آموزش صرافی ارز دیجیتال

بهترین صرافی ارزدیجیتال ایرانی

بازار ارزهای دیجیتال، یکی از محبوب‌ترین بازارهای مالی است که با توجه به افزایش روزافزون سودهای حاصل از ارزهای دیجیتال توانسته جایگاه خود را بین سرمایه‌گذاران محکم‌تر کند. خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است و همچنان در حال افزایش است، از این رو اولین گام اساسی در این راه، پیدا کردن بهترین صرافی ارزدیجیتال است. استفاده از صرافی ارز دیجیتال خارجی چالش‌های زیادی به همراه دارد. افراد زیادی به دنبال بهترین صرافی ارزدیجیتال ایرانی هستند. کدام صرافی قابل اعتماد است؟ معتبرترین صرافی ایرانی کدام است؟ یک صرافی ارز دیجیتال معتبر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

ما در این مقاله سعی داریم که به بررسی صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی معتبر و ویژگی‌هایی که برای انتخاب صرافی لازم است بدانیم می‌پردازیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین صرافی ارزدیجیتال ایرانی چه ویژگی‌هایی دارد؟

برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال و معامله در بازار ارز دیجیتال باید به ویژگی‌های صرافی موردنظر دقت کرد. با کمی جستجو لیستی از صرافی‌های معتبر ایرانی معرفی می‌شوند، اما کدام صرافی برای فعالیت در این بازار مناسب‌تر است. در ادامه ویژگی‌های اصلی که یک صرافی مناسب و معتبر باید داشته باشد، توضیح داده شده است.

امنیت مهم ترین معیار

اصلی‌ترین معیاری که در انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی باید به آن توجه کرد امنیت است. بازار ارزهای دیجیتال بزرگ است و روز به روز محبوب‌تر می‌شود. بنابراین سرقت در این صرافی‌ها به هدف بزرگی برای هکرها تبدیل شده است. امنیت دارایی کاربران اولویت اصلی برای کارایی صرافی است. بعضی از صرافی‌ها به کاربرانی که از آنها سرقت شده است ارزدیجیتال پرداخت می‌کنند، باز هم خطر هک کردن و سرقت ارز دیجیتال وجود دارد. هر چه ایجاد یک حساب کاربری در یک صرافی سخت‌تر باشد، بهتر است. اگر ایجاد یک حساب کاربری بسیار آسان باشد نشان می‌دهد که صرافی چندان قابل اعتماد نیست.

در اولین مرحله برای بررسی امنیت یک صرافی باید به ویژگی‌های زیر توجه کرد:

  • نگهداری دارایی کاربران در کیف پول سرد
  • انتقال آسان بین صرافی و کیف پول سخت‌افزاری
  • گواهی امنیت سایت SSL
  • احراز هویت دومرحله‌ای
  • تایید چند مرحله‌ای برای برداشت
  • دنبال کردن نظرات و رتبه‌بندی کاربران در مورد آن صرافی

تجربه کاربری

برای یک سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال، یکی از مهمترین جنبه‌ها رابط‌ کاربری و عملکرد صرافی است، چه یک معامله گر با‌تجربه ارزهای دیجیتال باشد یا برای اولین بار معامله کرده باشد. یک رابط بصری و تجربه کاربری خوب به اقدامات و فعالیت کاربر در صرافی کمک می‌کند تا با آگاهی بیشتر اقدام به معامله کند. مبادلات با بهترین تجربه کاربری بیشترین رشد در حجم تراکنش‌های آن صرافی را خواهند دید. از آنجایی که ارزش یک صرافی تا حد زیادی به تعداد کاربران آن وابسته است، می توانند از طریق تجربه کاربری خود، تعداد کاربران و تراکنش‌های خود را افزایش دهند. پلتفرمی که استفاده از آن آسان باشد، همیشه یک مزیت بزرگ در بین کاربران است. اپلیکیشن ها و نرم افزارهایی که توسط صرافی‌ها ارائه شده‌اند و طراحی‌های جذابی دارند، نظر کاربران بیشتری را به خود جلب کرده است. همچنین انواع خدماتی که یک صرافی ارائه می‌هد می‌تواند کاربران بیشتری را سمت خود جذب کند.

بهترین صرافی ارزدیجیتال ایرانی

میزان کارمزد بهترین صرافی ارزدیجیتال ایرانی

اگر حجم معاملات کاربران در صرافی روز به روز بیشتر شود، میزان نرخ کارمزد به یکی از مهمترین فاکتورها برای انتخاب یک صرافی خوب تبدیل خواهد شد. کارمزد بالا و پایین می‌تواند در طولانی مدت روی دارایی کاربران تاثیر بگذارد. مخصوصا اگر سرمایه کاربران زیاد باشد کارمزد بالایی از سرمایه کاربران کم می‌شود. بر این اساس معامله‌گران سعی دارند صرافی را پیدا کنند که کارمزد پایینی دارد و هزینه کمتری دریافت می‌کند.

حجم معاملات بالا

این ویژگی برای کاربرانی اهمیت دارد که معاملاتی با حجم بالا انجام می‌دهند. صرافی که حجم معاملات پایینی دارد معامله‌گران مجبور می‌شوند که چند معامله با حجم پایین انجام دهند و باعث می‌شود که هزینه بیشتری برای کارمزد پرداخت کنند. معامله‌گر باید زمان بیشتری را در صرافی آنلاین سپری کند. همینطور در صرافی که حجم معاملات بالایی ندارد نقد کردن یا تبدیل ارز دیجیتال در این صرافی ها کار راحتی نیست. حجم بالا در معاملات صرافی اطمینان از نقدینگی را به‌وجود می‌آورد.

پشتیبانی از ارزهای دیجیتال متنوع

از دیگر فاکتورهایی که باید در انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی به آن توجه کرد پشتیبانی صرافی از ارزهای دیجیتال متنوع می‌باشد. بعضی مواقع لازم است که بعد از خرید ارز دیجیتال آن را به ارز دیجیتال دیگری تبدیل کرد، اگر صرافی از آن ارز پشتیبانی نکند معامله‌گر مجبور می‌شود در صرافی دیگری ثبت‌نام کند. به همین دلیل بهتر است قبل از انتخاب صرافی بررسی شود که آن صرافی انتخابی از کدام ارزهای دیجیتال پشتیبانی میکند.

دسترسی به بهترین صرافی ارزدیجیتال ایرانی

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی باید توجه کرد دسترسی راحت و بدون نیاز به فیلترشکن یا آی‌پی ثابت است، زیرا در ایران به دلیل تحریم‌های موجود دسترسی به بعضی صرافی‌ها محدود است. قبل از انتخاب صرافی باید به دسترسی آن دقت کرد.

اعتبار صرافی ارز دیجیتال

در انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی اعتبار یکی دیگر از مهمترین فاکتورها است. اعتبار یک صرافی چگونه مشخص می‌شود؟

تعداد کاربرانی که در آن صرافی ثبت نام کرده‌اند و فعالیت دارند، نظرات کاربران در مورد آن صرافی، فعالیت آن صرافی در اینترنت و فضای مجازی.

احراز هویت در بهترین صرافی ارزدیجیتال ایرانی

از ویژگی‌های مهم در صرافی‌های ارز دیجیتال شناسایی و تایید مشتری‌های آن صرافی برای جلوگیری از کلاهبرداری و فساد مالی است. احراز هویت شاید خسته کننده باشد و حتی گاهی چند روز زمان ببرد اما با این حال برای حفظ دارایی کاربران بسیار مهم و اساسی است. بعضی از صرافی‌ها احراز هویت را به صورت دو مرحله‌ای انجام می‌دهند، به این صورت که برای انجام معاملات با حجم پایین نیازی به احراز هویت نیست ولی در صورت انجام معامله با حجم بالا باید احراز هویت به صورت کامل انجام شود.

بررسی و مقایسه چند تا از بهترین صرافی ارزدیجیتال ایرانی

در لیست زیر چند تا از بهترین و معروف‌ترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی معرفی شده است، که جایگاه مناسبی از لحاظ رضایت کاربران و امنیت و کیفیت خدمات به دست آورده‌اند، و به بررسی ویژگی‌های هر کدام اشاره شده است.

صرافی آبان تتر جزو بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

صرافی آبان تتر

این صرافی جزو بهترین صرافی‌های ایرانی ارز دیجیتال است، فعالیت خود را از سال ۹۷ آغاز کرد و به رشد خود ادامه داد. آبان تتر در ابتدا با هدف راحتی در خرید و فروش ارز تتر برای ایرانیان شروع به کار کرد، اما پس از مدتی معروف‌ترین و پر‌معامله‌ترین رمز ارزها به درخواست کاربران به این پلتفرم اضافه شدند. در حال حاضر حدود ۳۰۰ رمز ارز معتبر در صرافی آبان تتر وجود دارد.

مزایامعایب
✔ دارای تعداد کاربران بالا در حوزه ارز دیجیتال
✔ پشتیبانی از بیش از 100 نوع ارز دیجیتال
✔ سرعت بالا در انجام تراکنش‌ها
✔قیمت مناسب در مقایسه با سایر صرافی‌ها
✔ امکان انتقال داخلی ارز دیجیتال بدون محدودیت و کارمزد برای کاربران
✔ احراز هویت آسان
✔ امنیت بالای این پلتفرم
✔ پشتیبانی 24 ساعته واقعی
× نداشتن اپلیکیشن موبایل
× سیستم کسب درامد ندارد
ویژگی های صرافی آبان تتر
صرافی تبدیل

صرافی تبدیل

یکی از برترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی صرافی آنلاین تبدیل است. پلتفرم صرافی تبدیل مکانی امن و مطمئن برای معامله ارز دیجیتال است. برای خرید و فروش بیتکوین و دیگر ارز‌های دیجیتال به صورت تخصصی است. تیم این صرافی از تعدادی متخصصین با تجربه در حوزه مالی و سرمایه‌گذاری است که سعی به ترکیب تکنولوژی و علم و دانش مالی، ابزاری ساده، کاربردی و تخصصی در اختیار کاربران قرار دهند، تا کاربران در هر سطحی تازه‌کار و باتجربه بتوانند در بازار ارز دیجیتال فعالیت داشته باشند.

مزایامعایب
✔ دارای رابط کاربری حرفه‌ای و راحت
✔ واریز مبلغی مشخص به حساب کاربر در ازای دعوت دوستان
✔ پشتیبانی کیف پول تبدیل از تمامی ارزهای دیجیتال
✔ امکان نقل‌و‌انتقال با صرافی بایننس بدون پرداخت هزینه اضافی
✔ حجم معاملات بالا
✔ دارا بودن اپلیکیشن موبایل
✔ ارائه تحلیل‌های حرفه‌ای به کاربران
✔ امکان دریافت مشاوره از کارشناسان سایت
✔ کارمزد پایین
× نداشتن امکانات معاملات پیشرفته مثل مارجین ، معاملات فیوچرز و …
ویژگی های صرافی تبدیل
صرافی نوبیتکس

صرافی نوبیتکس

صرافی نوبیتکس یکی از بهترین صرافی‌های ایرانی است که فعالیت خود را در سال ۱۳۹۶ آغاز کرد و به مرور متخصصان حوزه مالی به این مجموعه اضافه شدند و سعی کردند که محیطی امن برای کاربران فراهم آورند. کاربران با دعوت از دوستانشان برای عضویت در این صرافی با لینک اختصاصی خودشان، هر بار که معامله می‌کنند همیشه تا ۳۰% از معاملاتشان توسط صرافی نوبیتکس به آن کاربر تعلق می‌گیرد.

مزایامعایب
✔ احراز هویت آسان
✔ دارا بودن اپلیکیشن موبایل
✔ داشتن حساب مجزا برای  شرکت‌ها با کارمزد مناسب
✔ پشتیبانی از تمامی رمز ارزها
✔ حجم معاملات بالا
× کارمزد بالا
× احراز هویت با تصویر آخرین قبض ( در صورتی که قبض کاغذی برای شما صادر نمی‌شود و یا از آخرین قبض شما 3 ماه گذشته باشد تایید نمی‌شود)
ویژگی های صرافی نوبیتکس
صرافی والکس

صرافی والکس

یکی دیگر از بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی صرافی والکس است. صرافی متشکل از جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف است که در چند سال اخیر در بازارهای مالی فعالیت داشته اند، با توجه به وجود مشکلاتی برای ایرانیان از جمله دسترسی سخت به بازارهای خارجی، وجود کلاهبرداران داخلی و … ، تصمیم به ایجاد پلتفرمی امن، حرفه ای و آسان برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال برای فعالان این بازار گرفتند.

مزایامعایب
✔ امنیت بالا برای معاملات و دارایی‌های کاربران
✔ طرح ویژه با کارمزد پایین‌تر
✔ امکان اردرگذاشتن خارج از قیمت لحظه‌ای ارز
× نبود فضای آزمایشی
× بالا بودن قیمت نسبت یه بعضی صرافی‌ها
× کارمزد بالا
× پشتیبانی از تعداد محدودی ارز دیجیتال
ویژگی های صرافی والکس
صرافی اریترون

صرافی اریترون

این صرافی یکی از بهترین صرافی ایرانی است که تیم این صرافی از جمعی از متخصصان مالی، امنیت و شبکه و فعالان بازارهای مالی، که در زمینه معاملات در بازارهای داخلی و خارجی باتجربه هستند، تشکیل شده است. هدف صرافی اریترون ایجاد پلتفرمی امن و راحت برای معاملات کاربران با بیش از ۴۰۰ رمز ارز به صورت ریالی و تتر است، تا از به خطر افتادن و مسدود شدن سرمایه کاربران در صرافی‌های خارجی جلوگیری کند و از طریق پلتفرم این صرافی به بازارهای جهانی دسترسی داشته باشند.

مزایامعایب
✔ معامله رمز ارز بدون احراز هویت
✔ امکان معامله توکن‌ها لوریج‌دار
× نبود لینک اپلیکیشن رسمی
× سیستم کسب درامد غیر شفاف
× امنیت پایین
ویژگی های صرافی اریترون
صرافی اوکی اکسچنج

صرافی اوکی اکسچنج

صرافی اوکی اکسچنج در سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را آغاز کرد. این صرافی دارای پلتفرمی امن و آسان برای معاملات کاربران در بازارهای مالی است. ارزش‌های مهم این صرافی رضایت مشتری است که بی‌وقفه در حال ارتقا و تلاش برای ارائه خدمات متنوع به کاربران هستند.

مزایامعایب
✔ امکان پرداخت از تمامی کارت‌های شتاب به صرافی
✔ در صورت دعوت دوستان به این صرافی 25‌درصد از معاملات آنها به شما کمیسیون پرداخت می‌شود
✔ امنیت بالا
✔ داشتن کیف پول سخت‌افزاری برای نگهداری دارایی کاربران
✔ دارای اپلیکیشن موبایل
✔ سرعت بالای معاملات
✔ رابط کاربری نسبتا خوب
✔ برداشت و واریز آنی
✔ دارای وبلاگ برای مقالات آموزشی
× دارای محدودیت معامله برای کاربران
× پشتیبانی از تعداد محدود جفت رمز ارز ها
× نداشتن امکان سفارشات استاپ‌لاس و استاپ‌لیمیت
× حجم معاملات و نقدینگی پایین
ویژگی های صرافی اوکی اکسچنج
صرافی بیت پین بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

صرافی بیت‌پین

بیت‌پین یکی از صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال است. این صرافی از گروهی از شرکت‌ها مطرح در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تشکیل شده است. بیت پین دارای نسخه وب، اندروید و ios بوده و کاربران در هر سطحی و در هرجایی بتوانند به این پلتفرم دسترسی داشته باشند. کاربران می‌توانند هر اطلاعاتی در مورد رمز ارزها را که لازم دارند در آکادمی بیت‌پین پیدا کنند.

مزایامعایب
✔ رابط کاربری ساده برای کاربران
✔ امنیت بالا در معاملات و نگهداری رمز ارزها
✔ سفارش‌گذاری با حد ضرر، حد سود و ضرر و مدیریت ریسک
✔ ثبت سفارش فوری
✔ دارای پشتیبانی 24 ساعته
✔ پشتیبانی از نسخه وب
✔ لیست کاملی از جفت رمزارزها
× تاخیر در برداشت پول
× پشتیبانی از رمز ارزهای محدود
ویژگی های صرافی بیت پین

جمع‌بندی؛ بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟

در این مقاله به بررسی و مقایسه چند تا از بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی پرداخته شد. امروزه با افزایش ارزهای دیجیتال مهم است که معامله‌گران بتوانند صرافی‌های معتبر را از غیر‌معتبر تشخیص دهند، و بر اساس معیارهایی که در این مقاله ارائه شد شانس بیشتری در حفظ و نگهداری دارایی‌های خود داشته باشند. کاربران و معامله گران بر اساس اینکه کدام ویژگی برای آنها مهم‌تر است و اولویت بیشتری دارد صرافی مورد نظر خود را انتخاب کنند.

موارد ذکر شده برای انتخاب یک صرافی معتبر و امن و فعالیت در بازارهای ارز دیجیتال را جدی بگیرید و از سرمایه خود محافظت کنید. اگر در این مورد تجربه مفید و کاربردی دارید با ما به اشتراک بگذارید.

❤️ اگر شما تجربه کار با دیگر صرافی های ایرانی را دارید خوشحال میشیم نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. و در انتخاب بهترین صرافی به کاربران دیگر کمک کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا