مقالات آموزش ارز دیجیتال

حداقل سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین

هیچ حداقل مبلغی برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین وجود ندارد و تنها چند دلار برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال لازم است. حداقل چیزی است که توسط پلتفرم ها تعیین شده است. بهتر است حداقل 50 دلار سرمایه‌گذاری کنید، ولی میتوانید حداقل مقدار خرید بیت کوین از صرافی ها را سرمایه‌گذاری کنید. اکثر صرافی‌های ارز دیجیتال حداقل معاملاتی دارند که ممکن است 5 یا 10 دلار باشد. بعضی دیگر نیز شاید کارمزد کمتری یا سطح داشته باشند. در نتیجه، اگر مقدار کمی ارز دیجیتال معامله می‌کنید، بخش عظیمی از سرمایه‌گذاری شما صرف کارمزد می‌شود. پس باید یک صرافی با کارمزد کم را انتخاب کنید.

بعضی از صرافی‌ها به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهند خرید بیت‌کوین را از دو دلار شروع کنند. سرمایه‌گذاری با چنین پول‌ کمی کار اشتباهی است، زیرا صرافی‌ها برای انتقال، فروش یا خرید کارمز می‌گیرند. و باعث می‌شود سرمایه شما آسیب ببیند. پس بهتر است حداقل 50 دلار سرمایه‌گذاری کنید و بیت‌کوین بخرید. و در کل مبلغی را سرمایه‌گذاری کنید که با از دست دادن آن پشیمان نخواهید شد.

میزان مبلغ سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین

سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین، به فاکتورهایی چون قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین و نرخ دلار بستگی دارد که چه مقداری می‌توانید سرمایه‌گذاری کنید. حال، فاکتورهایی که قبل از تصمیم‌گیری در مورد میزان سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین باید بدانید عبارتنداز:

چرخه بازار:

سیستم پولی دیجیتال، چرخه‌های تکراری در بازاریابی دارد. ممکن است بین یک تا دو سال طول بکشد. در نتیجه، شما باید مشتاق زمان بندی باشید تا به بالاترین بازدهی برسید. گاهی نیز شکست خواهید خورد پس قبل از انتخاب مقدار سرمایه‌گذاری، به چرخه بازار نگاه کنید.

ریسک پذیر بودن در سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین:

فقط به میزان سرمایه‌گذاری فکر نکنید، بلکه به این فکر نکنید که چقدر نمی توانید از دور انداختن آن پشیمان شوید. از خود در مورد احتمال موفقیت بپرسید و در مورد بدترین اتفاقی که در صورت وقوع غیرمنتظره رخ می دهد فکر کنید. سرمایه‌گذاران بیت‌کوین تصمیم می‌گیرند گاهی اوقات متحمل ضرر شوند. تصمیم باید منطقی باشد و نباید از روی احساس تصمیم بگیرید. در کل به سرمایه‌گذاری در مورد مبلغی فکر کنید که به آن وابسته نیستید. زمانی که میزان کمتری از دست می‌رود یا با افزایش فروش در بازار، به‌عنوان یک سرمایه‌گذار قوی خواهید ماند.

Investing in Bitcoin
حداقل سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین

تصمیم کلی و قطعی:

احتمال تغییر عقیده در هنگام سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین زیاد است. بسیاری از افراد به مقداری که به خود وعده داده اند، پایبند نیستند. طبیعی است که مردم با وجود رویارویی با یک بازار مجازی همیشه در حال تحول چگونه افکار دیگری دارند. زمانی که تصمیم می گیرید چقدر سرمایه‌گذاری کنید، فضایی را برای تغییر تصمیم آینده خود در نظر بگیرید. این کار با سرمایه‌گذاری در فواصل زمانی مانند سه، شش یا دوازده ماه آسان‌تر است. توالی سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین تدریجی به درک بهتر خود کمک می‌کند. پس از آن، می‌توانید به وارد کردن مقدار خوب در بهترین چرخه بازار اعتماد کنید و بازده بیشتری کسب کنید.

روابط:

بیت کوین با اوراق قرضه یا سهام ارتباطی ندارد و بدون هیچ‌گونه وابستگی زنده می‌ماند. به همین دلیل، سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین گزینه بهتری است، هرچند فراموش نکنید که فرار است پس به کارتون تنوع بدید. در کل، تمام پول خود را در ارز مجازی ذخیره نکنید.

واحد سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین:

هر واحد بیت‌کوین از صد میلیون واحد کوچک تحت عنوان ساتوشی ساخته شده است. بنابراین حداقل میزان خرید و سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین به اندازه ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱ است. در صورتی که قصد خرید دارید باید مبلغ دلاری مورد نظر خود را در عدد فوق ضرب کنید تا مقدار دقیق بیت کوین برای شما بدست آید. از نظر علمی حداقل میزان ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در بیت کوین، 1 ساتوشی است.

خرید از صرافی‌ها:

همیشه خرید حداقلی بیت‌کوین از صرافی‌ها، به سودآوری منجر نمی‌شود. تجربه ثابت کرده است که سرمایه‌گذاری کمتر از 50 دلار روی بیت‌کوین چیزی جز ضرر نخواهد داشت. دلیل این امر نیز همان کارمزد انتقال بیت‌کوین است که سبب می‌شود خریدهای کم، ضرر ده شوند. حداقل میزان خرید و سرمایه‌ در بیت‌کوین بسته به قوانین صرافی‌ها، متغیر است.

در نتیجه واقعیت این است که هیچ میزان حداقلی برای خرید بیت‌کوین وجود ندارد. شما می‌توانید به هر اندازه که می‌خواهید بیت‌کوین خریداری کنید.

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا