروشید، سود شما 500 دلار خواهد بود. خیلی آسان است، درسته؟

آیا می توانید از بیت کوین در بازار نزولی در ال بانک P2P درآمد کسب کنید؟

معامله گران پیشرفته بیت کوین P2P ال بانک می دانند که می توانند از بیت کوین در بازار نزولی به اندازه بازار صعودی درآمد کسب کنند. معامله گران پول خود را با فروش بیت کوین در ال بانک P2P با قیمتی بالاتر از خرید آن به دست می آورند. همچنین می توانید پس از بازگشت بازار گاوی تصمیم به خرید، نگهداری و فروش بگیرید.

آیا می توانید از معاملات بیت کوین در ال بانک P2P درآمد منفعل داشته باشید؟

به طور خلاصه: بله، می توانید. یکی از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد غیرفعال، استفاده از محصولات ال بانک Savings و منتظر ماندن برای ایجاد علاقه است. ال بانک Savings پس انداز قابل انعطاف و قفل شده ای را برای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال با نرخ بهره جذاب ارائه می دهد.

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید

اشکان کوشان‌فر

اشکان کوشان فر هستم و به یادگیری علاقه بسیاری دارم. سعی میکنم تا جای ممکن بیاموزم و با دوستان خود به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا