مقالات آموزش ان اف تی NFT

nft میمون و محبوبیت هنر میمون ها NFTs of Monkeys:

nft میمون چیست؟ NFT ها یا توکن های غیرقابل تعویض، دارایی های دیجیتالی هستند که در بلاک چین ذخیره می شوند و برای نشان دادن مالکیت اقلام منحصر به فرد استفاده می شوند. از هنر گرفته تا کلکسیون های ورزشی، NFT ها به روشی محبوب برای کلکسیونرها تبدیل شده اند تا دارایی های دیجیتال منحصر به فرد خود را داشته باشند و تجارت کنند. در میان محبوب‌ترین مجموعه‌های NFT، میمون‌ها وجود دارند.

میمون‌ها از دیرباز سوژه‌های محبوب هنر و فرهنگ بوده‌اند و اکنون خانه جدیدی در دنیای دیجیتال NFT پیدا کرده‌اند. در اینجا، ما محبوبیت رو به رشد NFT میمون‌ها، از جمله تاریخچه، انواع و محبوب‌ترین مجموعه‌های موجود را بررسی خواهیم کرد.

تاریخچه هنر میمون NFTs of Monkeys

میمون ها برای قرن ها موضوعی محبوب در هنر بوده اند، از نقاشی ها و مجسمه های سنتی گرفته تا هنر دیجیتال مدرن. در بسیاری از فرهنگ‌ها، میمون‌ها به عنوان نمادی از کنجکاوی، هوش و شیطنت دیده می‌شوند که آنها را به موضوعی محبوب برای هنرمندان از هر نوع تبدیل می‌کند.

یکی از اولین نمونه های شناخته شده هنر میمون، خدای مصر باستان توث است که اغلب به صورت بابون یا میمون تصویر می شد. زودیاک چینی شامل یک میمون نیز می شود و در فرهنگ ژاپنی، میمون ها اغلب با سه میمون عاقل معروف مرتبط هستند.

در دوران مدرن، میمون‌ها همچنان موضوعی محبوب در هنر بوده‌اند، با نمونه‌های معروفی از جمله نقاشی نمادین «معزل میمون» اثر سالوادور دالی و پرتره‌های معروف میمون‌ها توسط عکاس بریتانیایی دیوید اسلیتر که می توان به اهمیت وجود آن اشاره کرد.

انواع میمون NFT

انواع مختلفی از NFT های میمون در بازار موجود است که هر کدام سبک و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. این شامل:

میمون‌های NFT که با دست طراحی می‌شوند

میمون‌های NFT که با دست طراحی می‌شوند: این NFT‌ها دارای هنر میمون‌هایی هستند که با دست یا نقاشی شده‌اند، که اغلب توسط هنرمندان با استعداد در جامعه NFT ایجاد می‌شود. برخی از نمونه ها شامل مجموعه محبوب Bored Ape Yacht Club است.

Bored Ape Yacht Club، که اغلب به صورت محاوره ای Bored Apes، Bored Ape یا BAYC نامیده می شود، یک مجموعه توکن غیر قابل تعویض است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. این مجموعه دارای تصاویر پروفایل میمون های کارتونی است که به صورت رویه ای توسط یک الگوریتم تولید می شوند. شرکت مادر Bored Ape Yacht Club Labs Yuga است.

NFT های میمون رندر شده سه بعدی: این NFT ها دارای میمون هایی هستند که از طریق نرم افزار رندر سه بعدی ایجاد شده اند و ظاهری منحصر به فرد و مدرن به آنها می دهد. مجموعه Meebits یک نمونه محبوب از NFTهای میمون رندر شده سه بعدی است.

کلکسیون های میمون: این NFT ها بر اساس کلکسیون های فیزیکی میمون ها، مانند اسباب بازی های مخمل دار یا مجسمه ها هستند. آنها اغلب دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند، مانند تعداد نسخه های محدود یا ویژگی های خاص. برخی از نمونه های محبوب عبارتند از مجموعه Pudgy Penguins و مجموعه Axie Infinity .

مجموعه‌های محبوب میمون NFT(Popular Monkey NFT Collections)
چندین مجموعه محبوب NFT میمون در بازار موجود است که هر کدام سبک و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. این شامل:
Bored Ape Yacht Club: این مجموعه دارای 10000 میمون NFT با انواع ویژگی های منحصر به فرد از جمله کلاه، لیوان و حتی سیگار است.

Meebits : این مجموعه دارای 20000 NFT میمون رندر شده سه بعدی است که می توانند در محیط های واقعیت مجازی استفاده شوند.

NFT(Popular Monkey NFT Collections)

پنگوئن های پودگی: این مجموعه دارای NFT های پنگوئن دیجیتالی بامزه و عجیب و غریب است که برخی از آنها میمون ها را به عنوان بخشی از طراحی خود دارند.

Axie Infinity : این بازی محبوب مبتنی بر بلاک چین به بازیکنان اجازه می دهد تا موجوداتی به نام Axies را جمع آوری، پرورش دهند و نبرد کنند که برخی از آنها مبتنی بر میمون هستند.

خرید و فروش میمون NFT

خرید و فروش NFT میمون یک فرآیند ساده است، مشابه خرید و فروش هر نوع NFT دیگری. اکثر NFT های میمون را می توان در بازارهای محبوب NFT مانند OpenSea، Nifty Gateway و Rarible و SuperRare خریداری کرد. قبل از خرید، مهم است که تحقیق کنید و مطمئن شوید که از یک فروشنده معتبر خرید می کنید.

فروش NFT های میمونی را نیز می توان در این بازارها انجام داد، اگرچه مهم است که به خاطر داشته باشید که بسته به نادر بودن و محبوبیت NFT ، قیمت ها می تواند بسیار متفاوت باشد. برخی از NFT ها می توانند هزاران یا حتی میلیون ها دلار به فروش برسند، در حالی که برخی دیگر ممکن است فقط چند صد دلار به فروش برسند.

هنگام فروش NFT میمون، تعیین قیمت منصفانه بر اساس روند بازار و ویژگی های منحصر به فرد NFT بسیار مهم است. بسیاری از فروشندگان NFT های خود را به حراج می گذارند و به خریداران این امکان را می دهند که در یک دوره زمانی برای آنها پیشنهاد بدهند. برخی دیگر ممکن است انتخاب کنند که قیمت ثابتی برای NFT های خود تعیین کنند یا آنها را مستقیماً به خریدار بفروشند.

یکی از نمونه های قابل توجه فروش موفق اوراق قرضه NFT، فروش اوراق قرضه NFT “Bord Ape Yacht Club” (BAYC) است. BAYC مجموعه ای محبوب از NFT با تم میمون است که در بازار NFT توجه زیادی را به خود جلب کرده است. در آگوست 2021، تیم BAYC اعلام کرد که در حال راه‌اندازی یک سری اوراق قرضه NFT با پشتوانه مجموعه‌ای از ارزشمندترین NFT‌های خود هستند.

فروش اوراق قرضه BAYC NFT بسیار مورد انتظار بود و سر و صدای زیادی در جامعه NFT ایجاد کرد. اوراق قرضه در قالب حراج هلندی فروخته شد که به خریداران اجازه می داد در یک دوره زمانی برای اوراق بهادار پیشنهاد دهند. اوراق قرضه با قیمت اولیه 50 ETH فروخته شد، با گذشت زمان تا زمانی که همه اوراق به فروش رفت، قیمت کاهش یافت.

فروش یک موفقیت بزرگ بود، به طوری که تمام 10000 اوراق قرضه NFT در چند ساعت پس از عرضه به فروش رفت. اوراق قرضه با قیمت هایی از 60 تا 150 اتریوم فروخته شد که کل فروش آن به بیش از 1،000،000 ETH (به ارزش بیش از 3 میلیارد دلار در زمان فروش) رسید.

BAYC NFT

فروش اوراق قرضه BAYC NFT یک رویداد مهم در بازار NFT بود که پتانسیل استفاده از NFT ها را به عنوان شکل جدیدی از ابزار سرمایه گذاری نشان داد. موفقیت فروش همچنین محبوبیت رو به رشد و پذیرش جریان اصلی NFT ها به عنوان یک طبقه دارایی قانونی را برجسته می کند.

مانند هر سرمایه گذاری، مهم است که به یاد داشته باشید که ارزش NFT های میمون می تواند در طول زمان بسیار نوسان کند. در حالی که برخی از NFT ها ممکن است ارزش خود را افزایش دهند، برخی دیگر ممکن است با انتشار مجموعه های جدید کاهش یا محبوبیت کمتری پیدا کنند.

حال شاید برایتان سوالی به وجود آید و آن هم این است که اگر دید تولیدی داشته باشیم،آیا سرمایه گذاری بر روی NFT میمون ها،همچنان می تواند به صرفه باشد؟یا بازار آن ها تمام شده است؟؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که سرمایه‌گذاری در میمون‌های NFT می‌تواند سودآور باشد، اما مهم است که به آن به‌عنوان یک استراتژی سرمایه‌گذاری بلندمدت به‌جای یک طرح ثروتمند شدن سریع نگاه کنیم. مانند هر سرمایه گذاری، هیچ تضمینی برای سودآوری وجود ندارد و بازار NFT ها می تواند بی ثبات و غیرقابل پیش بینی باشد.
از نقطه نظر تولید، ایجاد و فروش میمون های NFT می تواند یک تجارت پرسود باشد اگر بتوانید طرح های منحصر به فرد و مطلوبی ایجاد کنید که برای کلکسیونرها جذاب باشد. کلید موفقیت در بازار NFT، ایجاد NFT هایی است که تقاضای بالایی دارند و عرضه محدودی دارند، زیرا این امر می تواند قیمت NFT های شما را افزایش دهد و پتانسیل سود را افزایش دهد.

با این حال، مهم است که به خاطر داشته باشید که بازار NFT می تواند بسیار رقابتی باشد و هیچ تضمینی برای موفقیت NFT های شما وجود ندارد. برای افزایش شانس موفقیت، مهم است که از روندهای بازار به روز بمانید و NFTهایی ایجاد کنید که از رقبا متمایز باشند.

عامل دیگری که باید در نظر گرفت هزینه تولید NFT است. در حالی که ایجاد هنر دیجیتال عموماً هزینه کمتری نسبت به هنرهای سنتی دارد، هنوز هم هزینه‌های مرتبط با ایجاد و فروش NFT وجود دارد، مانند هزینه‌های تراکنش و هزینه‌های بازاریابی. مهم است که این هزینه ها را در استراتژی سرمایه گذاری خود لحاظ کنید تا مطمئن شوید که می توانید سود ایجاد کنید.

به طور کلی، سرمایه‌گذاری در میمون‌های NFT می‌تواند سودآور باشد، اما مهم است که به آن به عنوان یک استراتژی سرمایه‌گذاری بلندمدت نگاه کنیم و هزینه‌ها و ریسک‌های موجود را به دقت در نظر بگیریم. مانند هر سرمایه گذاری، مهم است که تحقیقات خود را انجام دهید و قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری از مشاوره حرفه ای استفاده کنید.

نتیجه nft میمون:

NFT میمون‌ها به مجموعه‌ای محبوب در دنیای دیجیتال تبدیل شده‌اند و به کلکسیونرها روشی منحصربه‌فرد و مدرن برای مالکیت و تجارت دارایی‌های منحصربه‌فرد ارائه می‌دهند. از نقاشی های دستی گرفته تا طرح های رندر سه بعدی، انواع مختلفی از NFT میمون ها در بازار موجود است که هر کدام سبک و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند.
در حالی که خرید و فروش NFT میمون می تواند یک سرمایه گذاری پرسود باشد، مهم است که تحقیق کنید و اطمینان حاصل کنید که از یک فروشنده معتبر خرید می کنید. مانند هر سرمایه‌گذاری، ارزش NFT‌های میمونی می‌تواند در طول زمان بسیار نوسان کند، بنابراین مهم است که پتانسیل بلندمدت را قبل از خرید در نظر بگیرید.

به طور کلی، NFT های میمونی راه سرگرم کننده و هیجان انگیزی برای جمع آوری و تجارت دارایی های دیجیتال ارائه می دهند که تاریخ غنی هنر میمون ها را با فناوری پیشرفته بلاک چین ترکیب می کند.

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید

مهدی سعادت

مهدی سعادت هستم، 23 ساله، یک مهندس جوان و با استعداد که تحصیلات مقطع کارشناسی خود را در رشته برق و گرایش مخابرات در دانشگاه صنعتی اصفهان به پایان رسانده ام. در کنکور ارشد نیز رتبه 45 را کسب کرده ام که شروع تازه‌ای برای زندگی من می‌باشد. از کودکی به نوشتن و ادبیات علاقه‌مند بودم و این علاقه را نیز هنوز حفظ کرده‌ام.. همچنین به عنوان یک مهندس جوان، عاشق حوزه مهندسی برق و مخابرات می‌باشم و در این زمینه‌ها تلاش می‌کنم تا دانش خود را گسترش دهم. طبیعت‌گردی، عکاسی و ویرایش عکس از طریق نرم‌افزارهایی مثل فتوشاپ نیز از سرگرمی‌های مورد علاقه من می‌باشد. در سال‌های اخیر نیز به حوزه ارزهای دیجیتال و NFT نیز گرایش پیدا کرده‌ام و به طور جدی به مطالعه و تحقیق در این زمینه مشغول هستم. مهدی سعادت یک جوان با انگیزه، پر از استعداد و دارای علایق گوناگون است که پیشرفت‌های زیادی در آینده خواهد داشت! مرسی از اینکه همراه من هستید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه

  1. کالکشن DEP ROOKS شامل مجموعه ای از ان اف تی های کلاغ هست که هر کدام شخصیت منحصر به فردی خودش را دارد كه با چندين نرم افزار و بدون استفاده از هوش مصنوعي به صورت انيميشن طراحي و ساخته شده است.
    https://www.metarooks.io/store_avatar_avatar-1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا