دسته‌بندی نشده

شرط بندی روی آشفتگی Deribit معاملات آتی نوسانات بیت کوین را راه اندازی می کند

صرافی مشتقات کریپتو، Deribit به زودی بیتکوین را راه اندازی خواهد کرد. معاملات آتی نوسان، به سرمایه گذاران راهی مستقیم برای اندازه گیری و معامله نوسانات بازار بیت کوین می دهد.

در 17 مارس، Deribit معاملات آتی BTC DVOL را معرفی کرد – یک قرارداد مشتقات مبتنی بر شاخص نوسان بیت کوین Deribit، که نوسانات ضمنی بزرگترین ارز دیجیتال را اندازه گیری می کند. سنج نوسانات Deribit یک چشم انداز 30 روزه از انتظارات سرمایه گذاران برای نوسانات سالانه ارائه می دهد.

مانند سایر محصولات نوسان، BTC DVOL به طور بالقوه می تواند به معامله گران در مدیریت ریسک، پوشش سبد سهام یا سفته بازی کمک کند.

نوسانات به عنوان یک دارایی به طور گسترده در امور مالی سنتی معامله می شود و محبوب ترین محصول آن شاخص نوسان مبادله گزینه های هیئت مدیره شیکاگو است که به عنوان VIX نیز شناخته می شود. VIX در مقیاس 1-100 در نوسان است که 20 نشان دهنده میانگین تاریخی است. خوانش های زیر 20 نشان دهنده نوسانات ضمنی کمتر از میانگین تاریخی است. مقادیر بالای 20 معمولاً با شرایط مالی آشفته تر همراه است. هر چیزی بالاتر از 30 نشان دهنده نوسانات قابل توجه بازار است که معمولاً به دلیل عدم اطمینان، ریسک یا ترس سرمایه گذار است.

VIX نوسانات گزینه های S&P 500 Index را اندازه گیری می کند که یک شاخص پیشرو در بازار سهام ایالات متحده است.

بیت کوین و بازارهای ارزهای دیجیتال در 12 ماه گذشته نوسانات شدیدی را به نمایش گذاشته اند. دوره ای که به عنوان زمستان کریپتو شناخته می شود معمولاً با اصلاحات عمیق در قیمت دارایی های دیجیتال به دنبال یک فاز صعودی بیش از حد طولانی همراه است.

اگرچه محصولات سرمایه‌گذاری رمزارز هفته گذشته پس از سقوط بانک سیلیکون ولی و بانک امضا، خروجی بی‌سابقه‌ای را تجربه کردند، اما شفافیت نظارتی در مورد سپرده‌های سرمایه‌گذاران به بیت‌کوین کمک کرده است تا یک رالی بزرگ کمکی ایجاد کند. قیمت بیت کوین در 17 مارس برای اولین بار در 9 ماه گذشته از 27000 دلار گذشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا