coinex register
ویدیو ارز دیجیتال

انیمیشن تاثیر فومو FOMO در بازار ارزهای دیجیتال

فومو همان ترس است اما نوع احساس ترس آن با ترس‌های متداولی که در ذهنمان داریم کمی فرق می‌کند. کلمه فومو (FOMO) مخفف عبارت «Fear Of Missing Out» به معنی ترس از دست دادن یا حس جاماندگی از سود است. هنگامی که فردی دچار فومو می‌شود، به سبب ترسی که بخاطر از دست دادن فرصت خیالی خود دارد، اقدام به انجام یک کار هیجان‌زده می‌کند. این اضطراب و هیجان منجر‌به آن می‌شود که فرد، نگران عقب افتادن از دیگران به سبب از دست دادن این فرصت خیالی شود.

بازار ارزهای دیجیتال یک بازار جهانی است و همانند سایر بازارها، تحت تاثیر چندین عامل مختلف قرار می‌گیرد. این بازار می‌تواند تحت تاثیر قانون گذاری‌ها، شرایط اقتصادی، عرضه و تقاضا، فناوری‌های جدید و چندین عامل دیگر قرار گیرد. البته در بازار رمز ارزها دو عامل دیگر نیز وجود دارند که تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت ارزهای دیجیتال می‌گذارند و آن عوامل، ترس از دست دادن فرصت سرمایه گذاری یا فومو (FOMO) و ترس، عدم قطعیت و شک (FUD) هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

سردبیر

مدیر و سردبیر آکادمی ایران ریچ | متخصص و محقق ارزهای دیجیتال و بلاکچین، تریدر ارزهای دیجیتال، مانیتورینگ پروژه‌های بلاکچینی، بازاریاب دیجیتال، مسلط به طراحی گرافیک، راه‌اندازی ایده و استارتاپ، طراحی و سئو حرفه‌ای سایت وردپرسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا