افراد مشهور ارز دیجیتال

بیوگرافی ویلیام دلبرت گان William Delbert Gann

ویلیام دلبرت گان یا همان گن WD Gann به انگلیسی (William Delbert Gann) یک معامله گر موفق است که در 06 ژوئن 1878 در شهر لوفکین ، تگزاس به دنیا آمده است. این تاجر بر اساس تحلیل تکنیکال به روش زوایای گن یا Gann Angles به معامله می پرداخت که خیلی از مردم او را متخصص در هندسه، استاد طالع بینی، استاد ریاضیات باستانی و یا حتی پیش گو می شناختند.

موفقيت های او افسانه ايست؛ او واقعا مي تواند يک حساب کوچک را به يک شانس بزرگ بدل کند و چند صد درصد موجودی حساب (Balance Net) را افزايش دهد. مثالهای متعددی از موفقيت های او وجود دارند که از آن جمله می توان به موارد زير اشاره نمود:

  • ۱۹۰۸: یک حساب ۱۳۰ دلاری در مدت ۳۰ روز به ۱۲۰۰۰ دلار افزايش يافت.
  • ۱۹۲۳: یک حساب ۹۷۳ دلاری در طول ۶۰ روز به ۳۰۰۰۰ دلار افزايش يافت.
  • ۱۹۳۳: از ميان ۴۷۹ معامله ی انجام شده، ۴۲۲ معامله سود ده بود که شانس موفقيت ۸۸% و سودی معادل ۴۰۰%را رقم می زند.
  • ۱۹۴۶: سود خالص ۱۳۰۰۰ دلار از سرمایه اولیه ۴۵۰۰ دلار در طول سه ماه _ نرخ بازگشت ۴۰۰%

برای موفق شدن شما باید دائما سوابق پیشین را دنبال کنید، چرا که بازار آینده در اصل یک تکرار از گذشته است.

مه و خورشید و فلک در کارند تا تو نانی به کف اری و به غفلت نخوری

Gann Fans نوعی تحلیل تکنیکی است که مبتنی بر این ایده است که بازار از یک سیستم هندسی و طبیعتا چرخه ای طبعیت می کند. Fans Gann از یک سری خطوط به نام زاویه های Gann تشکیل شده است. این زوایا برای نشان دادن سطح حمایت و مقاومت بالقوه بر روی نمودار قیمت قرار داده شده اند. تصور می شودکه نتیجه بدست آمده به تحلیلگران فنی کمک کند تا تغییرات قیمت را پیش بینی کنند.

زندگی نامه ویلیام دلبرت گان

ویلیام دلبرت گان یازده سال اول زندگی اش در خانواده ای کشاورز و فقیر سپری شد. او حتی به مدرسه نرفت چون مجبور بود کنار خانواده در مزرعه کار کند. تا آن زمان تمام دانسته های ویلیام دلبرت گن تنها از کتاب مقدس بود. که به وسیله ی آن تلاش می کرد تا خواندن را بیاموزد. بعدها از پدر بزرگش که ستاره شناس بوده درباره ستاره ها مطالبی را آموخت که در بزرگسالی او را تبدیل به معامله گری افسانه ای کرد. بعد ها او در انبار پنبه در مورد تجارت کالا چیز هایی را یاد گرفت. او با کار کردن به عنوان کارگزار شرکت در شهر تکسارکنا شغل خود را آغاز کرد و شب ها به مدرسه ی کسب و کار می رفت.

در سال ۱۹۰۳ یک سال پس از این که گن شروع به کار در بازارهای سهام و کالا کرده بود، او برای کار در شرکت کارگزاری وال استریت به شهر نیویورک نقل مکان می کند. او به سرعت شرکت کارگزاری خود را با نام W.D. Gann & Company. افتتاح کرد.

در سال ۱۹۱۹ گن انتشار روزنامه ی بازار به نام The Supply and Demand Newsletter را شروع کرد. که شامل اخبار در مورد سهام و کالا و پیش بینی سالانه در مورد بازار بود. در سال ۱۹۲۳ او یک انتشاراتی دیگر به نام The Busy Man’s Service را راه اندازی کرد. که در آن پیشنهادات تجاری خاص را ارائه می داد.

همچنین ویلیام دلبرت گن در طول زندگی خود کتاب های زیادی نوشته است. که شاید معروف ترین آنها The Tunnel Thru the Air و 45Years in wall street باشند. او در اواخر کار خود یک دوره ی استادی برای دانش آموزان خصوصی تالیف کرد. که با قیمت پنج هزار دلار به فروش می رسید. که تقریبا معادل پنجاه هزار دلار امروز می باشد.

کاربرد تئوری گن

برای این که پیش بینی درستی داشته باشید در این روش باید سه رفتار زیر رو بررسی کنید.

مطالعه زمان:
مدل مطالعه زمان، زمان معکوس شدن قیمت را نشان می دهد. علاوه بر این ، مطالعه زمان داده های تاریخی را بررسی می کند که به تحقق سرنوشت آینده بازارها کمک می کند.
بررسی قیمت:
زاویه گن به ما اجازه می دهد زوایایی را که الگوهای قیمت را نشان می دهد، ببینیم. پیش بینی حرکت قیمت در بازار متکی به سطوح محوری، حمایت و مقاومت است.
بررسی الگوها:
فعالیت سرمایه گذاران و تغییرات قیمت، با مطالعه الگوها کنترل می شود. مطالعه الگوهای موجود در تئوری گن روندها و الگویی را نشان می دهد که زمان معکوس شدن قیمت ها در بازار را نشان می دهد.

مربع 9 گن

تحلیل ها و معاملات گن به طور کامل بر پایه روابط عددی و هندسی بود و برای همین ابزار متعددی را طراحی کرده بود. از میان این ابزار مربع 9 گن بسیار جالب و پر کاربرد است. مربع 9 در حقیقت مارپیچی از اعداد است که اولین آنها نیز در مرکز مربع قرار گرفته است. این مقدار سپس به طور تناوبی افزایش می یابد و به دور عدد اول یا عدد مبنا می چرخد و تشکیل مجموعه ای نامتنهای از اعداد را می دهد.

نرم افزار گن زیلا یک نرم افزار روسی است که برای کسانی که با سبک معاملاتی آقای گن یا آسترولوژی کار می کند مناسب می باشد. این نرم افزار رایگان ارائه شده و شما می توانید از سایت رسمی دانلود کنید.

روش ویلیام دلبرت گان یک روش موفق بوده است و جدیدا برای تحلیل قیمت بیت کوین استفاده می شود.

5/5 - (2 امتیاز)
صرافی اکسولو

میلاد دهقان

من تلاش می‌کند تا به عنوان یک نماینده از جامعه تریدرها و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه ترید ارز دیجیتال و فارکس، دانش و تجربیات خود را به بهترین شکل ممکن به اشتراک بگذارد و افراد را در رسیدن به اهداف مالی و حرفه‌ای خود یاری نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا